Film o filmu: Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (TV film)

A Passage to Middle-earth: Making of Lord of the Rings

Dokumentární

USA, 2001, 42 min (SE: 17 min)

Komentáře uživatelů k TV filmu (14)

„Pracovali sme na čo najrealistickejšom spracovaní Tolkienovho diela.“ Tradične poňatý film o filme.(18.10.2008)

Poněkud roztahané povídání nikoliv o filmu, nikoliv o knize, ale zkrátka o příběhu Pána prstenů. Bez technických detailů i bez hlubokých pohledů do zákulisí se tento kousek zaobírá méně důležitým podhoubím, o které však bylo třeba pečovat s láskou a smyslem pro detail, aby na něm mohla vyrůst epičnost rozměrů Pána Prstenů. V čem tkvěla síla některých důležitých charakterů, jak vypadala příprava hobitího Kraje, kolik úsilí stálo vybudovat dobové rekvizity, na to vše v tomto dokumentu nahlédneme. Přesto bych ale raději doporučil jiné kousky z bonusových DVD trilogie. 6/10(1.12.2011)

O něco slabší než sbírka unikátních bonusových dokumentů na DVD verzi s prodlouženými sestřihy, nicméně stále dokáže vtáhnout do děje a sem tam i zaujmout.(11.8.2009)

Ďalší paradný dokument s hromadou informacií. 95% - 5*(5.1.2011)

Málo kdy se nechám strhnout filmem o filmu. U Pána prstenů se to málem stalo.(18.5.2011)

Tradičný dokument z nakrúcania, pár hereckých komentárov a tiež Petera Jacksona o tom, ako sa pri tomto filme zapotil. Na začiatku a na konci nechýbajú nadupano zastrihané úkažky z filmu.(8.9.2007)

Tohle by mi úplně stačilo...(5.1.2008)

Pán Prstenů je nejvelkolepější fantasy jaké jsem kdy viděl a když sem viděl natáčecí místa a to jak dělali Hobitín rok před natáčením ... smekám před vámi pane Jacksone a k vašim službám.(13.7.2011)

Je zajimave podivat se do zakulisy a na natacenitak epochalniho fantasy ilmu jako je LOTR: FOTR(27.9.2007)

Klasický film o filmu, ovšem v tomto případě nahlížející pod pokličku jednoho z největších a nejepičtějších filmů všech dob. Mě to zaujalo! Velice zajímavé! 4 hvězdy.(11.4.2012)

Čistě reklamní záležitost.Bonusy na prodloužené verzi-to je jiná liga.(9.2.2004)

• Empire

Trapné(15.12.2005)

Nech to bolo akékoľvek, je to predsa o LotR!(30.9.2013)

Osobně preferuji Filmmaker´s journey, ale dokumenty k FotR jsou asi stejně nejlepší.(5.9.2004)