Po několikaměsíčním pobytu v lázních zjistí čtrnáctiletý Pavel, že ho jeho láska, spolužačka Zuzana, přerostla o hlavu. Navíc si našla nového chlapce spolužáka, kterému pro jeho výšku přezdívají Eifelák. To je pro Pavla velký otřes a jako správný puberťák se velice trápí, vymýšlí krvavé pomsty, které se obyčejně obrátí proti němu zkrátka je úplně rozhozený. Jeho problémy a trápení chápe spíš jeho děda než zaměstnaní rodiče. Ale ta pravá náplast na ránu se najde až v podobě jiné dívky, se kterou se Pavel náhodou seznámí a která je velice zvláštní... (oficiální text distributora)

Master19

Nemůžu přijít na nic, co by se mi v tomto filmu líbilo. Korunu tomu nasazuje odporná vlezlá melodie. Nevím, jestli cílem měl být nějaký výchovný efekt, ale na mě nefungovalo vůbec nic. ()

vitekpe

"Neni za tim nejaka zenska? // Prosim Vas, vzdyt je to pionyr!" - - Hadrbolcova s luxusnim ucesem/parukou v divadle a jeji scenka s primarem kterej ji nepoznal je nejlepsi...stejne jako scenka s Augustou na fotbale. Klasicka sedmdesatkova sidlistni komedie pro mladez, trosku podobna sovetskym filmum. Ja s tim zadny problem nemam. Dlouhy, narozdil od hlavniho hrdiny, podstatne herectejsi vykon. Spousta znamych kvalitnich hercu a herecek, Pleskot, Popelikova, Bublikova, Drbohlavova, jen tu Belu Jurdovou jsem tam nejak nevidel... Pozorny divak si taky muze vsimnout ponechanych prereku v textu, coz ja osobne povazuju za velmi prijemne a prirozene, a co uz dneska nevidam. 3+ ()

vaviva

Naše výška je nestejná, od zítřka jsi mi lhostejná,......... básnička pro přerostlou Zuzanu, která se mi asi navždy usadila v paměti a kromě jiného i Pavlovo dědeček a jeho "dámské úlovky". ()

Nocturno culto

Zvláštní film, hlavní postava je sama o sobě nevýrazná, snaží se to zachránit aktivní dědeček ale to je příliš málo..Pobaví mladičká Bydžovská a občas rázný otec v podání Augusty ale tím to končí, zanechalo to ve mně divný pocit, víckrát to vidět nemusím .. ()

yarca

Pozapomenutá a přitom milá komedie..nejvíc mi v paměti utkvěly kouzelné básničky hlavního hrdiny a jeho gentlemanský dědeček a jeho dámy :-)..jo,a ještě zuzana bydžovská s její písničkou: "moje milá lásko,la la la la la la" :D ()