• slovenský

Animovaný / Rodinný / Drama

USA, 1942, 70 min

David Hand

Walt Disney

Disneyho Bambi je nádherná filmová symfonická báseň. I po 75 letech má tento snímek co nabídnout. Animace nijak nezestárla a i nějaká ta slzička se vloudila. Ale určitě by to chtělo ještě jedno zhlédnutí, jelikož Bambi se od svých ostatních animovaných Disneyho kolegů a kolegyň hodně vymyká, což každému nemusí sednout.(16.11.2017)

"V lese se objevil člověk..." Bambi to je klasika nejklasikovatější a bylo by asi škoda dát mu míň než čtyři hvězdičky. Animace je na svou dobu opravdu perfektní, je udělaná neskutečně milým a vyhlazeným způsobem a na rok 1942 je to prostě bomba. Scénář je navíc hodně nekompromisní a autoři se do něj nebály vložit i zvrat, který své doby způsobil dlouhodobé trauma polovině americké dětské populace (nebudu spojlovat, ale stejně asi všichni víte o co jde). Problém ale je, že mimo něj Bambiho příběh moc toho děje neobsahuje a je rozhodně velké plus, že tomu autoři neudělali delší stopáž, protože dívat se další hodinu jenom na to, jak kreslení jeleni běhají po lese, bych už asi nemusel bez úhony přežít.(11.9.2007)

Disneyovka opravdu pro nejmenší. Příběh malého kolouška Bambiho je samozřejmě krásně nakreslený, ale bohužel se v něm vůbec nic neděje. Největší část filmu zabere poznávání přírody, je tu jedna vtipná scéna s balením samic, jedna zbytečná tragédie a celkem brutální finále s lovci (kteří nejsou vidět). I na hodinu a deset minut dlouhý film jsem se celkem nudil a i když chápu záměr - ukázat dětem koloběh přírody, hádám že by se mi to moc nelíbilo ani jako dítěti.(9.12.2016)

Je tu den 5. a sním i Bambi. Animace je opět úžasná ale to netřeba říkat. Ovšem Bambi tak dobře nedopadl. Největší problém celého filmu je tempo které je strašně uspěchané, nic se moc neřeší a autoři film dělali strašně na rychlo. Například při lesním požáru jsem absolutně nic necítil protože ta scéna byla strašně krátká a vůbec nebyla emotivní. Film zachránily postavy které byli prostě skvělé a králíček Dupík je nejlepší postava celého filmu. Za mě 75% (4 hvězdy z 5).(24.3.2017)

Poslintat si nad dokonalou animací, zrelaxovat se u nenáročného příběhu, ale nic víc. Možná je to klasika, pro mě ovšem jen pohádka od Disneyho, na kterou se dobře koukalo, ale dějem kdo ví jak nezaujala. (Lví král stále zůstává tím pravým králem zvířecích Disneyovek.) A ano, dobře vím, že je Bambi je určen zejména mladšímu publiku, i když pochybuju, že bych to osobně jako malý vůbec ocenil. Jednou vidět stačilo, nic moc ve mně nezanechalo, ale bylo to fajn. 70%(1.10.2017)

• - Vo filme použili aj tzv. multiplánovú kameru, ktorá umožňovala ilúziu 3D prostredia. Prístroj použili predtým i vo filme Snehulienka a sedem trpaslíkov. Za novú techniku získal Disney aj Oscara. (Hystory)

• - Existovalo množství interpretací příběhu. Jak řekl Mel Shaw: „ Bambiho příběh měl tolik možností, že jste mohli jít miliony různých směrů. Pamatuji si, když se do toho zapojil i Walt. Řekl - 'Představte si, že by Bambi stoupl do mraveniště. My bychom mohli udělat závěr do mraveniště a podívat se, jakou škodu mravencům napáchal.' Strávili jsme týdny kreslením mravenců a jejich příběhu, až jsme najednou zjistili, že jsme úplně v jiném příběhu, že to nemá s Bambim co do činění. Také jsme měli rodinu kobylek a ty se handrkovaly o všechno možné. A Bambi to celé sledoval, a tak najednou vidíme Bambiho velkou hlavu mezi kobylkami. A co má tohle co dělat s příběhem? A tak jsme se dohadovali stále dokola." (Keldak)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenné knihy Rakušana Felixe Saltena. (Terva)