Pan Tau a Claudie

• Západní Německo

Pan Tau und Claudia im Schloss

Rodinný / Dobrodružný / Komedie / Fantasy

Československo / Západní Německo / Rakousko, 1970, 31 min

Opět miloučká trojice herecké skvělosti.(30.7.2008)

Společně s Claudií a Violou (alias velkým epilogem velkého Wericha, že) byla postupně vsunuta druhá stěžejní příběhová linka do první série Pana Tau. Je o mnoho snesitelnější, než rodinka Budínová-Sovák, přesto dnes už ty výkřiky techniky tolik nepůsobí, sci-fi se nekoná a snění na zámku Hluboká patří cele do archivu FSB/ČST. Bylo nutné opět vsunout muzikálovou složku? A co ta kombinace Ferbasová-Tichánková? Aneb další ze směsných důkazů toho, jak bylo zacházeno s osobnosti stříbrného plátna (viz. také Ella Šárková v 30 případech majora Zemana u.a.).(19.12.2010)

Jan Wrich a usovlasá Veronika Renčová éměř zastiňují pana Tau. A v tomhle případě to rozhodně není na škodu :) Pokud jde o hudební složku, tak jsem jejím zastáncem - když si Jan Weich vezme klobouček a s vnuučkou se posadí na povoz a kývaj nohama... ach, takovýho dědu (se zámečkem, ať jsem trochu povrchní) bych brala všemi deseti.(6.8.2013)

Pan Tau s Claudií mě velmi potěšili...(25.10.2008)

Setkání pana Tau a malé zrzečky, kterou jsem jako malá chtěla za kamarádku. Claudie se potom objeví ještě v dalších dílech série, želé s mandličkami nikoliv.(12.11.2010)

• - Seriál byl natáčen v koprodukci se Zápaním Německem. Přestože není úplně jasné, do jaké země je děj zasazen, v prvním díle je možné povšimnout si kuriozních policejních vozidel. Jsou to Škody 1203 v černo-bílém "americkém" zbarvení s českými nápisy "Policie", nikoliv tedy s německými „Polizei“. U nás v té době ale měla policejní auta nápisy Veřejná bezpečnost nebo VB. (Stejšn)

• - V korespondenci s Jiřím Voskovcem nazývají tento seriál Jan Werich i jeho žena Zdena "tou západoněmeckou sračkou". (Přemek)