Reklama

Reklama

Počas misie na planétu Altair tím SG-1 narazí na jej posledného preživšieho obyvateľa, Harlana. Ten bez vedomia členov SG-1 skopíruje ich myseľ a prenesie ju do umelých tiel na nerozoznanie podobných originálom. Navzdory Harlanovmu odporu sa tím SG-1 vracia späť na Zem, kde zisťuje krutú pravdu. Harlan z nich urobil akýchsi androidov, neschopných žiť na Zemi, pretože potrebujú zdroj energie, ktorý ovláda Harlan na planéte Altair. Musia sa vrátiť späť na Altair a žiadajú Harlana, aby im vrátil telá. Netušia, že ich vedomie bolo len skopírované a "originály" členov SG-1 existujú na inom mieste. (TV JOJ)

(více)

Recenze (11)

Grogan 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Taková pěkná poklidná epizoda, která skutečně nutí k zamyšlení - ty kopie měly všechny vzpomínky, pocity, vjemy, myšlenkové pochody svých originálů, jen proto, že jsou z kovu, nejsou vnímány jako ony? Samozřejmě situace tady je trochu komplikovanější a pro kopie tady snad ani není dobré řešení - leda se pokusit přizpůsobit nové situaci a časem se s ní vyrovnat, tady padlo, že mohou žít až 11000 let (i když v ději seriálu to nakonec bylo jen okolo 3 let). Jsou zde působivé pasáže (nepovedená kopie Teal'ca, loučení v závěru, rozhovor 2 Jacků), Harlan je trochu otravný, ale slušně zahraný a v klíčových scénách přesvědčivý (v podstatě omluva kopii Jacka na konci). ()

ben666 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Mysl členů SG-1 byla zkopírována a přenesena do umělých těl, na první pohled k nerozeznání podobných originálům. Skvělá scéna mezi Jackem a jeho kopií a velmi emotivní scéna loučení obou týmů v závěru epizody. Výborné herecké výkony. ()

Galerie (6)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama