Přednosta

• Česko Station Agent (festivalový název) (více)

Povolání z titulu filmu odkazuje k ranému období americké železnice a kdysi patřilo přednostovi stanice a výpravčímu v jedné osobě, jenž zároveň provozoval v téže budově i obchod či holičství. Třicátník Fin McBride (Peter Dinklage) je samotář a nade vše miluje vlaky. Kdysi dávno se dobrovolně izoloval od okolí, které, zdá se, zajímá pouze jeho trpasličí vzrůst. Ovšem jen do okamžiku, kdy Finovi zcela změní život nečekané dědictví v podobě mechem obrostlé budovy léta nepoužívané železniční zastávky na newjerseyském venkově. Finův svět osamělých procházek a čekání na projíždějící vlaky, tak vzdálený povaze titulního zaměstnání, „naruší“ hned dva noví lidé, upovídaný majitel pojízdné kavárny Joe (Bobby Cannavale) a roztržitá malířka Olivie (Patricia Clarksonová). O tom, že „samota je snesitelnější, když jsou na ni tři“, vypráví se suchým humorem a neokázalou citlivostí jeden z divácky nejúspěšnějších nezávislých snímků roku 2003. (oficiální text distributora)

kedluben

Po dlouhé době jsem viděl opravdu civilní film, kde nikdo nic nepřehrává, kde se žije normální život. Takových filmů moc není. ()

SphAnel

K tomuto filmu jsem se dostal náhodou a děkuji za ni! Na začátek musím říct, že tento film není pro všechny diváky a ne každý ho pochopí, tak že hold těm co dali všech pět hvězdiček, děkuji Vám :-) Samotný film hodnotit nebudu, protože je zbytečné tu psát hovadiny jako ten prcek to zahrál dobře atd., protože nic tak příjemného a uvolněného jsem neviděl a film jsem sledoval se zvláštním pocitem, který ani nevím jak popsat. ()

Ruadek

Zcela výborná, jednoduchá a přesto daleko hlubší záležitost. V hlavní postavě jsem našel velký kus sám sebe, je tu hodně životních pravd a žádné velké konce ani závěry. Prostě film o lidech, o vlacích, o balonech a o cestě po kolejích. Každá ta cesta je jinak trnitá, na začátku však svedla tři zcela osobité povahy dohromady a ukázala to podstatné - takovéto pouto umí být vším na světě. Bravo !!! 3.1.2010 ()

Flamik

Poprvé v životě sem se vžil do situace být normální, ale přitom jiný. Žít ve světě, kde vzbuzuju pouze svým zevnějškem tolik pozornosti - buď kladný, ale stejně tak záporný musí bejt hrozně náročný. Samotný film rozhodně nezklamal. Vše se odvíjí v pohodičce a tak se ze Station agenta stává pohodový, odpočinkový filmek. ()

Sgt.Tracnik

Moc fajn film, který stojí za zkouknutí. Vláčky, jedno dědictví a příběh jednoho malého chlápka, který nabyde přátele o které ani zprvu nestál. Pohlazení po duši a nebojte se, že by jste se i nezasmáli. ()

kverula

Milý snímek a to tak vše. Celou dobu se příběh táhne a ve chvíli, kdy vás hrdinové vtáhnou do svých srdcí a začnete je poznávat, ocitnete se na samotném konci. ()

kolly13

Řekl bych vkusné, normální, příjemné. Ale mě taková sonda bavila do půlky, chtělo by to nějaké téma, silnější děj či alespoň živější konec. 3, ale krásné hvězdy. ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

ostre_pero

Ľudia ja nemám slov! Neviem ako, neviem prečo, ale tento film ma totálne dostal! Svojou pozitívnou energiou, príjemným prostredím, fascinujúcou hudbou, nerušivými a vysoko profesionálnymi hereckými výkonmi. Podarilo sa mu zaradiť sa medzi piedestál mojich naj... filmov. Odporúčam každému... ()

aronofsky

Ve scéně, kdy Peter Dinklage nakupuje v nějakém obchůdku a prodavačka ho uvidí, přičemž na něho velmi nevybíravě gestikuluje je obsaženo vše, co chtěl film říct. Smál jsem se, ale zároveň jsem se tak trochu styděl za to, že se směju. ()

SpeedyL

Malý velký film o přátelství, který vystihuje distributorova věta „samota je snesitelnější, když jsou na ni tři“. Krásný a milý příběh, který dokazuje, že se dá udělat kvalitní film i bez ohromujícího rozpočtu. Všichni hlavní tři aktéři zahráli svoji roli užasně, ale opravdu bych vyzvedl Petera Dinklagea. Jeho mnohé situace vedou k nenucenému příjemnému úsměvu a jindy se člověk snadno vžívá do jeho strastiplné situace. Výborná je též kamera. Film snad nemá žádnou hluchou pasáž, a proto bych se ho nebál ocnit i na pěkných 90%. ()

jabrada

Film má neuvěřitelně pozitivní atmosféru,dokáže vás přímo vtáhnout do městečka v němž se odehrává a vykouzlit vám na tváři úsměv který nespadne téměř po celou dobu filmu,někdy se dokonce promění v uřímný smích,protže humor je zde naprosto geniální.Nezapomenutelný film který rozhodně vždy bude patřit mezi moje nej... ()

maty_maty

V komentářích všichni píší o neuvěřitelně příjemném, radostném filmu u kterého se budete usmívat. Já jsem cítil smutek a hořkost. Nicméně snímek silně zapůsobil. 4 jsou málo, ale 5 přece jenom moc. ()

míšapes

idealizace venkova málem jak od bohdana slámy. film, kterej je tak obyčejnej, že ho z podprůměru zachraňuje v podstatě jen neřízená střela joe. ()

HonziKaja

Přišel jsem k tomuto filmu náhodou a naprosto mě uchvátil. Ani nevím nevím jak to popsat. Pozitivní energie z toho přímo sálá ikdyž to není vyloženě komedie. Ústřední trojka je výborná a k hereckým výkonům nemám co dodat. Trains are cool. ()

nickymilka

Neznám mnoho filmů, ve kterých by se tak málo mluvilo a tolik sdělovalo....Moc příjemné pokoukáníčko. Btw - Cleo je jak malý neodbytný štěňátko - jéééé :) ()