Příběh uneseného Hradce pokračuje. Stal se rukojmím bývalého nacisty (Jiří Adamíra) požadujícího od československých úřadů listinu s číslem bankovního konta, na kterém má uloženy peníze z doby protektorátu. Hradec se seznamuje s kubánským rozvědčíkem a zorganizují společný útěk. Při pronásledování je Hradec postřelen a na své zranění umírá... Zdroj: Kniha Daniela Růžičky: Major Zeman – propaganda nebo krimi? (oficiální text distributora)

topol999

Asi nejlepší epizoda ze Zemana. Netřeba zastírat, že právě změna lokace seriálu velice pomohla. A taky to, že zde hlavní roli sehrál Ruda Jelínek. Jiří Adamíra zahrál výtečně. Hanička Maciuchová byla prostě kouzelná od počátku. Škoda, že se už neobjevil Pepi v podání pana Postráneckého. Ten i přesto, že měl v minulém díle jen malý prostor, zazářil a neskutečně mě bavil. ()

horskejvlk

Škoda že se dnes český James Bond nenatočí námětů dle skutečných událostí je více než přehršel viz. Vrbětice a jeho výbuch způsobený ruskou rozvědkou. Za to v roce 1972 jsme se snažili byť měl Bond rudou krev, Maciuchová jako Bond girl by byla dokonalá i v Americké produkci, škoda, škoda. Samotný díl byl umně natočen a námět i scěnář byl OK. ()