Reklama

Reklama

Z deníku Sherlocka Holmese


Na starém zámku v Shoscombe (E03)

(epizoda)
  • Velká Británie Shoscombe Old Place (více)
Krimi / Mysteriózní
Velká Británie, 1991, 51 min

Obsahy(1)

Holmese navštíví trenér koní John Mason z panství sira Roberta Norbertona ze Shoscombu. Jeho pán se topí ve značných dluzích a doufá, že jej z nich vytáhne Princ, dostihový šampión, na jehož vítězství v nadcházejícím dostihu vsadil celé své jmění. Holmese dále informuje o zmizení Samuela Brewera – Norbertonova hlavního věřitele. Předcházela tomu hádka na panství, kam Brewer vtrhnul a ztropil scénu před Robertovou sestrou a majitelkou zámku lady Beatrice a za což mu Robert také pohrozil. Mason pokračuje ve vyprávějí, ale Holmesovi se nezdá, že by zde byl spáchán nějaký zločin, kterým by se mohl zabývat, až do chvíle, než Mason poví o nalezených lidských ostatních v kotli na panství… (Česká televize)

(více)

Recenze (19)

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Anglický spisovateľ sir Arthur Conan Doyle je predovšetkým známy ako stvoriteľ geniálneho detektíva Sherlocka Holmesa. V priebehu rokov 1887 až 1927 napísal šesťdesiat príbehov, v ktorých Holmes za asistencie svojho verného doktora Watsona vyšetruje zapeklité kriminálne prípady. Posledná poviedka bola zverejnená v roku 1927. Nesie názov "Na starom zámku v Shoscombe". Jej filmová adaptácia z roku 1991 patrí medzie tie ktoré som si hodne obľúbil. Atraktívne prostredie vidieckeho zámku, temná záhada a dokonalý Jeremy Brett v titulnej úlohe. **** ()

PhillM. 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Poslední povídka o Holmesovi z pera mistra Doylea, jedna z prvních rolí Jude Lawa. Skvostné exteriéry a spolehlivá dvojice Brett + Hardwicke znamenají, že tohle dobrodružství zadluženého Sira a jeho morbidního triku je možno hodnotit plným počtem hvězd. Zvlášť přihlédneme-li k odhalenému gamblerství paní Hudsonové :-) ()

Reklama

Anderton 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Mňa bohužiaľ táto epizóda príliš nezaujala ani príbehom, ani atmosférou. Pritom všetko je na svojom mieste tak, ako má byť. Ale návšteva hrobky mohla prebehnúť asi radšej večer, nehovoriac o noci a veľký pavúk zase nezastúpi všetok strach. Jude Law v jednej zo svojich ranných úloh vyzerá ešte ako zmoknuté kura, ale dá sa predpokladať, že kvôli nemu videlo túto epizódu seriálu asi najviac divákov. ()

liquido26 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Povídka, podle které vznikl tento díl, je spíš průměrná, ale i tak patří ve sbírce The Casebook of S. H. k tomu nejlepšímu. Tento díl je více méně věrnou adaptací, bylo tam pár momentů, co si z povídky nevybavuju, ale to je spíš asi tím, že jsem to už zapomněl :-) Úplně nejvíc mě dostávaly záběry ze staré kaple, hlavně ten ze psího pohledu, jak tam "přebíháte" přes ty náhrobky, napůl zanesené listím, to byla dokonalost. No a potom taky nemá chybu Sherlockův výkřik úplně na konci, když zjistil, že si paní Hudsonová vsadila na dostihy :-) ()

filmmovier 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Zatím nejlepší díl z této série SH. Povídku jsem četl, a stejně jako Liquidu 26 si myslím, že je dost průměrná ale přesto patří k těm lepším. A tahle adaptace jí dost překonává. Ty záběry z kaple a hřbitova jsou naprosto dokonalé a na célé epizodě nejlepší. Díl se opět odehrává v krásné venkovské krajině. Epizoda má opět i dost vtipných míst, hlavně úplně na konci... Jsem opravdu velmi spokojený. Takovýto výkon jsem vážně nečekal. ()

Galerie (10)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama