• slovenský

Animovaný / Rodinný / Drama

USA, 1942, 70 min

David Hand

Walt Disney

Proč si to nepřiznat, Bambi je pro mě docela zklamáním. Na animaci si nemohu ani náhodou stěžovat, protože ta je vynikající, avšak s příběhem je to o poznání horší. Když nad tím tak přemýšlím, Lion King má v podstatě stejnou strukturu příběhu jako Bambi, akorát je srneček zaměněn za lvíče a já jsem se o hodně více bavil. Pro jednou se tedy inspirace v minulosti vyplatila a původní koncept se povedlo citlivě vylepšit. Abych jen nekritizoval, tak písničky byly dobré a musím vyzdvihnout některé vedlejší postavy jako zajíčka Dupíka anebo moudrého Výra.(7.7.2009)

Bambi je v mojich očiach tou najláskavejšou a najskromnejšou animovanou klasikou všetkých čias. Vidieť, že celý tím to tvoril predovšetkým z vášne a nie len z výrazne arogantného profitového hľadiska. To, čo vídame dnes, ma len výnimočne tak osloví ako toto. Už len za tú nenásilnú štruktúru a odovzdávanie posolstiev prostredníctvom vyspelého príbehu http://www.9em.sk/?p=3748 (môj pohľad v širšom obraze).(14.12.2013)

Animace doslova ze starý školy (myšleno pochvalně), ale nic nemění na tom, že tahkle klasika lehce padá na datu svého vydání. U Alenky tomu tak třeba nebylo, ale kolouch oplývá infantilním a až nudným dějem-nedějem. Ani smutno mi nebylo, když tu laň sejmuli. Jejda, spoiler. Ale tuhle scénu už asi každej stejně zná. z technického hlediska nemůžu, než chválit, pohyby jsou epes-ráres, ale ten příběh pobaví spíš ratolesti, rodiče si u toho budou přivětšině připadat stejně pobaveně jako na nekončící přednášce o kotoučových hřídelích...nebo o něčem strašně nudnym prostě. :)(9.6.2008)

Walt Disney v "začátcích" animáky umělo. Bambi byl ve své době hned po Sněhurce vrcholem animované tvorby. Roztomile naivní příběh, okořeněný několika vtipnými, několika dramatickými a jedním u dětí slzopudným momentem. Malou nevýhodou možná je , že Bambi příliš nezaujme odrostlejší diváky tak, jako dnešní animáky. Já dokonce uvažoval o hodnocení tříhvězdičkovém, to si Bambi věru nezaslouží. Co mě zaujalo na prvním místě byla animace. Na tehdejší technologie až neuvěřitelná. Dále přiměřená minutáž, u které se člověk nestihne začít nudit, a nakonec postava výra, která předčí všechny ostatní rozdílem třídy. A to jak technickým zpracováním, tak roztomilostí. Bambi by se měla stát povinnou četbou pro mladší publikum.(20.6.2007)

Poslintat si nad dokonalou animací, zrelaxovat se u nenáročného příběhu, ale nic víc. Možná je to klasika, pro mě ovšem jen pohádka od Disneyho, na kterou se dobře koukalo, ale dějem kdo ví jak nezaujala. (Lví král stále zůstává tím pravým králem zvířecích Disneyovek.) A ano, dobře vím, že je Bambi je určen zejména mladšímu publiku, i když pochybuju, že bych to osobně jako malý vůbec ocenil. Jednou vidět stačilo, nic moc ve mně nezanechalo, ale bylo to fajn. 70%(1.10.2017)

• - Ve filmu mělo být původně šest různých králičích postaviček, podobných trpaslíkům ze Sněhurky a sedmi trpaslíků (1937). Pak ale Perce Pearce navrhl, že místo šesti různých králíků měl být pouze jeden, který má jinou barvu než ostatní, má jen jeden zub a velmi odlišný charakter od ostatních. Tento králík je tím, kterého dnes známe jako Dupíka. (Keldak)

• - Vo filme použili aj tzv. multiplánovú kameru, ktorá umožňovala ilúziu 3D prostredia. Prístroj použili predtým i vo filme Snehulienka a sedem trpaslíkov. Za novú techniku získal Disney aj Oscara. (Hystory)

• - V roce 2012 vyhodnotil Americký filmový institut snímek 3. nejlepším animovaným filmem v historii. (vyfuk)