Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Hudební komedie o tom, jak udržet čtyřicet holek na řetězu.  Veselé příběhy ze života dospívajících dívek a chlapců jsou doplněny krásou dívčího sborového zpěvu, emocionálně zesílenou rafinovaně zvoleným prostředím, ať již Prachovských skal nebo soboteckého Humprechtu. Ústředním motivem je rivalita dvou sólistek sboru a jemně naznačené nebezpečí dětského „primadonství“. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (49)

HonzaBez 

všechny recenze uživatele

"Stačí jen úsměv vzít, nejlevnější svůj dárek, dárků sebou máme stále na tisíc. Každý z nás kouzlo zná, krátit vzdálenost dálek, hřát úsměvem dobrou noc si přát" . Tahle hudební komedie ze života dospívajících má své nepopiratelné kouzlo v dívčím sborovém zpěvu. Mě ale zaujaly třeba i hezké záběry na krajinu Prachovských skal, hradu Trosky či zámku Humprechtu a z dětských výkonů pak bezprostřednost Jany Páleníčkové coby nejmladší členky pěveckého souboru Míši. Na dnešní dobu je tento film samozřejmě lehce naivní, hřejivý úsměv na rtech se však při jeho sledování přesto může dostavit. To když nebudeme zapomínat na to, že "stačí jen tonů pár, úsměv je v písních..." Kdyby šlo o dospělácký film zůstanu u 4 hvězdiček, ale v případě tohoto roztomilého dětského snímku napěchovaného jako vždy hravou hudbou Zdeňka Johna a dívčím zpěvem musím navýšit na plný počet. ()

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Kulmon: Ano odkrytá ňadra tu skutečně byla, a to v podání Marty (Zuzana Krupicová). Ale v té době to už nebylo nic nového, ale na druhou stranu zase to byl dětský film! Vyzdvihl bych především některé humorné scény, ve filmu znějící skladby od klasiků jako Mozart, Čajkovskij, Debussy, Smetany nebo Bacha a známé exteriéry z Českého ráje...Prosím častěji o reprízu... ()

Reklama

Rakosnicek77 

všechny recenze uživatele

Já tuhle hudební komedii mám docela rád :-) Prvně ji produkovala ČST Ostrava, kulisy vysokých pecí nejde přehlédnout a za druhé i další výběr exteriéru v okolí hradu Trosky, nebyla určitě vůbec špatná volba. K oběma místům mám svůj osobní vztah a vzpomínky, proto si je rád tímto filmem nechám připomínat. No a atmosféra okolo dívčího pěveckého sboru, taky není k zahození, takže sledování této oddechové komedie, určitě nebude špatná volba, třeba na pošmourné nedělní odpoledne. ()

pytlik... 

všechny recenze uživatele

Další důkaz, že se nevyplácí před zhlédnutím filmu číst komentáře. Navnaděn představou dráždivé socialistické erotiky jsem usedl k televizi a koukal. Pravda, trochu mě postrašil ten název, protože tak trochu evokoval, že by ona hezká slečna mohla mít ňadra jak pes ouška, to bych pak na hlazení něčeho takového bych fakt zvědavý nebyl. Ale koukal jsem a koukal a trpěl, protože ve filmu se hlavně pořád zpívalo, což nesnáším. Ale na druhou stranu, my, co jsme přečetli dona Quijota až na stranu 636 (z celkového počtu 1131 stran), máme trpělivost a sebezapření nějak vycvičené že, v porovnání s drtivou většinou ostatních, kteří četbu vzdávají nejdéle na str. 53, soudě podle tolik citované zcela podružné šarvátky s větrnými mlýny popsanou na této straně cca dvěma větami. No a moje trpělivost skutečně nebyla odměněna, ten dvousekundový záběr na dívku ve sprše a jedno její ňadro z profilu mně nějak k uspokojení nestačilo. Zkrátka, pane Pinkavo, příště prohodit poměr zpívání (99,9%) a nahoty (0,01%) a nemuselo by se jednat o průser, ale pouze o průšvih! ()

honz 

všechny recenze uživatele

Pěvecký sbor, který se (s výjimkou jednoho klučiny) sestává ze samých dívek, se pod "taktovkou" Zdeňka Řehoře o letních prázdninách vydává na soustředění po vlastech českých. Film zachycuje dívčí soubor z různých úhlů pohledu - starosti vedoucích soustředění, vzájemnou dívčí rivalitu... Natočeno v moc hezkých exteriérech (mj. východočeský barokní zámeček Humprecht u Sobotky). ()

Galerie (3)

Zajímavosti (6)

  • Texty k písním, které zpívá dívčí sbor (včetně „Písně z konce století“), napsal Ondřej Suchý. (HonzaBez)
  • Jednu z rolí zde hraje rodilý jičínský občan Zdeněk Řehoř, který se do města až do své smrti v roce 1994 vracel. Na jednom z domů, kde hlavní protagonisté filmu procházejí (Tylova ulice 14) a kde se odehrává většina scén z Jičína, je od roku 1994 pamětní deska tomuto herci. (petr020202)
  • Námět i scénář pocházejí od režisérovy dcery Hany Pinkavové. (hippyman)

Reklama

Reklama