Je Halloween a děti si v domě na stromě vyprávějí strašidelné příběhy... Usnout však nemůže nakonec jen Homer, zcela vystrašený sugestivním podáním Poeova Havrana. A kdo by se mu divil – když neodbytný, zlověstný havran tolik připomíná Barta... (Česká televize)

Anderton

Prvý čarodejnícky diel má svoje muchy, ale aj svojho havrana. Okrem neho tu máme aj prvé stretnutie s mimozemšťanmi, ktorí sa stanú nedielnou súčasťou celých nasledujúcich troch dekád a chudák strašidelný dom, ktorý má tú smolu, že sa doňho nasťahujú Simpsonovci. Dnes by z toho bola jasná paródia na Shining, vtedy skôr len nesmelá, čo neznamená, že by historka nestála za to. ()

Sany33

Príbeh: Deti si v domčeku na strome rozprávajú strašidelné príbehy a vražednom dome, ľudožravých mimozemšťanoch alebo záhadnom havranovi. Jediný kto sa ale zvíja hrôzou  je Homer, ktorý počúva za oknom. Prevedenie: Strašidelné špeciály sú niečo čo k tejto rodinke patrí  a toto bol ten úplne prvý. Popravde celkom slabota ale zas oceňujem ako sa s rýmovačkami tretieho príbehu vyhrali aj v dabingovom štúdiu. 77% ()

MM_Ramone

Titul "The Simpsons" je na prvom mieste v rebríčku mojich obľúbených televíznych seriálov. Americká animovaná rodinka zo Springfieldu ma dokáže vždy veľmi dobre pobaviť. Obzvášť rád mám špeciálne horrorové epizódy - "Treehouse of Horror". Prvý krát sa tento špecifický diel objavil v druhej sérii. Odvtedy sa to stalo pravidelnou tradíciou. Je vždy zložený z troch krátkych príbehov. V tejto debutovej horrorovej epizóde to boli: "Bad Dream House", "Hungry Are The Damned", "The Raven". ***** ()

• Pro získání správného „slintavého“ zvuku mimozemšťanů se James Earl Jones rozhodl žužlat konec svého mikrofonu. (henrycruel)
  • Podle DVD komentáře Matt Groening původně zamýšlel, že Kang a Kodos budou zlé bytosti. Jejich mimozemská kuchařka, kterou objeví Líza, se původně měla jmenovat „Jak vařit pro čtyřicet lidí a poté je sníst“. (henrycruel)
  • Kang a Kodos mají ve své vesmírné lodi videohru „Pong“ z roku 1972. (henrycruel)