• topi
  ****

  Věra Šimková Plívová byla expert na dětské filmy a Brontosaurus její status jen potvrzuje. Ekologický podtext platil tenkrát a je aktuální stále a pořád bude. Dětské herce (nebo neherce) si paní režisérka vždy dokázala dobře ohlídat a proto v každém jejím filmu hrají zcela přirozeně. Já mám její filmy moc rád, protože jsou vždy o něčem a tyto filmy bych pouštěl nynějším děckám, aby pochopili, že nejlépe strávený čas je venku a v lesích, než aby pořád dřepěli u počítačů nebo tabletů. Já v té době vyrůstal a jsem rád, že jsem si prožíval podobné situace, jako dětští hrdinové Plívových filmů. Brontosaurus je film o přírodě, o zvířatech a také o dětských láskách. Krásnou hudbu složil Petr Hapka a písně s pěknými texty Zdeňka Rytíře nazpívala Lenka Filipová. Zajímavostí jistě je, že hlavní dětský hrdina Tomáš Šereda (Tomáš Šimek) je režisérčin syn.(8.4.2018)

 • Pepinec
  ****

  ČSFD nám nabízí možnost mít dnes už sto oblíbených uživatelů. A všichni (krom jisté nejmenované skupiny) mezi ně řadíme ty, kteří nás nějakým způsobem zaujímají. A pak máte na výběr. Přečíst si jejich komentáře před nebo až po shlédnutí daného filmu. V tomto případě je to však jedno, poněvadž reagovat budu každopádně. Prostřednictvím jednoho šťastlivce z mého seznamu jsem se dozvěděl, že někteří jiní jedinci v Brontosaurovi marně hledali hlubší souvislosti ekologické krize. Neukazuj na slabost druhých, i tobě může dojít dech. Ale toto je vyloženě k popukání. Kdyby film řešil ekologii odbornými slovy či statistikami, nejspíše bych si pro změnu přečetl, že to děti nemohou pochopit. No jistě, v tom je zakopaný pes. Film musí mít myšlenku, smysl, pár nápadů, a krom mnoha dalších věcí také určení, pro koho je vlastně tvořen. Na Brontosaurovi oceňuji vše, co jsem zmínil v předchozí větě, navíc bych rád vyzdvihl hudbu Petra Hapky a čisté herecké výkony Tomáše s Dášou. Díky nim jsem mohl zavzpomínat na své dětské platonické lásky a na svá pravidelná dostaveníčka s Obrem. Jen jedna věc mi nejde do hlavy. A sice; jak je možné, že skauti stanují v lese?(29.7.2011)

 • berg.12
  **

  Taková klasická socialistická poučovačka o tom, že ekologie je, když se v lese posbírají odpadky. Děti mají dobrý pocit, že zachránili svět a na ty čmoudící elektrárny a otrávené řeky se už určitě ptát nebudou. Pro ty co to nevědí, hnutí Brontosaurus funguje dodnes.(27.9.2005)

 • Mik_e
  ****

  Film o dětech, které se rozhodnou chránit zvířata a přírodu obecně. Nevím, jak to Věra Šimková dělala, ale v jejích filmech je vše tak úžasně přirozené..především dětští herci. Když se k tomu přičte trefná hudba Petra Hapky a sympatické herecké obsazení (trochu netradiční, ale dobře zahranou roli tu má Zdeněk Svěrák), výsledkem je můj nejoblíbenější film téhle královny dětského filmu.(30.4.2014)

 • gudaulin
  ***

  Pokus Věry Plívové - Šimkové zabrousit na pole angažovaného filmu s ekologickou tématikou, je to ale ovlivněné dobou, takže dětští hrdinové sbírají odpadky nepořádných vandalů, aniž by se ukázaly hlubší souvislosti ekologické krize. Ve filmografii režisérky jde spíš o slabší kousek. Celkový dojem: 50 %.(15.5.2009)

 • Pavel Soukup

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace