Na starém zámku v Shoscombe (E03) (epizoda)

 • Velká Británie

  Shoscombe Old Place

 • Československo

  Na starom zámku Shoscomboe

Krimi / Mysteriózní

Velká Británie, 1991, 51 min

Režie:

Patrick Lau

Předloha:

Arthur Conan Doyle (povídka)
 • filmmovier
  *****

  Zatím nejlepší díl z této série SH. Povídku jsem četl, a stejně jako Liquidu 26 si myslím, že je dost průměrná ale přesto patří k těm lepším. A tahle adaptace jí dost překonává. Ty záběry z kaple a hřbitova jsou naprosto dokonalé a na célé epizodě nejlepší. Díl se opět odehrává v krásné venkovské krajině. Epizoda má opět i dost vtipných míst, hlavně úplně na konci... Jsem opravdu velmi spokojený. Takovýto výkon jsem vážně nečekal.(7.1.2012)

 • MM_Ramone
  ****

  Anglický spisovateľ sir Arthur Conan Doyle je predovšetkým známy ako stvoriteľ geniálneho detektíva Sherlocka Holmesa. V priebehu rokov 1887 až 1927 napísal šesťdesiat príbehov, v ktorých Holmes za asistencie svojho verného doktora Watsona vyšetruje zapeklité kriminálne prípady. Posledná poviedka bola zverejnená v roku 1927. Nesie názov "Na starom zámku v Shoscombe". Jej filmová adaptácia z roku 1991 patrí medzie tie ktoré som si hodne obľúbil. Atraktívne prostredie vidieckeho zámku, temná záhada a dokonalý Jeremy Brett v titulnej úlohe. ****(11.3.2019)

 • liquido26
  ****

  Povídka, podle které vznikl tento díl, je spíš průměrná, ale i tak patří ve sbírce The Casebook of S. H. k tomu nejlepšímu. Tento díl je více méně věrnou adaptací, bylo tam pár momentů, co si z povídky nevybavuju, ale to je spíš asi tím, že jsem to už zapomněl :-) Úplně nejvíc mě dostávaly záběry ze staré kaple, hlavně ten ze psího pohledu, jak tam "přebíháte" přes ty náhrobky, napůl zanesené listím, to byla dokonalost. No a potom taky nemá chybu Sherlockův výkřik úplně na konci, když zjistil, že si paní Hudsonová vsadila na dostihy :-)(23.9.2010)

 • D.Moore
  *****

  Holmes řeší náramně temnou záhadu, zkoumá ohořelou lidskou kost, otevírá rakev... V tomhhle dílu je toho opravdu hodně. Watson tentokrát hraje spíše druhé housle, ale to nevadí - pozoruje svého geniálního kolegu se stejným zaujetím, s jakým my sledujeme stoprocentní nasazení Jeremyho Bretta.(7.11.2017)

 • PhillM.
  *****

  Poslední povídka o Holmesovi z pera mistra Doylea, jedna z prvních rolí Jude Lawa. Skvostné exteriéry a spolehlivá dvojice Brett + Hardwicke znamenají, že tohle dobrodružství zadluženého Sira a jeho morbidního triku je možno hodnotit plným počtem hvězd. Zvlášť přihlédneme-li k odhalenému gamblerství paní Hudsonové :-)(12.5.2016)

 • - Povídka "Na starém zámku v Shoscombe" je poslední holmesovskou povídkou, kterou Arthur Conan Doyle napsal. (PhillM.)