Angel Heart

• USA Angel Heart (více)

Pakr

Zajímavým způsobem pojatý film o zaprodané duši ďáblu. Soukromí detektiv (M. Rourke) je najat samotným ďáblem (De Niro), aby vyhledal osobu jménem Johny Favorite, se kterou má ďábel nevyřízené účty, netuší však, že půjde po stopě sobě samému... ()

godspeed

hutné, přesvědčivé, divák má pořád pocit, že ty obrázky na které kouká ukazují jenom něco. a taky jo. závěr mne lehce vykolejil a nějak jsem to nestíhal, ale to bude asi můj problém. :) ()

Tiiso

Kvílivý buržoazní saxofon, hodně basový tlukot srdce, do echa se ztrácející skřípot houslí, hutná atmosféra, skvělé reálie, výborné herecké výkony, kult náboženství, které si amerika díky demokracii nechala natahat do baráku a teď kolikrát na to sami hledí, kult náboženství hlavně pak woodoo afrických kněží, to vše je bravurně smícháno do jednoho detektivního thilleru, který bere dech a ukazuje jak může vypadat filmové umění. Nechal jsem se až dokonce natahovat jako zelenáč a ani za nic bych nedokázal ještě deset minut před koncem poznat v ději jak to vlastně všechno je. Závěr překvapující a zároveň překvapující zjištění, že je tady dvacet dva let film, který je tak dobrý a tak dlouho mu buď jemu a nebo mě trvala cesta než jsme se potkali. Pane režisére možná je toto lepší než hořící mississipi. Kdo ví. ()

LukH

Výborný thriller, který jsem měl tu čest zhlédnout až v r. 2010, a tak ho paradoxně porovnávám s novějšími...atmosféra si nic nezadá se Sedm, vypointování ala Šestý smysl, stejně jako těmto dvěma musím za pět! ()

Rodin

Zcela originální a bezvadně vypointovanoý kousek, ozdobený brilantním Satanem Roberta De Niro a jedním z nejlepších výkonů Mickey Rourkeho. Je to taková člověčinka, politá krví a vařenými orgány, ovšem nic samoúčelného. Atmosféra by se dala krájet a nic netušící hlavní hrdina dostává dardu za dardou, aniž je schopen cokoli pochopit... U mě za plný počet. ()

Čejkyn

Nejlepší Rourkova role,a De Niro je fakt démonickej,na tu dobu jistě jeden z nejoriginálnějších filmů,85 %!!!! ()

dj_kure

Přes 20 let starý film který to na sobě nenechá ani trochu znát. Už to je myslím velké plus. Jinak naprosto perfektní. Nevím co bych dodal, pět nedávám jen proto, že podobná témata jdou tak trochu mimo mě. 78% ()

Stanix

Excelentní detektivka s plnotučnou hutnou atmosférou a s pointou typu hluboce pokleslé čelisti při současném padnutí na zadek. Chytrá kamera, sqelý příběhový puzzle, surově podmanivý hudební podkres a solidní Mickeyho projev dává dohromady opravdu kvalitní zážitek. Jediné co by se snad dalo vytknout je práce Rourkeho dabléra. Né že by neodvedl dobrou práci naopak, ten chlap se musel vyloženě nadřít, vždyť ho zastupoval snad ve všech akčních střizích. Nepochopím že Mickey v pětatřiceti nedokázal sám zahrát alespoň těch pár nejjednoduších akčních scén kde "jen" běžel. Mno ale budiž, je to jen nepatrný šrám na zlatém podnose. Wow! ()

Shredder

Nenavidim, ked pointu filmu ( nie nemyslim tu nadprirodzenu cast ) uhadnem uz na zaciatku. Kazi mi to celkovy dojem a toto je presne ten pripad. Uzil som si vsak tri veci - vynikajuceho De Nira, Rourka a temnu atmosferu. Vseobecne sa da povedat, ze ako herecke vykony, tak technicka stranka su zvladnute velmi dobre a problemom je chaby scenar, ktory vychadza z romanu Williama Hjortsberga. Brilantna scenka s Louis Cyphreom a vajickom mi ostane v pamati asi navzdy, ale obavam sa, ze zvysok rychlo vysumi, pretoze sa mi Angel Heart nedokazal zaryt pod kozu. ()

Nufa

Nějak mi tenhle film nepadl do noty. Scény se neustále přesouvaly z jednoho místa na druhé a nejdnou jsem byl dočista zmaten, co se na plátně vůbec děje. Zřejmě šlo o úmysl vytvořit onen mystériózní dojem, který se opravdu dostavil, ale bohužel pro mě se dostavil pouze nechápavý pohled, jak že to se vším souvisí. Pro milovníky krimi a napětí určitě zajímavý a pěkný film, ale mě osobně i přes světlé chvilky příliš nezaujal. ()

chlebo

Jeden aby sa z toho zbláznil, keď má povedať, čo z tohto trllerohororíku bolo najlepšie - či rozhovory lujsajfra s endžlom, perfektná nepredvídateľnosť až do poslednej sekundy, alebo tá super incestná jebačka, poprípade úplne úžasná hudba podčiarkujúca tú mysterióznu stránku. Nuárová atmosféra je v tomto prípade vybrúsená lepšie než De Nirove nechty a záver tak spektakulárny, že mi neostáva nič iné ako konštatovať, že hodnotenie menšie ako 5/5 by bolo prachsprostým ignorantstvom. ()

himor

Musím uznať, že film je jednoznačne rozpačitý. Herecké výkony super, dobrá kamera, solídne sa vraždí, takže to je všetko v poriadku. Ale nemám rád filmy ktoré majú rozkúskovaný dej a strácam sa v nich. Keď je koniec nejasný, to nevadí, len nech to má hlavu a pätu. Tu som sa stratil a nenašiel za celý film, točili sa mi kolieska v hlave o stošesť, ale nepomohlo. Zmätenosť. 50% ()

DavidWebb

Súkromné očko Harry Angel dostáva zákazku od perfektne uhladeného, mystériom páchnuceho cudzinca Cyphra, aby našiel niekoho z jeho minulosti, niekoho, kto je mu dlžníkom. Na svojej púti za hľadaným nešťastníkom sa Harry stretáva s postavičkami akoby vytesanými zo svojej doby, ktoré ho nevyhnuteľne navigujú na cestu svojho osudu, osudu, ktorý nemohol predvídať ani vďaka svojmu vlastnému nadobudnutému a zabudnutému poznaniu. Na dobu svojho vzniku dokázal režisér Alan Parker naservírovať 50-te roky New Yorku, New Orleansu a ich atmosféru aj vďaka hudobnému doprovodu tak detailne a sugestívne, až jeden začne premýšľať ako sa mu to bez výdobytkov dnešných vizuálnych počítačových efektov vôbec podarilo. Premisa filmu (opäť na dobu svojho vzniku) je pionierska až originálna a v čase, keď som to videl prvý krát, ma doslova šokla. V mnohých aj zahraničných komentároch som čítal o pôsobivom hereckom výkone Roberta De Nira a hoci zľahka súhlasím, aj tak to prebijem tvrdením, že Mickey Rourke si tu v relatívne mladom veku strihol svoju životnú úlohu. Jeho postava Harryho spoločne s učebnicovou/diplomovou réžiou ma dokáže zhypnotizovať zakaždým, keď si ho z nostalgie pustím, dokonca aj po 35-tich rokoch. A aj po 35-tich rokoch mi záverečné rozuzlenie – scéna s De Nirom – stále dokáže „nahodiť“ zimomriavky. Hudobný doprovod k tomuto šperku je už tou povestnou čerešničkou na torte. Je mi trochu smutno, že takéto temné, atmosférické, uhrančivé, poctivé a komplexné fliky ani s výdobytkami dnešnej filmovej mágie už nikto nevie/nechce/nemôže natočiť. ()

deep

životní rourkeova role,úžasný de niro(i přes malý prostor který tady má),neskutečně silná atmosféra.tenhle film se fakt povedl.když jsem ho v jedenácti viděl poprvé jen jsem na konci bezmocně čuměl na obrazovku a odvahu podívat se podruhé mám až ted po devíti letech,tak mě to tehdy sebralo.obzvlášť konec ()

ona.takova

mohla bych jen opisovat a opisovat spoustu zajímavých komentářů.. mě si vtáhla atmosféra,neviděla jsem Rourkeho ani De Nira ale Angela, Ďábla a vraždy, u kterých si můžeme klást stejnou otázku jako v životě v nejbolestivějších situacích -Proč? a stejně tak jako v reále žádne proto nedostaneme. ()

Zemřel režisér Alan Parker

Zemřel režisér Alan Parker