Gangster, policajt a ďábel

• Jižní Korea Akinjeon (více)
všechny plakáty

V Čchonanu je v autě brutálně ubodán muž a případu se ujímá detektiv Jung Tae-seok (Moo-yeol Kim) se svým parťákem Bae Soon-hoem (Yoon-seong Kim). Jung si jako jediný případ spojí s dalšími vraždami, které byly spáchány stejným způsobem, a dojde mu, že je má na svědomí sériový vrah. Když tentýž vrah napadne a pobodá i šéfa gangu Jang Dong-sua (Dong-seok Ma), oběma mužům dojde, že musí spojit síly, aby ho dopadli. Každý ovšem sleduje svůj vlastní cíl. (LangiJ)

Disease

Tradiční korejská krimi s ne úplně tradičním námětem, která tentokrát místy připomíná Kitanovy jakuzárny a v jeden moment parádní křížový střih jako v Langově M. ()

woodsman

vau tak toto bola bomba fakt skvele Gangster Cop a Devil skvela kombinacia vyborne natocene akcne napinave do poslednej minuty pekne zvraty gangster bol riadny buchač velky sympatak ()

mira007

Korejské krimi inspirované skutečným případem vraha, který po noci ubodával řidiče. Tady si náhodně bohužel vyhlédne šéfa místního podsvětí a útok na něj vyvolá válku mezi gangy. Gangster se spojí s policajtem Raplem a začnou hon na sériového vraha. Solidní krimi thriller, který má spád, napětí, krásnou kameru, dobrou atmosféru, hromadné bitky i akční scény a na korejský film tam je minimum znaků asijské kinematografie jako teatrální gesta, přehrávání, předojímací momenty apod. ()

ArthasKarfa

No tak nevím, kdyby se mě někdo zeptal o čem to bylo, tak mi ta zápletka přišla jak z amerických filmů z let 1970. Ten hlavní policajt byl něco mezi Robinem Hoodem a splašenou krávou. Vyšetřování tam žádné není, jen se tam stále někdo zabíjí kvůli automatúm nebo mrzačí, aby se ukázalo, kdo je větší mafián. ()

petikacka

Další korejská kriminální pecka...Polda je takový korejský Mark Wahlberg, akorát strašně, hlavně na začátku, přehrávající a chovající se jako totální kretén...Gangster (Dong-seok Ma) výborný a skvěle se doplňující s poldou...Ty jejich humorné scénky, které možná ani nebyly plánované, jsou mňamózní...No a Devil je fuck hnusák...Všechno drží pohromadě, funguje to a s mužem jsme se řezali smíchy i když se to vlastně ani nehodilo...To, ale bylo vlastně na tom filmu nejlepší... Za mě 95% ()

husokachna

Bohužel nemůžu jinak, a i když jsem se snažil s otevřenou myslí hledat pozitiva, musím opět říct, že asijská kinematografie mě až na výjimky trestá. Ale popořadě. Začne to jako standardní šikmo-krimi, aby to spojením gangstera a policajta slibovalo něco víc a pak je to jako na horské dráze. Dobře udělaný akční scény a zajímavý nápady ubíjí přehrávající hlavní polda (nejen) a nelogičnost, že by se za ni nemusel stydět ani marketingový tým Andreje Babiše (ano, už i tady). Opravdu, co zvrat, to nesmysl, co scéna, to hloupost. Přijde mi, že to muselo napsat nějaký talentovaný dítě, protože takhle si přece nemůže někdo myslet, že funguje policie, zákon, svět a vůbec. A v akčním fláku, bych se s tím asi nějak popral, ale jestli chce film, abych ho bral vážně, nemůže mi předkládat nesmysl za nesmyslem, to se pak prostě nechytnu. Bohužel. Ale pokud vám pár desítek nesmyslů a nelogičností nepokazí, asijský přehrávání vám nevadí, tak můžu jenom doporučit. Dobrýho je v tom filmu hodně. ()

strikeman

Silně nadhodnocený film a jeden z mála jihokorejských snímků, které se mi nelíbily. Scénář a jednotlivé repliky snad psal nějaký žák posledního ročníku základní školy, kupa do očí bijících nelogičností (závěr v soudní síni byl už vyloženě směšný) a lacině zpracované souboje. Btw - policisté (ani gangsteři) v Jižní Koreji nepoužívají střelné zbraně? :-D Špatné béčko... 35% ()

MickeyStuma

Policie a gangsteři. Věční rivalové bez bázně a hany. I stane se zajímavá okolnost, že se tyto dva tábory spojí. Tou okolností je sériový  vrah ohrožující běžné obyvatele. Ale jo, přirozená věc pro policii, což gangstery nemusí zajímat. Ovšem do doby, kdy je přepaden také gangsterský boss. Přežije, ale to na věci nic nemění.  Společný zájem o onoho vraha předčí veškeré spory a nešvary. I když jen zdánlivě. V sázce jde totiž o hodně. Obě strany se dohodli, že si budou navzájem pomáhat s tím, že kdo masového vraha dopadne jako první, rozhodne o jeho osudu. Takže i v tomto případě jde o to, jakými pravidly s ním bude učiněno za dost. A to prý byl příběh zpracován na základě skutečné události. Neuvěřitelné, ale dejme tomu. Akce a napětí v temnější atmosféře patří k dominantnímu segmentu příběhu, jejichž intenzita se pevně drží po celou stopáž. Je to zkrátka hodně zajímavý thriller plný tajemství, intrik, akce a samozřejmě patřičné dávky násilí, jak to asijská produkce umí. Do sebemenšího detailu promyšlený příběh spojuje policejní práci s gangsterským podsvětím v podání vcelku svižném dialogu, který překvapivě udržuje lehkou a místy i zábavnou dynamiku. Není divu, že existuje informace, že Sylvester Stallone a Balboa production oznámili zájem o produkci amerického remaku. Jak už s takových počinů víme, nebude to sice už ono, ale ten zájem o kvalitě tohoto snímku hovoří samo za sebe. ()

Rockerman

Mladý, horlivý policajt dávajíc svým způsobem vyšetřování a potírání zločinců vzpomenout na Belmondovy krimi komedie a typický šéf gangu spojují své síly k dopadení brutálního sériového vraha. Každý z nich však má jiné představy, jak s ním po dopadení naložit. Zajímavé a zábavné. I mě by zajímalo, co je skutečnost a kolik si toho tvůrci přidali. ()

LordMysti

Korejská rubačka jak má být. Alespoň pro mě zase trochu něco jiného, více syrového a drsnějšího než všechny akční slátaniny typu posledních Fast & Furious. Jasně Korejská kultura je dost odlišná, hlavně to vtipné pošťuchování se policajtů mezi sebou, ale i přes to jako celek zajímavá a napínavá podívaná. ()

pushover

Klasicky slušná korejská řezničina, která neurazí, akorát místy působí trochu komiksově. Co bych tomu vyčetl jsou místy tragicky asynchronní post-synchrony (možná dabing?). ()

Solverino

Dost dobrý, jen věčná škoda, že ve většině filmů (tento nevyjímaje) asiati strašně přehrávají (přehnaná dramatická gesta, velmi expresivní výrazové prostředky apod.) a hrají strašné drsňáky. Jinak hodně dobré! Vždycky mě bude fascinovat asijská mentalita a přístup k životu (nemá takovou cenu jako v úzkostlivé Evropě). Výborný herec hrající ganstra a ďábla (zabijáka). Policista je takový "přehnaný". ()

Hemlock

Slušná korejská prácička...Extrémně sympatický gangster a naopak extrémně nesympatický policajt spolu nahánějí vyšinutého sériového vraha, který má zálibu v píchání. A světe div se, nejen že to klape, ale je z toho pořádná akční krimi !!! A ten konec, to byla prostě pecka. ()

HEED

Tohle nebyl špatný thriller, hlavně ta myšlenka o spojení gangstera a policajta. Nejvíc uvěřitelná byla i ta vzájemná nevraživost ale zároveň respekt. Tohle prostě amíci neumí prozatím. ()

Pete

Po Korejsku přepálená, lehce pikantní směs gangsterky, thrilleru a detektivky, okořeněná špetkou neobvyklého buddy movie, využívá osvědčené ingredience, a neměla by tak strávníkům způsobit žádnou vážnější újmu. Uspokojí hlad po krvi, vyražených zubech, a nenudící, byť nijak inovované klasické zápletce. Projde zažívacím ústrojím svižně, rychle, ale bez výraznějšího aroma i jakéhokoli chuťového ocasu. Ta pověstná tajemná přísada navíc mi tu trochu chyběla, proto jen 3 Michelinské. ()

mikki089

Dong-seok Ma nikdy nezklame. Již ze začátku film sledujícího pohltí, zejména Dong-seok jako krutý gangster a Moo-yel jako detektiv diváky přitáhne. Jeho i další akční scény byly bravurně natočené. Režisér i kameraman si s natáčením vyhráli a to se na jejich kvalitě pozitivně podepsalo. Líbil se mi nápad spolupráce mezi gangsterem a ne-tak-morálně-založeným policistou k dopadení sériového vraha. Nápad to byl brilantní a skvěle zpracovaný. Řekla bych, že je to jedna z korejských akčních "klasik", která je na hollywoodské úrovni. Definitivně doporučuji pro milovníky akčních filmů. ()

Mamlas

Korejská akční detektivka. Je to míň šílené, než obvyklé asijské šaškárny, ale nějaké ty obvyklé 'tanečky' tam stejně ruší. Jinak by to i šlo. Mohlo to být kratší. (35%) ()