Pokoj mého syna

• Česko Synův pokoj (více)

Ve svém filmu z roku 2001 se italský režisér Nanni Moretti odchýlil od politicky motivovaných námětů a zpracoval místo toho komorní psychologické téma: prosperující psychiatr, který dosud žil příkladným životem, musí řešit bolestné trauma ze smrti jediného syna. Ztrácí pacienty a v krizi se náhle ocitá i jeho vztah k manželce a dceři. Silný a auntentický příběh byl oceněn Zlatou palmou na MFF v Cannes. (oficiální text distributora)

Kochanski

Brilantni dialogy hlavnich predstavitelu ( hlavne pocatek filmu) jsou dotazene az k Allenovske dokonalosti!!! POkud nekomu film prisel prilis pateticky a prehnany, nerozumim mu. Rekla bych, ze takto silne tema si zaslouzi i odpovidajici " srdcervouci" sceny. Herci (Laura Morante) byli vyborni. Jediny motiv, ktery mi prisel "az trochu moc" byla detska laska SYNA. To, ze prijela a ze mela jineho pritele bylo predvidatelne... Rozhodne nelituji zhlednuti tohoto dila!!!! ()

Majkak

Jemný a citlivý film, který ukazuje, jak harmonické vztahy mohou člověka nést v okamžicích velké tragédie. Psychiatr, který ztrácí profesionální nadhled v okamžiku, kdy jej hluboce zasáhne smrt syna. Problémy ostatních jsou ničím v okamžiku prožívání vlastní tragédie. Nedokážeme odpovědět na otázku, proč se to stalo právě nám. Jediná odpověď, která nedokáže dát uspokojení těm, kterých se to týká, ale je pravdivá – a proč právě nám se to stát nemělo. Nic se nedá vrátit zpět a nemá smysl obviňovat sebe ani ostatní. Musíme žít dál a milovat ty, kteří s námi zůstali. ()

Pokryvac

Film, ktorý si zaslúži byť v knihe 1001 filmov, ktoré musíte vidieť skôr než umriete. Aj skladba Briana Ena - By This River sa do filmu hodila. ()

Dvojirakri

Na můj vkus příliš italský snímek. Hodně ukecaný, temperamentní, některé scény až hysterické. Bohužel, tohle nebyl můj šálek. Hodnocení u mě zvedá celkem příjemná kamera, docela pěkná hudba, a hlavně krásná Laura Morante, za kterou přidávám jednu hvězdu. Pokud budu příště hledat vztahové drama, sáhnu spíš po severské produkci. P.S.: Ta silnice vedoucí po pobřeží, to je zajímavé, nikdy jsem v Itálii nebyl a tohle mě zarazilo, na jednu stranu fajn výhled na moře při cestě, na druhou možná trochu škoda pláže... ()

Joee

Film o rodičích, kterým zemře syn a sestře, které zemře bratr. O tom, co prožívají, vnitřní bolesti i o tom jak smrt ovlivnila jejich život. Silně emoční záležitost. ()

StaryMech

Režisérův první odskok do oblasti vážného psychodramatu. Pro některé kritiky manipulativní kýč, pro mě vrchol autorovy dosavadní tvorby. Je to už řádka let, co jsem ho viděl naposledy, ale zavrtal se do mě jako ty vruty, Lancim tak působivě zabrané ve velkém detailu, do rakve titulní postavy. ()