Tenhle oceněný animovaný film vypráví o dobrodružství, mladé lásce a vzpomínkách z dětství. Paříží se zatím pohybuje ruka oddělená od těla a hledá svého majitele. (Netflix)

rigby

Zajímavý film. Už od prvotního nápadu, až po scénář. A ztvárnění se mi opravdu líbilo. A také ten všudypřítomný smutek. Atmosféra je uchvacující. Rád se někdy podívám znovu. ()

Danny Nolander

Neuvěřitelný film. Kdyby mi někdo řekl, o čem to je, asi bych neměl nejmenší chuť se na to podívat. Ale poté, co jsem ponasál trochu té famózní atmosféry, nedokázal jsem se od toho odlepit. Lokace, postavy, ruchy, hudba - všechno je to naprosto perfektní. Příběh není žádný mainstreamek, ba naopak. Je to hodně psychologické, a ne každý se v tom najde. Za mě je to ale pecka! Přeju si více takových filmečků. ()

Jirka.Moser

Francouzský animovaný film "Kde je moje tělo?" vypráví dvě dějové linky v různých časech. Příběh kluka, který se snaží o dívku, a příběh ruky, která se snaží najít své tělo. Nevím, jestli to měl být moment překvapení, myslím si, že každý hned od začátku věděl, čí je to ruka. "Kamera" se předvedla a ukazuje nám nekonvenční úhly a pohyby, které dávají příběhu dynamiku. Musím vypíchnout nádherný soundtrack. Ten se opravdu povedl a krásně pasuje do celé té fresky. Romantická dějová linka je průměrná, naopak linka ztracené ruky je poměrně svěžím oživením celého příběhu, který má tak rychlejší spád. 5/5 ()

Medwjed

Nádherné, silné, intenzivní! Určitě jeden z nejlepších animovaných filmů za poslední dobu. Nádherná hudba, animace + geniální myšlenka, kterou se podařilo režisérovi přenést na diváka od prvních minut snímku. Rozhodně doporučuji ke shlédnutí. ()

RadaRAW

Krásně zpracovaný francouzský depresivní film. Nevím jak ten prožitek popsat a to něco co se mi moc často nestává. Film je zajímavý, napínavý a drží náladu (nízko). Zpracování je prostě nádherné a muzika vytváří napětí a udává směr pocitům diváka jak by měla a k tomu je i krásná. Jediné co mě zklamalo byl konec. Prostě nemám rád když někam ve filmu můžete nacpat více pocitů. 8 prstů/10 ()

Vlkopec

Originální a působivý film, který docela úspěšně kombinuje různé žánry. Je velmi francouzský - což je na jedné straně plus na druhé mínus. ()

gonzo

Není to dospělácký animák, je to teenagerský animák. Před dvaceti lety bych film miloval. Now that I'm older and my heart's colder, už mě tak lehce nedostanou. Nakonec putování ruky byl jen gimmick. Kdyby tam ty scény nebyly, vyznění a rozuzlení by byly beze změny. Animace až moc dokonalá a realistická, jako dokonale překleslený hraný film. Což mě taky moc nebere.. ()

Bogrant

Značne sugestívny animák s miestami až hororovými prvkami a depresívnou náladou, ktorú vytvára a skvele dopĺňa predovšetkým pochmúrny, no o to viac chytľavý hudobný doprovod. Rozhodne to nebude pre širokú škálu publika. Je to totiž zvláštne chladné, divné a ťažšie opísateľné, nesúce sa celé v metaforickom duchu, ale náramne pôsobivé a s blížiacim sa záverom i dostatočne narušujúce všetky (zvyšné) nervy v tele. Brr. ()

Seffi

Geniální! Film o tom, že pokud se vám v životě něco stane a vy se k tomu neustále v myšlenkách vracíte, tak zůstáváte na tom bodě zacykleni. Je důležité se přes to přenést a posunout se v životě dál. Ruka představuje minulost, ke které se neustále vracel a dával si za vinu to, co se stalo. 90% ()

Andy.222

Líbila se mi animace, je trochu jiná a je to velmi příjemná změna. Musí se nechat že měl film atmosféru. Na druhou stranu příběh ruky mi přišel možná i zbytečný a co se příběhu hlavního hrdiny týče... Já nevím asi jsem očekával něco jiného. Je mi jasné že jen ukázat pár výjevů a víceméně nic neříkat byl umělecký záměr, ale osobně mi vůbec nesedl. Možná bych chtěl o Naoufelovi vědět víc, víc sledovat jeho budování si vztahu se dřevem, s Gigim a Gabriel, možná bych chtěl vidět více jeho tvrdé cesty životem, možná bych chtěl vidět víc jak to dopadlo. Obecně nemám rád když nějaký film je dělaný stylem - domysli si sám (a poslední dobou to působí, že bych se měl za to stydět, že chci věci vědět a ne si domýšlet, takže tedy "Hanba mi!!"). Takže pokud tento film nemá fungovat hlavně jako školení BOZP, tak mě neuspokojil. ()

Tobias18

Výborný nápad a hlavně zpracování, animace kouzelná a hudba naprosto vtahující. Příběh plyne aniž by vám zbytečně dovysvětloval, ale nakonec podle mě dovyplyne tak nějak do prázdna. Škoda. 70%. ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů