Animovaný / Rodinný / Drama

USA, 1942, 70 min

David Hand

Walt Disney

Thomas Scott

Vynikající animace vynáší tenhle snímek opravdu vysoko a to nemusím ani mluvit o to, že to jeden z nejklasičtějších příběhů ze zlaté pokladnice Disneyho. I když příběh není zrovna pro malý děti, působí dost temně. I když je fakt, že to vynahrazují kouzelné postavičky jako skunk Kvítek nebo můj favorit králík Dupík. Disney je zaslouženě králem pohádek, protože tahle animace je opravdu dokonalá.(29.12.2012)

Soundtrack Frank Churchill a Edward H. Plumb: 1. Main Title (Love is a Song) [2:55] ,2. Sleepy Morning In The Woods/Everybody Awake/The Young Prince/Learning to Walk [5:13] ,3. Exploring/Through The Woods/Say Bird/Flower [6:01] ,4. Little April Shower [3:53] ,5. The Meadow/Bambi Sees Faline/Bambi Gets Annoyed [4:55] ,6. Gallop Of The Stags/The Great Prince Of The Forest/Man [4:10] ,7. Autumn/The First Snow/Fun On The Ice [4:40] ,8. The End Of Winter/New Spring Grass/Tragedy In The Meadow [2:32] ,9. Wintery Winds [1:09] ,10. Let's Sing A Gay Little Spring Song [1:41] ,11. It Could Even Happen To Flower [1:59] ,12. Bambi Gets Twitterpatted/Stag Fight [2:32] ,13. Looking For Romance (I Bring You A Song) [2:08] ,14. Man Returns [2:03] ,15. Fire/Reunion/Finale [5:37] ,16. Rain Drops [1:37],(10.6.2011)

Príbeh je síce jednoduchý ale spravený s citom. Úplne ideálna rozprávka pre deti, ktoré sa dozvedia niečo o živote zvierat v lese nenásilnou formou. Inak veľmi silná hudba, ktorá skvele buduje atmosféru, s minimálnou účasťou spievaných skladieb. A napriek tomu, že je to teda primárne určené pre detské publikum, je tam zopár vtípkov, ktoré pobavia skôr staršieho diváka (aj mňa).(23.12.2010)

Nespočetná klasika o životě malého srnečka. Roztomilost, animace i hudba nás sice dovedou okouzlit, ale ne dostatečně, abychom mohli dávat šťastnou 5. Jako tříletí bezzubí sotva se kolébající a šišlající děti jsme to doopravdy neviděli, a proto už to pro nás definitivně ztratilo kouzlo. Ovšem scéna s klouzáním na ledě je skvělé natočená s nečekaně hbitou kamerou. 75%(29.7.2018)

Já samozřejmě věděla, kdo je Bambi a jaký je jeho příběh, ale pokud jsem ho už někdy viděla, tak to můj mozek odsunul někam do hloubky zapomnění, takže tento film hodnotím jako dospělý člověk, koukající se na něj poprvé po více jak sedmdesáti letech po jeho vzniku. A jako milovník klasických Disney příběhů. Je to půvabné, okouzlující, ale ne strhující nějakým akčním dějem (na což jsme dnes už tak nějak zvyklí). Strašně by mě zajímalo, jak na tento film reaguje dnešní dětský divák - a těším se, až se na to s dcerou v budoucnu podíváme a já se to dozvím - protože Bambi mi chvílemi přišel ponurý (a i takový život v lese je) a zkrátka z toho všeho, na co jsme dnes zvyklí, místy nudný. Ale i přesto, že nevidíme graficky zpracovaný každý Bambiho chlup na čumáku, tak je to rozhodně nadčasový snímek, který stojí za vidění.(2.10.2017)

• - Kde malému jeleňovi zastrelia poľovníci matku, sa spája psychologická porucha, neoficiálne nazývaná Bambiho komplex. Ľudia trpiaci touto poruchou sú sentimentálni, silno inklinujú k prírode a prežívajú výrazne negatívne pocity v spojitosti s lovom, kontrolovanými požiarmi a ďalším nehumánnym zaobchádzaním so zvieratami. (Raccoon.city)

• - Hlasy mláďat byly nadabovány dětmi, nikoliv pomocí napodobování dospělých, jak je běžné. (Terva)

• - Film mal v premiéru v roku 1942, no Walt Disney začal na ňom pracovať už v roku 1936. (Hystory)