poster

Vůně vanilky (TV film)

Drama

Česko, 2001, 85 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • igi B.
  **

  Božínku, já už začínám mít z téhle televizoidní dvojky Strach & Konášová téměř strach. Bez ohledu na mé subjektivní pocity je však každopádně tahle inscenace jeden těžkopádný velký blábol s přehrávajícími zasloužilými umělci, tlačícími ze sebe vykonstruované dialogy o ničem a rádobymoderní kamerou, snímající toto snažení bez vůně a zápachu... Nebo že by to bylo jako fakt ze života? Nebo že by to byl ten kunst? Vlastně sorry - art! . . . Něco tady ale trošku smrdí, páni artisti, obzvláště to adorantské hodnocení. Marketing zjevně funguje...(1.5.2007)

 • Baxt
  ***

  Televizní v každém směru, režie nevyjímaje, co ovšem spolehlivě Vůni vanilky vytahuje nad průměr, jsou herci, hlavně tedy Schmitzer a Hlaváčová, ale i Munzarová se ukazuje v dobrém světle. Speciální větu vyhradím pro Jiřího Dvořáka, jehož angličtina je perfektnější, než mé nejperfektnější představy o perfektnosti. ___ Strach se před 8 lety evidentně ještě hledal, ale jisté náznaky jeho budoucí režisérské síly tu a tam vykouknou - kamera všechno krásně zabírá z vděčných úhlů, ovšem je ryze Made in Czech Republic, hudba se opakuje jako kolovrátek a o počtu lidí ve všech scénách radši mluvit nebudu. Má to ale jiskru, která většině našich televizních filmů chybí. Jiskru, která v BrainStormu založila požár. Ale ještě to chvilku trvalo...(2.5.2009)

 • Pepinec
  ****

  Vanilková vůně s přehledem překryla všechno, pro co jsem původně málem dal přednost úplně jinému programu. Český televizní film z období války, ve kterém se převážně mluví anglicky (přičemž většina herců opravdu mluví sebe sama), kde hraje Pavel Kříž s Jarkou Obermaierovou, a jehož režisérem je Jirka, z něhož jde Strach - tak to je pěkně prosím skoro kompletní seznam všech věcí, které mě v tuzemské tvorbě děsí. Chybí snad už jen Holubová. No a vida, dostalo se mi povedené drámo, ze kterého sálá naděje s pozitivní energií, i když je svým dějem o lidských osudech laděné do pochmurných akordů.(7.5.2012)

 • KajusaK
  ***

  Začátek jsem nechytla, takže nevím jestli mi něco neuteklo, i když silně pochybuji že něco tak důležitého, abych zvýšila hodnocení.Film mi přišel vcelku dobrý, úžasné herecké výkony, děj byl slabší celý v poklidu a v podstatě se vůbec nic nestalo Anna si prostě vyjela na "výlet" a nakonec se zase vrátila k manželovi :D) ..Hudba byla také pěkná...Zato angličtina mi přišla opravdu velice směšná...3*(1.5.2014)

 • Jinny
  ***

  Anna je frustrovaná ze svého manželství a okolí. Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby se její příběh neodehrával na konci války a kraj právě neosvobozovali američtí vojáci. A právě jeden z nich se do Anny zakouká a slibuje jí lepší život... Vůně vanilky je hezký film, jenom pro Českou televizi typicky bezkrevný a kupodivu i bez nějakých vypjatých emocí. P.S. Jiří Dvořák umí výborně anglicky, jenom se v tom cizím jazyce ztratila ta typická stopa ironie, kterou na jeho hlase miluju.(10.3.2011)

 • - Původní název filmu Druhá šance, ale naposlední chvíli byl změněn. (morgos)

 • - Natáčení probíhalo v Kašperských Horách, v Plzni a v klášteře Plasy. (morgos)

 • - Celý film byl natočen za pouhých 19 dní. (morgos)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace