Již v roce 1979 bylo lidem jasné, že je potřeba něco dělat se zhoršujícím se životním prostředím. Bohužel ne tak, že jedni budou dělat nepořádek a druzí to po nich budou ve svém volnu uklízet. Snad je již dnes jiná doba a jako vzpomínka nám zůstane tento film, plný krásných písni, ale s velice smutnými obrázky. Vyděsila mě již počáteční scéna a při slovech, že kvůli lidem kulhající srnka již nežije mi bylo opravdu hodně smutno. Postava Zdeňak Svěráka byla pro děti neskutečně záporná, ale svůj postoj si vynahradil o pár let později ve filmu "Co je vám, doktore?". Krásný film o nepříliš hezké době.(24.12.2012)

K Brontosaurovi jsem se dostal až v dospělosti a velice mile mě překvapil. Mix dětského filmu a ekologie je velice funkční a dokonale se navzájem doplňuje. Herecké výkony dětí jsou na vysoké úrovni a obsazení dospělých je perfektní (negativní postava patolízalského a přísného kantora Z. Svěráka mě překvapila). Dobrý film co dokáže oslovit i dospělé diváky.(24.8.2010)

taký klasický film pre deti z prelomu 70/80 rokov. ide viacej-menej o takú eko agitku aby sa neznečisťovalo okolie a aby sme chránili všetky zvieratá na okolo nás. taká pikoška na okraj. pred mnohými rokmi, keď mal premiéru jurský park (tuším rok ´94) na nemeckej rtl bežal v sobotu celý deň v znamení dinosaurov, takže dávali všetky filmy odohrávajúce sa v praveku, s dinosaurami atď. a do toho dali i českého brontosaura (ktorý okrem názvu a jednej makety brontosaura postavenej z odpadu, nemal s dinosurami nič spoločné). to len tak. o brontosaurovi ste sa z môjho komentáru príliš toho nedozvedeli, ale so zvyšnými informáciami môžete machrovať doma (prípadne v krčme, podľa tohto kde vás počúvajú a kde vás nechajú vyrozprávať):-)(9.6.2004)

Dětský eko film? Vlastně proč ne. Tomáš se svými papoušky, Franta se svojí sovou a do toho všeho zapletená Dana jako hnací motor celé rojice fungují více než dobře. Dětská snaha vypořádat se špinavým světem dospělých je mi sympatická a musím říct, že nápad sledovat ty sígry a pak jim vracet jejich rány - to se mi líbilo. Bobr Svěrák a sympatická Daniela Kolářová jen tenhle snímek dochutili.(6.4.2014)

Další ze snímků pro děti. O tom jak čistí les od odpadků. Jeden kluk zůstane v lese na delší dobu nebot mu jiný kluk vypustil vzácné ptáky a on se je snaží chytit. Ve škole mu zato ctějí dát krojku z mravů a poslat do polepšovny. Postupně za ním jdou spolužáci a zůstávjí tam s ním taky. Jeho nepřítel, ten co mu ptáky vypustitl, mu je pomáhá chytit a zůstává v lese rovněž . No jo i v době normalizace byla vzpurná mládež . Za zmínku stojí postava docela nerudného ředitele v podání Zdeňka Svěráka poněkud zvláštní role pro něj. A nebo třídní učitel Pavel Soukup co běhá po lese bos.(23.11.2009)