Dětský eko film? Vlastně proč ne. Tomáš se svými papoušky, Franta se svojí sovou a do toho všeho zapletená Dana jako hnací motor celé rojice fungují více než dobře. Dětská snaha vypořádat se špinavým světem dospělých je mi sympatická a musím říct, že nápad sledovat ty sígry a pak jim vracet jejich rány - to se mi líbilo. Bobr Svěrák a sympatická Daniela Kolářová jen tenhle snímek dochutili.(6.4.2014)

• Segrestor

Hnutí Brontosaurus si pamatuji, ale nevěděl jsem, že mu k poctě byl natočen i takový film, kdy velký a malý kluk chrání přírodu. Uznejte sami, jako na film se na to dneska koukat nedá, ale jakýsi záchvěv staré doby to bezpochyby je. Soudružky učitelky byly přesně takové, jaké ve filmu uvidíta a místy i horší.(1.8.2011)

Veliká nostalgie a návrat do raného dětství. Perfektní dětské role Šimka a (bohužel) neboštíků Vávrové a Hofbauera. Hapkova hudba, texty Zdeňka Rytíře a hlas Lenky Filipové jsou přesně pasující a tentokrát mi ani nevadí explicitní agitky. Prostě pěkný film hlavně pro děti a o dětech. Dejte mu šanci bez předsudků.(15.3.2014)

Film o dětech, které se rozhodnou chránit zvířata a přírodu obecně. Nevím, jak to Věra Šimková dělala, ale v jejích filmech je vše tak úžasně přirozené..především dětští herci. Když se k tomu přičte trefná hudba Petra Hapky a sympatické herecké obsazení (trochu netradiční, ale dobře zahranou roli tu má Zdeněk Svěrák), výsledkem je můj nejoblíbenější film téhle královny dětského filmu.(30.4.2014)

Další ze snímků pro děti. O tom jak čistí les od odpadků. Jeden kluk zůstane v lese na delší dobu nebot mu jiný kluk vypustil vzácné ptáky a on se je snaží chytit. Ve škole mu zato ctějí dát krojku z mravů a poslat do polepšovny. Postupně za ním jdou spolužáci a zůstávjí tam s ním taky. Jeho nepřítel, ten co mu ptáky vypustitl, mu je pomáhá chytit a zůstává v lese rovněž . No jo i v době normalizace byla vzpurná mládež . Za zmínku stojí postava docela nerudného ředitele v podání Zdeňka Svěráka poněkud zvláštní role pro něj. A nebo třídní učitel Pavel Soukup co běhá po lese bos.(23.11.2009)

• - Představitel hlavní role Tomáš Šimek je syn Věry Plívové-Šimkové. (M.B)

• - Poprvé před kamerou Lukáš Bech. (M.B)

• - Film získal na festivalu ve Zlíně roku 1980 Cenu Československého filmu - Stříbrnou píšťalku. (M.B)