• Master19
  **

  Jak je vidět, normalizace Papouškovu tvorbu zasáhla takříkajíc fatálně. Můžeme tu zahlédnout řekněme otisky prstů, které režiséra usvědčují, ale je to jen stín komediální snahy. Téma antiemancipace může být zajímavé, ale zkostnatělé pojetí a trhlý ženský element Lenky Kořínkové nedávají naději na zábavu. Nejlepší na celém filmu (tedy to co divákovi zůstane v paměti) tedy budou Wimmer s Konvalinkovou a mistři epozodních rolí Viktor Maurer či Vlastimil Venclík.(27.4.2017)

 • argenson
  ***

  Ve své době to mohl být hodně netradiční pohled na možnosti socialistického soužití (dva pošahaní bratři, přechytralé dítě, nezletilá nymfomatická učnice a vlídný soused, kterého by dnes leckdo označil za pedofila). Leč odhalené poprsí Lenky Kořínkové a čtyři pět humorných replik je na jeden film trochu málo. Plus jedna nadprůměrně vtipná vsuvka s dvojicí Konvalinková-Wimmer. A myslím si, že Regina Rázlová je stále nedoceněná herečka. A taky si myslím, že z filmu, kde permanentně někdo zvoní u dveří, se dalo vykřesat víc.(10.11.2010)

 • Mylouch
  **

  "Talentovaná" Kořínková a Oldřichovy budíky v Papouškově vycpávkové nekomedii, kde průměrnému scénáři a chabé režii nepomůže ani popudlivý Heřmánek ve středním věku, zápasící s protikladem elánu dívčího mládí a své usedlosti. Nejlepším tak bohužel zůstávají scénky s O.Sklenčkou (vojákem a pedofilem) a M.Ježkovou, nebo kostýmová scéna hlavního hrdiny. Oživování homolkovských postupů v nové konfiguraci postaviček s ♫ husitským chorálem v patách moc legrace nepřinese. -"Ten palcát máš blbě !" - "To bude jinak." 1-2*(6.5.2012)

 • Nocturno culto
  ***

  Heřmánek naprosto bezvadnej, sice chvílemi se slabšími okamžiky ale pořád z toho vychází nejlépe.Frej jede takový druhý housle ale budiž.Za zmínku stojí ještě Kořínková a zbytek už je spíše jen kompars, škoda třeba nevyužití Wimmera, ten by to okořenil ..Jako jednohubka bez dalšího shlédnutí je to dobré, takhle na podvečer ..(3.8.2015)

 • cariada
  ***

  Další ze zapomenutých komedií, který leží neprávem v archivu. Dva bráchové a jeden malý kluk , k tomu soused co jim vaří a uklízí. Olda hledá ženskou pro bráchu, aby zapoměl na bývalku s níž má syna o , kterého se společně starají a tak různě testují ženy, ktará se jak chová. Nakonec sie jim žádná nezamlouvá. Až si sám Oldřich narazí mladou Pavlu později zjistí, že jí jen 16 let a má to ráda (Lenka Kořínková) a taky nám to stále dokazuje a ukazuje (má co) ač se jí snaží vyhodit, ona je ten případ, kdy jí vyhodíš dveřma a vrátí se oknem. Jak to asi dopadne je jasné. Film působí příjemně a docela i vtipně hlavně u Oldřicha v práci ta jeho parta je k popukání. Malý Martin je docela až moc přechytralý, ale hraje to velice dobře. Herecké obsazení je dobré zvlášt Heřmánek to krásně táhne. Za zmínku stojí malá role manželského páru co se snaží předstírat nevěru v podání Nadi Konvalinkové a Jirky Wimmra.(29.10.2009)

 • - Chlapec, který hrál postavu malého Martina - Filip Venclík - se v roce 1993 stal obětí brutálního útoku v pražském metru a o den později 5. 9. 1993 zemřel. Na jeho počest pořádala škola, kde tou dobou studoval, literární soutěž o cenu Filipa Venclíka. O Filipovi, jeho životě a smrti byl natočen i dokument. (Kockoocko)

 • - Natáčanie filmu prebiehalo na zámku v dedinke Kuks, ktorá sa nachádza v okrese Trutnov. (dyfur)