Jak prodávat drogy přes internet (rychle)

• Německo How to Sell Drugs Online (Fast) (více)
Německo, (2019–2021), 9 h 36 min (Minutáž: 25–36 min)

Série(3) / Epizody(18)

Podivínský teenager chce získat zpět expřítelkyni, a tak začne online prodávat extázi přímo ze svého pokoje. A vypracuje se na jednoho z největších evropských dealerů. (Netflix)

Recenze uživatele Trevor k tomuto seriálu (5)

Jak prodávat drogy přes internet (rychle) (2019)

Nevyhovovalo mi ani spojenie mladých ľudí a drog (ani takéto "humorné"), ale o to viac prelomová práca s kamerou, ktorá to mala oživiť pre mladého diváka a tie rýchle prestihy, ktoré sú vhodné ak chcete natočiť krátku reklamu a doslova ňou vyraziť dych ale už menej na seriál či film. Svojimspôsobom mi to miestami pripomínalo Hardcore Henry (kamera, nie dej pochopiteľne) avšak medzi týmito dvoma počinmi bol jeden obrovský rozdiel - Henry moju pozornosť dokázal upútať počas celého deja, Moritz v úvode, pri rozbehnutí online predaja a potom pri záverečnom stretnutí na Lennyho farme, inak to bol pre mňa ďalší nič nehovoriaci teenagerský blud. ()

Dneska nerd, zítra šéf (2019) (S01E01)

Po vizuálnej stránke clkom na úrovni, herci nič moc , asi skúsim nemecký dabing teda respektíve orginálny jazyk, angličtina nebola nič moc v porovnaní so slangom v seriály This is England. Môj postoj k drogám je asi taký, že nie každý liberál je feťák ale každá feťák je liberál a ich spájanie s deťmi a mládežou nepovažjem za nejlepšiu tému. Pravda ak nemá náučný charakter ako povedzme vo filme My deti zo stanice ZOO. ()

Kam chceš dneska jít? (2020) (S02E02)

Za najlepší moment epizódy jednoznačne možno považovať odpoveď Moritzovej priateľky Lisy na poznámky jeho matky o matriarcháte. Celý seriál doprevádza veľmi dobrá hudba a aj napriek tomu že aj tento seriál z produkcie Netflixu je predovšetkým pre násťročných predsa len patrí k tým najlepším ktoré dokážu osloviť aj staršiu generáciu. ()

Série 3 (2021) (S03)

Nakoľko je seriál vytvorený pod taktovkou Netflixu v tretej sérii sa pochopiteľne spomenie feminizmus, šikanovanie a pozitívny rasizmus. Dozvieme sa prečo teenageri a maturanti nemajú radi povinné čítanie (konkrétne Faust) a prečo by malo byť povinným čítaním napríklad Hery Posera a kameň debilov (všetko je to otázka zrelosti a mentálnej vyspelosti a generácia ypsilon určite nie je mentálne vyzretá tak ako generácie predtým aby pochopili knihy ako Ulysses alebo aby ich oslovil Hemingway, pravda nájdu sa aj výnimky). A dozvieme sa ako strašne ťažké je dostať sa na štúdium žurnalistiky (ak si človek pozrie článok na Refresheri či Startitup, teda tie najkvalitnejšie slovenské stránky so spravodajstvom pre generáciu ypsilon nad obsahom článkov, občas aj so šiestimi vetami žasne, rovnako ako nad ich kvalitou ako takou). V úvodných troch epizódach seriálu sa takmer vôbec neobjavuje Dan, ktorý celej tejto sérii dodáva aspoň aký taký humor, vzťah Moritz a Lenny to z biedy nevytrhne a iba záverečná epizóda dokáže osloviť aj náročnejšieho diváka. Asi najlepšími momentmi bol twunk a nápis Stranger drinks, najúbohejšia bola influencerka a všetky akože vtipné poznámky o Netflixe. Presne preto aká vyspelá je generácia ypsilon zarába ťažké peniaze na aplikáciach a predaji na internete a nechodí vyberať vstupné na kúpaliska či zbierať uhorky do Nemecka (plač od smiechu). ()

Jestli chcete něco odčinit, mohli byste se spřátelit (2021) (S03E05)

Keď čierna perla Karibiku zadrela že bola najlepšou študentkou v ročníku hneď som si spomenul na čas strávený na základnej škole keď sa ani jednému osadníkovi či osadníčke z Katanu nepodarilo prejsť do ôsmeho ročníka (my sme boli tak inteligentná generácia že sme nepotrebovali 9 ročník). Ale nato by mali liberáli jednoznačnú odpoveď - bol to systémový rasizmus. Mne to skôr pripadalo že sú osadníci z Katanu sú dementní preto že rodičia sú ztýároveň súrodenci, ale asi to bolo spôsobené tým pozitívnym rasizmom ktorú sa v epizóde spomína. Epizóda tak za 2* už tradične s o jednu hviezdičku nižším hodnotením za liberálny brainwashington capitals... ()