Vesmírná jednotka

Jeff Geoffray

Daniel Duncan

Kostýmy:

Dorothy Amos

Objektivně na odpad, subjektivně na pět hvězd. Takové guilty pleasure se těžko vidí. Leprechaun se tentokrát objevuje ve vesmírným sci-fi a stává se z něj pomalu vedlejší postava mezi všemi těmi klišé, kterými tvůrci čtvrtý díl naplnili. Posuďte sami - vesmírná loď vedená mužem na obrazovce (ze kterého se vyklube něco jiného a pak ještě něco úplně jiného) s týmem ultradrsných mariňáků zachrání princenzu před zlým skřetem, kterého rozstřílí na kusy. Skřet se ale dostává na loď (mimořádně nechutným způsobem) a začíná zabíjet, jeden z posádky se mění na obří monstrum, nechybí odkazy na Star Wars, kulisy ze Star Treku, příšerné efekty, hrdinské hlášky a scény a vrcholem všeho je scéna kdy si princezna sundá podprdu, ukáže kozy a vyhrožuje všem smrtí (což se okecá nějakým kulturním zvykem). Nechybí skutečně žádné klišé sci-fi hororů, ale přesto nebo právě proto je to naprosto dokonalá zábava.(23.11.2010)

• JohnnyD

3/10 Čo sa to preboha stalo s mojou obľúbenou sériou??? Po úžasnej trojke dementná štvorka. Leprechaun vo vesmíre - to je fakt orgazmická myšlienka. Ale to spracovanie ... Kým v predošlých troch častiach Lep pomaly nezliezol z obrazovky, tu je len sporadicky. Dobré hlášky by som napočítal na jednej jeho ruke po nakrúcaní jeho inštruktážneho videa pre vesmírne lode (najlepšia scéna!). A vôbec tu nie sú jeho rýmovačky! Navyše efekty sú skutočne otrasné a tak impotentnú a amatérsku réžiu som v živote nevidel. Warwick Davis má stále charizmu a je skvelý, ale kde nie je scenár, nie je ani zábava. Večná škoda. PS: môj rebríček ságy L6, L3, L2, L1, L5, L4(7.10.2006)

• peter12

Hneď ten začiatok keď sa to chcelo tváriť ako votrelec,len to vôbec nevyšlo lebo votrelec je oveľa lepši vo všetkých bodoch.Rozum mi hovoril ze tuto sériu pozri do tretej časti ale ako to u mňa býva zvykom dal som prednosti ctižiadosti dokončiť sériu ako rozumu a teraz už viem ze to bola chyba.Veľmi mizerný herci,ešte mizernejší príbeh a triky tiež neboli Bohvie aké.Film aj tu chcel byt zábavný ale vôbec mu to nevyšlo.Tie hlášky zlých hercov mi pripadali trápne,režisér je primitív a scenáristovi to tiež dobre drbe.Ako stvoriť takúto sračku,radšej netvoriť nič.(19.9.2014)

• SOLOM.

Ani jsem se nenadál a už je tu čtvrtý díl této série. Režisér zůstal stejný a tak jsem samozřejmě očekával další porci slušné podívané, stejně jako tomu bylo u dobrodružství ve Vegas. Jenže to jsem se tentokrát šeredně spletl. Přesun do vesmíru totiž nebyl zrovna nejlepším krokem. Zlomyslný skřet tu sice byl pořád, ale už to prostě nebyla taková zábava jako v minulých dílech. Což byla velká škoda, protože černý humor bylo víceméně to jediné, co mě na Leprechaunovi až doteď bavilo nejvíc. Zvláště pak ty jeho žertíky při mordování lidských obětí. O ty sice nezůstaneme ochuzeni ani tentokrát, ale bylo jich podstatně méně, než bych mi bylo milé. Dalším důvodem k nespokojenosti byl i fakt, že se většina děje odehrávala na vesmírné lodi, která byla s prominutím dost odfláknutá (digitálně určitě), papundeklové kulisy nepříliš důvěryhodné a většina postav žalostně nezajímavých (za to však mohli hlavně nudné dialogy, které všichni vedli). Byl zde sice pokus o zlepšení v podobě Dr. Mittenhanda, který si ovšem mé sympatie získal až ve chvíli, kdy začal mutovat. Což bylo taky jedno z mála pozitiv, které jsem na čtyřce našel. Tím dalším byla trojice docela pohledných ženských (ale o pěkné holky v této sérii nikdy nebyla nouze), které na rozdíl od svých mužských kolegů, dokázali předvést kromě svých ladných křivek i alespoň průměrné herecké výkony (škoda, že tam nebylo více nahoty, bylo by se alespoň na co dívat). Čtyřka tak v žádném případě nenavázala na průměrnou úroveň svých předchůdců. Není to sice vyložený propadák, ale prozatím jednoznačně nejslabší díl (však ani ty ostatní nejsou žádný extra zázrak, to jen abychom si rozuměli).(13.3.2018)

• Vishnar

Tak tohle byl teda úpadek. Od předchozího zábavného Vegaského dílu se známý Leprechaun přesunul do vesmíru a vznikl nudný paskvil. Chybějí hlášky, aspoň trocha toho scénáře by bodla... a zábavnost. To, že se celý film odehrává asi ve třech papundeklových místnostech, které spojuje jedna chodba, přes kterou hrdinové běhají sem a tam, aby navodili zdání, že probíhají spoustou dalších tunelů, to by mi ani tak nevadilo. Přece jenom se jedná o takové céčko, ale chybí mu právě ta zábavnost, která se alespoň vyskytovala v minulých dílech. Nezachránilo to ani že hlavní hrdinka postupem času odhazovala jednu část oděvu za druhou. A ten pavouk v závěru a obří Leprechaun, to už bylo opravdu moc.(23.1.2009)

• - Podľa Dava Tripeta, ktorý sa podieľal na produkcii prvých troch dielov série, nápad na tento diel vznikol ako reakcia na úspech filmu Apollo 13 (1995). Keď uvidel plagát k filmu, jednoducho nahradil tvár Toma Hanksa tvárou škriatka a onedlho sa už pracovalo na scenári. (beso74)

• - Spoiler: Počet mŕtvych: 10. (beso74)

• - Úlohu Dr. Mittenhanda si mal pôvodne zahrať Erik Avari. (beso74)