Na počátku je sebevražedný pokus sochaře Jiřího Málka, který překazí v bytě ukrytý zloděj. Málkovi je pětatřicet, je rozvedený, stará se o pětiletého syna a důvodem, proč si v ateliéru pustil plyn, je samozřejmě žena. Chmurné nálady se jej pomocí alkoholu pokusí zbavit pan Karas, který se Málkovi stará o domácnost. Jenže poté, co Jiří starého muže urazí a ve zlém se rozejdou, rozhodne se Málkův starší bratr Oldřich najít ženu, která by byla Jiřímu dobrou ženou, malému Martinovi maminkou a jemu dobrou přítelkyní. Měla by být hezká, inteligentní, chápavá, měla by mít ráda děti a měla umět vařit, prát a uklízet. Aby nedošlo k omylu, vypracuje Oldřich test, jehož výsledky by měly rozhodnout. Aniž by tušily, že prochází důležitou zkouškou, ocitá se v ateliéru řada potenciálních švagrových - rozhlasová redaktorka Edita, zdravotní sestra Martina, studenka Pavla i další... (oficiální text distributora)

jatamansi

Další z řady blábolů té doby. Pamatuji se, že kluci na to chodili jen proto, že se tam rozvalovala odhalená Kořínková. Dívat se dalo snad jen na Heřmánka, ale to platí skoro vždycky. I když i on je lepší v divadle než ve filmu. ()

vitekpe

Slabota slaba... nevim zda to mela byt komedie nebo drama, detsky predstavitel nepresvedcivy (a ze je tam skoro stale), Hermanek spi se sestnactkou, deda se liba s klukem na pude, Frejova postava neuchopitelna, atd...slabsi prumer. ()

insurgentes

To bylo relativně krátké období, kdy se v českých filmech objevovala celkem obstojná původní hudba (Jako jed apod..) - tím mne tenhle film zaujal hned zpočátku. To jsem ještě nevěděl, že po chvíli bych ji už nejradši zase vypnul. Už když se v titulcích objevila Lenka Kořínková, bylo mi jasný, že bude celej film vytrčat kozy, a taky že jo. Ještě k tomu měla teda peprnou průpovídku, jako že je talentovaná (myšleno na šukání) a tím občas častovala i ubohého Heřmánka, kterej by moh celkem s jistotou obsadit první příčku žebříčku nejvystříkanějších postav historie filmu. Samotný příběh není ani moc k smíchu, ani moc k zamyšlení, ale dávám trochu štědřeji, protože taková sračka, aby to muselo mít 51%, to zase teda není. ()

ViktorD

Po dlouhé době jsem se jednou zase náramně bavil, herecké výkony všech zúčastněných jsou prvotřídní, prim hraje samozřejmě Karel Heřmánek, ale i neméně "talentovaná" Lenka Kořínková podává úctyhodný výkon... Regina Rázlová komisní... Skvěle funguje též propojení filmové hudby (Karel Mareš) a obrazu, zejména na začátku filmu, kdy Viktor Maurer láskyplně "opečovává" dřevěnou Madonu s Jezulátkem, dokud ho nevyruší Ladislav Frej se svými sebevražednými úmysly. :))) ()

Rockerman

Myslím,že trochu neprávem opomíjený a podceňovaný film.Trochu nezvyklá komedie,která nevyvolá salvy smíchu,spíše jen úsměvy.Ale já jsem se bavil a myslím,že je to film dost originální a za to dávám nadprůměrné hodnocení. ()

MickeyStuma

Nahořklá komedie o dvou bratrech z nichž jeden je rozvedený a vychovává malého synka. Příběh o hledání vhodné ženy do domácnosti a nové maminky sice slibuje zábavnou podívanou, ale bohužel, není tomu tak. Do příběhu je vsazena i psychologie, což trochu nabírá na vážnosti, ale společně s komediální linkou to působí dosti zmatečně a tak nějak nepatřičně. Snímek měl ve své době zřejmě výchovný koncept pro rozvedené muže, jinak si celé vyznění tohoto snímku neumím vysvětlit. Dnes se jedná o zapomenutý český filmový počin a těžko říci jestli je to dobře či špatně. Ono na druhou stránku to za není zase až tak nejhorší a byť se není čemu zasmát či něčemu poučit, divák se u toho alespoň trochu odpočine. ()

Nocturno culto

Heřmánek naprosto bezvadnej, sice chvílemi se slabšími okamžiky ale pořád z toho vychází nejlépe.Frej jede takový druhý housle ale budiž.Za zmínku stojí ještě Kořínková a zbytek už je spíše jen kompars, škoda třeba nevyužití Wimmera, ten by to okořenil ..Jako jednohubka bez dalšího shlédnutí je to dobré, takhle na podvečer .. ()

Pitryx odpad!

No to zas byla blbina. Vůbec netuším, jak mohl někdo napsat takovou kravinu. Náznak příběhu tam sice jakýs takýs je, ale jinak je to statické a nudné. 201110187718/7718 ()

krokodlak

SPOILER ALERT: Láska v pěti aneb Papoušek je zvíře. Tento téměř zapomenutý film je patrně genderově nejpozoruhodnější rodinnou komedií všech dob, neboť se v něm originálně střetávají nejotřepanější dobové stereotypy s jedinečným řešením krize nukleární rodiny. Titánsky trpitelský sochař Málek v nekomediálně patetickém podání Ladislava Freje žije zklamán všemi ženami se svým lehce otravným pětiletý synem, ale jelikož je jako správný pan umělec vysoce nepraktický, musí se o oba a vlastně i o sochařova mladšího bodře toxicky maskulinního bratra (vcelku autentický Karel Heřmánek), pilně se angažujícího v brigádě socialistické práce (jíž je věnováno několik naprosto zbytečných době poplatných scén), starat osamělý dobrosrdečný major ve výslužbě ze sousedství, jehož se svou charakteristickou neodolatelnou těžkopádností ztvárnil Ota Sklenčka. Jednoho dne si však opilý sochař uvědomí, že major vlastně svými pečovatelskými aktivitami ztratil mužnost a stal se ženou, což mu dá náležitě najevo a uražený major zmizí. Následuje bratrovo nepříliš úspěšné hledání ideální benevolentní sexy hospodyňky pro tři muže, které se navíc zadrhne, když je sveden extrémně náruživou nymfomankou (typově vhodná, avšak odpudivě přehrávající Lenka Kořínková). Bratr se z nějakého neznámého důvodu nechá málem usouložit k smrti, aniž by se zajímal o to, co je dívka zač, takže až při sondování, zda umí vařit, zjistí, že jde o šestnáctiletou učnici a nepříliš úspěšně se ji pokusí odehnat, protože už jednou měl kvůli nízkému věku dívky problémy. Nakonec ovšem dojde k naprosto neuvěřitelnému happyendu, jelikož se k Málkovým (tentokrát dokonce natrvalo) vrátil pan major, o němž se navíc v pikantní líbací scéně s malým Málkem dozvídáme, že je nejspíš pedofil, a nymfomanka vyhozená z učiliště nemá kam jít, takže se z neodbytné milenky stane jakousi adoptivní dcerou v nové nestandardní rodině. Historická přelomovost tohoto řešení hned několika rodinných krizí najednou je navíc akcentována tím, že se odehrává na pozadí Remkova letu do Vesmíru, ale bohužel se nedozvíme, jak to bylo dál. Jakkoliv je děj snímku divoký, nachází se zde navzdory skromné stopáži dost hluchých míst, což je až k nevíře vzhledem k tomu, jak dynamické dříve Papouškovy filmy bývaly. Dojem částečně vylepšuje hudba Karla Mareše, která je podobně jako v Zákonech pohybu nadšeně eklektická a stačí zahrnout vše od jazz rocku až po synťákový instrumentální cover husitského chorálu. ()

Danulinda

Nejedná se sice o žádnou bombu, která by vás ohromila, na druhou stranu je třeba říci, že jde o komediálně poetický film velmi solidní kvality, kterou ještě navíc vyvyšuje jako vždy výborný pan Heřmánek. Určitě jeden z těch filmů, které stojí za více shlédnutí. ()

ALchemik

Spíš taková hořká komedie, kde jsem se zasmál snad jen tomu, když Heřmánek dosouložil s Kořínkovou a řekl: "tak takhle jsem se snad zapotil jenom v Bulharsku".Jinak se mi to líbilo a Heřmánek-Frej byli hodně uvěřitelní jako bratři. ()

gizi

Roztomilá komedie ze života, jen mírně nadnesená, dobré herecké výkony. Neurazí, ale ani nenadchne. 65%, 12.2.11. ()