Gangster, policajt a ďábel

• Jižní Korea Akinjeon (více)
všechny plakáty

V Čchonanu je v autě brutálně ubodán muž a případu se ujímá detektiv Jung Tae-seok (Moo-yeol Kim) se svým parťákem Bae Soon-hoem (Yoon-seong Kim). Jung si jako jediný případ spojí s dalšími vraždami, které byly spáchány stejným způsobem, a dojde mu, že je má na svědomí sériový vrah. Když tentýž vrah napadne a pobodá i šéfa gangu Jang Dong-sua (Dong-seok Ma), oběma mužům dojde, že musí spojit síly, aby ho dopadli. Každý ovšem sleduje svůj vlastní cíl. (LangiJ)

]V[()Rt

Výkon, kterej tady předvádí Moo-yeol Kim mě sral až natolik, že mě ani nebavilo sledovat spousto toho dobrýho v tomhle filmu. Podobně otravnou retardovanou hereckou obrnu jsem snad neviděl od dob Haydena Christensena v druhý epizodě Star wars. ()

DonBraso

Dong-seok Ma to rozhodně táhnul. Jeho gangster měl charisma, což s jeho vizuálem je nasnadě. Korejské tak do morku kostí jsem nepostřehnul. Je to určitá fikce opět policejních složek, ale náměť vlastně z toho dělá trochu jinou show. Co mě bohužel nepotěšilo, byla akce. Po hříchu málo. Bojovná u auta a pak jedna slabší honička a to asi tak vše. Spíše se tu pořád špičkuje detektiv s gangsterem, který mají jediný cíl. Dopadnou sériového vraha. Že se tyto dvě složky spojí je určitě zajímavé a dává to filmu takový jinačí rozměr. Zde bych opět čekal možná více komediálních složek, ale ani to ne. Je to poctivé řemeslo s parádním koncem, jen se filmu více překvapivě kecá.75% ()

ridik1

Kdyby se ten detektiv netlemil jako psychouš, tak by to šlo. S dobrým dabingem (nebo drsnějším poldou) možná na 3 hvězdy. ()

hony23

Tenhle eastern Hodný, zlý a pošahaný bohužel nedotáhli korejci k dokonalosti. Jediná sympatická figura filmu je šéf zločinného gangu, který je přepaden sériovým vrahem a na cestě za pomstou se spojí s policistou vyšetřující stejný případ. Bojové scény jsou ale pouze průměrné a filmu chybí větší spád. ()

Perunwit

Nevšímat si následujících výrazů : "TY SRÁČI!!!" "HAJZLE!!!!" "ZABIJU TĚ!!!" Povedlo se? Pokud ano, nejspis jste si jako ja užili povedenou akční jízdu hongkong stylu s dostatkem plekanců, cákanců a vůbec, všeho, co patří k pořádné zabíjačce. Závěr všemu nasadil korunu, překvapení roku! (6.1.) ()

argo.smile

Slušný film, ktorý má tie typické "šikmooké" filmové rysy :D ... Nakoniec poriadne pobavil v tejto hre na honenie a pichanie. Ale na môjho obľúbeného Videného Diabla to absolútne nemá. Slabšie 4*. ()

BIG.NINE.CF

Skvělá podívaná! Ústřední duo Ma a Kim bylo super 👌 trochu jak Terence a Bud. Klidně bych si ještě pár filmů s tímto obsazením nechal líbit 😉 A vrah byl extra slizák, škoda že dostal tak malou nakládačku. Zápletka super a konec geniální 👍 Ma je pro mě nový objev a morálka, nemorálka, držel jsem mu pěsti od začátku! ()

Raziel811

Nebýt účasti Dong-seok Ma, asi by snímek velmi snadno zapadl. On tomu dává alespoň nějakou jiskru. Jinak mi to celé přišlo jako slabší odvar I Saw the Devil. Víc dramatičnosti a lepší kamera by rozhodně neuškodilo. ()

Dechman

Neznehodnocujem skutočný príbeh, no počas celého filmu som mal pocit, že sa snažia povedať Kórejcom - aj my to vieme natočiť ako v Amerike. Videl som tam všetko, od Smrtonosnej zbrane, Smrtonosnej pasce cez Stevena Segala a bohvie ešte čoho...Pobavilo, oddýchlo sa, avšak originalita či dobrý strih trošku chýbal. Viď gangster sa prizná k vražde a policajt je v klude? Kvôli sériovému vrahovi? Hmmm...za mňa dva, možno aj tri ak by bol príbeh lepšie vystavaný. ()

Ulquiorra Cifer

Velice zdařilá kriminálka, která mě hodně překvapila. Spousta věcí nedotažených, ale i to se dalo překousnout. Jediné co mě strašně nas.alo - TA STRAŠNĚ - stupidní náhoda ke konci - nebudu spoilerovat, ale tu autobusovou zastávku a půjčený deštník si mohl tento film odpustit (dodalo to totiž nádech stupidnosti).**** ()

Bohdy67

Oni ti Asiati jsou obcas i sympaticti... Relativne nejlepsíi tvorba se zda prichazi z Jizni Koree a o tehle film neni vyjimkou... Neni to zadne prevratne dilo, ale v celku slusna akcni kriminalka z jihokorejskeho prostredi... Relativne nadprumerny film se kterym uplne neztratite hodinu a trictvrte sveho casu...Stejne tak ale neziskate buhvijaky filmovy zazitek... Lepsi nadprumer...71% ()

Accuphose

V podstatě je to takový průměr, dobrej motiv, kterej není úplně marnej, situace, které jsou mnohem lépe zvládnuté,třeba v Kitanově podání a zbytek je nerealita. Nějakým způsobem to ale funguje a zabaví. Nicméně bych si od toho tolik nesliboval. ()

mdf

Korejci si drží poslední roky docela vysoký standart,tohle mi přišlo malinko přehnaná krimoška. ()

im8

Celé to táhnul charismatický Dong-seok Ma a jeho gangster mnoha tváří. Naproti tomu mě jeho protihráč v roli policajta Moo-yeol Kim od začátku pil krev. Nemám představu o korejské subordinaci, ale takto dementně se chovající postavu, bez úcty k nadřízeným a konec koncům i bez úcty k šéfovi podsvětí, abys pohledal i v jiných kulturách. Nebo je to snad v Korei standard? Ale to je jedno, policajt na způsob Belmondových rošťáků mi do filmu přišel jak pěst na oko. Pojmout tu roli méně „komicky“, jdu o hvězdu výše. Takto to bylo takové rozpačité. Škoda, protože psychopat Sung-gyu Kimto to dal také na výbornou. Překvapila absence střelných zbraní. ()

McGuffin

Scénárista a režisér Won-tae Lee, vypravěč příběhu Gangster, policajt a ďábel, Akinjeon, si to pořádně zkomplikoval. Jasně že sledujeme profesionální vyšetřování vražd. Ale pro policistu je to práce a najít vraha je jejím smyslem. Kdežto pro gangstera je smyslem pátrání pomsta, v práci mu vrah ani nijak nebrání ani neprospívá. Když dva dělají totéž, není to totéž, klasika. To za prvé. A za druhé vypravěč oběma klade do cesty četné, ale odlišné překážky z jejich odlišených prací, jednomu konflikty s nadřízenými, druhému s konkurencí. Obojím si zkomplikuje vyprávění tak, že k divákovu zklamání zapomíná popisovat jakékoli detaily samotného pátrání. Takže se pátrá tak nějak samo, občas, náhodou a okrajově. Je div, že vůbec chytí vraha. A aby tomu scénář nasadil korunu, poslední slovo nemá spravedlnost, ale pomsta. Kdyby policie a diváci s ní po vrahovi nepátrali, dopadlo by to stejně. Takže tak. https://www.macguffin.cz/ ()

jabbo123

Příšerně nudná slátanina o stupidním policajtovi s lobotomií a děsně cool gangsterem, který s ním pořád kdoví proč spolupracuje. Kdyby ho hned ze začátku zabil, ušetřil by si dost potíží. No ale díky těm potížím, to má být zřejmě vtipné, takový byl nejspíš záměr. No ono to moc vtipné není. Mezi hlavními postavami to nefunguje, takže žádnou povedenou akční buddy komedii nečekejte. Akce je tam ještě méně než humoru. Dost často se to navíc snaží brát vážně. To je až moc špatných rozhodnutí na jednom místě. Ušetřím vám hledání - na tenhle film čas nemáte, budete ho litovat. ()

milanekA

Verbal ty sebestredný tupý a jalový trkvas co je presvedčený že všetko musí primitívne komentovať kašli prosím na to pal do p. a nechaj komentovanie filmov na normálnych ľudí= hocikto iný ako ty.ďakujem ()