Na podporu ekologie za socialismu! Tak se přece i ono hnutí, které se staralo o to, aby příroda nebyla člověkem zbytečně huntována jmenovalo. Příběh je podružný a nepříliš zajímavý, takže hlavní bylo ukázat, že hnutí Brontosaurus má přece v obsahu své činnosti tak krásné a dojemné poslání. Učit člověka jak se má chovat k přírodě, ale většina tomá na háku, ať to dělají jiní, ale přes film s ním slouhlasí. Proto zde je taky momentálně 66% sympatizantů s ekologií. Ale že by si vzali hrábě do rukou a kosy a šli pracovat na zvelebování naší krásné země, to z nich asi sotva kdo udělá!(12.6.2010)

taký klasický film pre deti z prelomu 70/80 rokov. ide viacej-menej o takú eko agitku aby sa neznečisťovalo okolie a aby sme chránili všetky zvieratá na okolo nás. taká pikoška na okraj. pred mnohými rokmi, keď mal premiéru jurský park (tuším rok ´94) na nemeckej rtl bežal v sobotu celý deň v znamení dinosaurov, takže dávali všetky filmy odohrávajúce sa v praveku, s dinosaurami atď. a do toho dali i českého brontosaura (ktorý okrem názvu a jednej makety brontosaura postavenej z odpadu, nemal s dinosurami nič spoločné). to len tak. o brontosaurovi ste sa z môjho komentáru príliš toho nedozvedeli, ale so zvyšnými informáciami môžete machrovať doma (prípadne v krčme, podľa tohto kde vás počúvajú a kde vás nechajú vyrozprávať):-)(9.6.2004)

Nejsou to Pani kluci,neni to Krakonos a lyznici ci Jak se toci rozmaryny, nejsou to ani Lišáci - Myšáci a Šibeničák spolu s Prijela k nam pout a Mrkackem Ciko.Je to vsak jasny dukaz toho , ze pani scenaristka,reziserka Věra Plívová - Šimková umela tocit velice zdarile filmy kde vetsinou hlavnich roli byli obsazovani detsti hrdinove.Jeji prevazne za kumunistu natocene snimky,mely kazdy svou osobitou atmosferu a fajn hudbu s nekdy i zpivanou pisnickou. Brontosaurus byl jednim z nich s hudbou od Petra Hapky, textem pisni od Zdenka Rytire. Zacatek filmu je udelam velice zdarile,skoro jako by se jednalo o jiny film s velkym detailem na chlapcovu tvar (Tomas Simek), pri ktere nam zni pisnicka, velice pusobive skoro to muze vyvolat az husi kuzi ci mrazu po zadech behani..Bohuzel jeji novejsi kousky uz takove kvality nedosahly. Zdenek Sverak se zhostil sve role ponekud zpatecnickeho, proti nasim hrdinum, alespon zkraje zamereneho reditele skoly, na vybornou. V jedne z jeho prvnich roli se muzeme setkam s Lukasem Bechem,Letajicim cestmirem. "Vidim zvire, velikansky,koukej,tamhle!"(6.11.2008)

K Brontosaurovi jsem se dostal až v dospělosti a velice mile mě překvapil. Mix dětského filmu a ekologie je velice funkční a dokonale se navzájem doplňuje. Herecké výkony dětí jsou na vysoké úrovni a obsazení dospělých je perfektní (negativní postava patolízalského a přísného kantora Z. Svěráka mě překvapila). Dobrý film co dokáže oslovit i dospělé diváky.(24.8.2010)

S nadšením sobě vlastním se krátce po skončení filmu chystám ohodnotit Brontosaura, ale udělal jsem osudovou chybu, že jsem si nejdříve přečetl zdejší komentáře. Jak je zde na CSFD už dobrým zvykem slepé papouškování názorů zdejších nedodělků nezná hranic. Proboha ten film je především o dětech pro děti. A uživatel gudaulin mu vyčítá, že, cituju "neukazuje hlubší souvislosti ekologické krize". Uživatel Sidzej papouškuje "socialisticka eko agitka". atd, atd. Já říkám,.... hovno. Film má v sobě neskutečný náboj dětství, ostatně jako je u paní Šimkové zvykem a zamilovaná Danuška Vávrová je prostě k sežrání. A to, že dětem ve filmu není lhostejný v jakým bordelu kolem sebe žijou, ještě neznamená, že jim budu vyčítat, že neřeší čmoudící elektrárny, otrávené řeky nebo dokonce hlubší souvisloti ekolgické krize. Po všech stránkách se jedná o vynikající film, plný radosti, dětské bezstarostnosti, dětských lásek, kamarádství a vynikajích dětských hereckých výkonů pod bezchybným režijním vedením paní Věry Plívové - Šimkové. Vlastně jednu vyčítku mám. Hrubě se mě líbilo jak se po většinu filmu choval Tomáš k Danušce ( Dana Vávrová ). K Leontýnce by se totiž ve skutečnosti žádnej kluk takhle hnusně nechoval. Jsem si přál, aby Tomáše za jeho nezájem o Danušku klovla ta vrána do koulí, aby se probral dacan jeden bláznivej.(7.2.2010)