Pro balík prachů

• USA Honest Thief (více)

Tom (Liam Neeson) je nechvalně proslulý zloděj, ale city, které chová ke své nové lásce Annie (Kate Walsh) ho přimějí napravit staré hříchy. Chce přestat žít jako zločinec a především nechce svůj vztah s Annie postavit na lžích. Rozhodne se přiznat přímo FBI a odevzdat státu peníze, které ukradl, výměnou za dohodu a čistý trestní rejstřík. Když zavolá do místní kanceláře FBI, aby se přiznal a domluvil si schůzku, agenti Baker (Robert Patrick) a Meyers (Jeffrey Donovan) to považují jen za žert. Posílají místo sebe své podřízené, agenty Nivense (Jai Courtney) a Halla (Anthony Ramos). Tito dva mladší agenti jsou v šoku, když zjistí, že Tom je skutečný bankovní lupič. V jeho ukradených penězích spatří vstupenku do lepšího života. Tak začíná hra na kočku a myš, ve které se do sebe zamotá dobré a zlé. (Mirius FD)

tron

Takto. Ja sa vôbec nečudujem, že to Liam Neeson vzal. Zjavne ho oslovil nápad o polepšenom zlodejovi, ktorý na staré kolená nájde lásku svojho života a tak sa rozhodne udať, aby sa očistil a dožil šťastný a (s)pokojný život. Problém scenára je v tom, že tá zápletka je taká blbá... až je blbá. Akcie je minimum, našťastie to trvá len hodinu a pol aj s titulkami. Celkovo ma prekvapilo, ako fádne, lacno a komorne Pre balík prachov vyzerá (divne vyľudnené mestá i centrála FBI; najmasovejšou scénou je tá, keď sa v hotelovej izbe stretnú štyria chlapi s búchačkami). ()

SeBig odpad!

No to snad ne.. máme tu novodobýho Segala, akorát že stokrát nudnějšího.. akce logičnost neviděla ani z dálky, dědek Nýzn leží za gaučem a týpek po něm "rádoby" střílí a míří na skoro na strop.. pak ten fight, s FBI, kde jenom čekaj až je dědek Nýzn uhodí, letej z okna ze 14 patra a Nýznovi z toho narostou dva opary na čele, do toho všeho naprosto nesnesitelná béčková hudba a o těch CGI odporných výbuchách radši ani nemluvit.. Sračka. ()

anderson

Starnúci zlodej s armádnou pyrotechnickou kvalifikáciou sa v neskorej jeseni svojho života zahľadí do odkvitnutej "MILFky" a nešťastie v podobe náhlej a nedomyslenej morálnej sebareflexie je tu. Navyše bezpečnostné zložky - prekvapujúco asi všade na svete - sú skorumpované až do posledného vládneho špeciálneho agenta a tak romantickú idylu naruší aj neočakávané akčné intermezzo. Pozvoľna gradujúci film síce trpí značnou priemernosťou a scenáristickou laxnosťou, napriek tomu sa mi na túto za vlasy pritiahnutú historku príjemne pozeralo - popri inej činnosti - a pocit nudy sa vôbec nedostavil. Za tri plné krabice "kešu". (25.10.2021) ()

Wacoslav1

Uff tak jsem to ještě stihnul a dal si třetí a patrně poslední kino v tomhle pojebaným roce po Mizerech a Tenetu. Dostal jsem takovýho standartního Neesona kterej si jede pořád to svoje a i když už asi i on má svůj vrchol za sebou, tak rozhodně nezklame a do nadprůměru se určitě dostane. Co filmu trochu podráží nohy a brání vyššímu hodnocení je místy opravdu hodně blbej scénář, kdy někdy hlavnímu hrdinovi díky absurdnímu chování všech ostatních vyjdou úplně neskutečný věci. Akce je dost a Neeson i když už má svoje limity, tak to co od něj očekáváte si odehraje. Takže ve finále člověk letos bere v klidu i tohle a není důvod přehnaně píčovat.65% ()

m.a.t.o.

Honest Thief je film plný klišé. Od názvu (originálneho, nie distribučného) až po toho agenta, ktorého hryzie svedomie. Už pri úvodných titulkoch viete ako to celé skončí a v podstate budete vedieť predpovedať aj každú jednú scénu, ktorá príde (okrem tej evidentne vystrihnutej, kde doteraz netuším ako Tom dostal Annie preč z nemocnice, ehm). Ale aj tak si myslím, že ak máte radi Liama Neesona, nemali by ste tento film vynechať. S výnimkou rozbehovej prvej polhodiny film slušne odsýpa, takže som sa nenudil. Reprízu si asi nedám, ale na upršaný štvrtkový večer išlo o stráviteľnú jednohubku. 50 % ()

• Film je věnován milující vzpomínce na Lauru Lynn Williams. (Rominator)
  • Natáčelo se v americkém státě Massachusetts. (Rominator)
  • Třetí akční film představující postavu Liama ​​Neesona jako obviněného ze zločinu, kterého se nedopustil, po filmech Non-Stop (2014) a Taken 3 (2014). (ČSFD)