Epizody(8)

Čtyři generace pod jednou střechou, to nevěstí nic dobrého. Obzvlášť když Hanákovi nejsou tak docela normální. Babička píše detektivky, které nikdy nikdo nevydá, maminka Cilka miluje operní árie a tatínka Oldřicha zajímají jen želvy Poldinky. Jejich dcera Pavla vášnivě cvičí jógu, její manžel Petr nejraději čte noviny, jí nebo spí. Nejmladší členové rodiny, kterým nikdo neřekne jinak než raubíři, s rozkoší vymýšlejí lumpárny. A Káča, mladší dcera Cilky a Oldřicha, se chystá jim představit svého nastávajícího Zdeňka… V téhle rodině není nouze o překvapení. Jak to dopadne, když se konečně dostaví toužebně očekávaný malíř? Co způsobí větší rozruch – nečekaná návštěva tetičky, nebo zpráva o miminku? (Česká televize)

swiss

Koukám na to znovu a pořád je hodně vtipný... Někde jsem viděl i Hamouzka, kterého hrál Landovský, ale vzápětí prchl a museli ho nahradit Moučkou.. ()

Joski

Nečakal som, že táto vyše 40 ročná TV klasika svojim inteligentným humorom prekoná akékoľvek súčasné seriály. Rodinka zdvihla laťku na svoju dobu tak vysoko, že ju totalitný režim musel okamžite zakázať. V ťažkej dobe a podmienkach zákonite vznikajú kvalitné diela a večne s nadhľadom platné "pravdy". Odporúčam všetkým generáciám, ktoré prídu po nás. 100% ()

gemi

Asi mi to nikdo neuvěří, ale tento skvost jsem poprvé viděl až v roce 2013, ve svých 34 letech na Youtube. O existenci seriálu jsem věděl, ale nikdy mě nelákal. Bylo to jako objevit prastarý poklad, o kterém se všeobecně ví, ale člověk jej naplno ocení, až když leží před ním. Oldřich Nový alias vrchní účetní Koníček je, milostivá paní, fenomenální. ()

Dexx

Je jen pár věcí, na které si udělám čas v případě každé televizní reprízy. Tohle je zaručeně jedna z nich. Prostě koncert, nezapomenutelné, úžasné a nikdy se mi to neomrzí!!! ()

raneczech

Fenomenální seriál, plný nezapomenutelných situací, hlášek, nejlepšího českého situačního humoru v celé historii a vynikajících hereckých výkonů. KLASIKA! ()

xylofonka

Česká klasika nejklasikovatější. I po letech stále živá a fascinující, dokonce i pokud ji znáte zpaměti. Dokonalé. ()

Austen

Díky tomuto seriálu si dodnes pletu arzén a cyankáli. Některé díly byly slabší, některé zas dokonalé. Dávám slabší i dokonalou pětihvězdu. Moje oblíbenkyně byla maminka (ne babička - i když Rosůlková patří ke klenotům) Dany Medřické. Pani Medřická je moje oblíbenkyně. ()

Tiiso

Bezkonkurečně nejlepší československý sitcom, který jsem měl možnost shlédnout. Celkově v osmi hodinách jsem mohl sledovat dialogové osudy lidí, které vybraní herci natolik dobře ztvárnili, až jim věřím, že by takto doopravdy mohli všichni společně žít. Právě ta schopnost uvěření v reálnost této rodiny, zapříčiňuje, proč je tento počin tak kvalitní. Přitom se po celý ten čas prakticky s kamerou nehneme z jednoho jediného pokoje domu. Děj je bohatý na nepřeberné množství různých situačních humorných prvků. Ze všech výborných herců zde sám pro sebe vyzdvihnu výkony paní Rosůlkové a paní Medřické, které obě dvě opravdu excelují. Myslím, že tvůrci možná ani netušili, co se jim podaří. Jelikož, sice na první pohled z jednoduchého nápadu, ale v našich krajích přece jen méně obvyklého počinu situační komedie, vznikl krásný a humorný příběh, respektive příběhů osm, které mají pořad sílu pobavit a potěšit. Nehledě na ztvárnění černobílou statickou kamerou a takřka amatérským pojetím scény. Tyto technické aspekty nemají sílu nějakým způsobem snižovat vysokou kvalitu obsahu. ()

donkocicak

Nádherný český komediální seriál, hvězdné herecké obsazení, dnes už klasika, co říci víc ? Nezapomenutelná Maruška Rosůlková jako "detektivní" bábi, pějící Dana Medřická, Eduard Cupák ležící, spící nebo Zdeněk Řehoř a jeho zvířátka. Seriál jsem viděl několikrát a stále se dobře bavím. Škoda, že dílů nebylo natočeno více. Jedná se o zábavu, která mě nikdy neomrzí. Poprávu pět hvězdiček. ()

Robbi

Těžko tu napsat něco objevného, když po tolika příspěvcích víte už téměř vše. Já bych ocenil ještě aspoň fakt, že každá postava (snad až na Zdeňka v podání Hanzlíka) má svou klasickou hlášku, kterou ji lze přesně definovat. Babička (Rosůlková) svůj "problém", Cilka (Medřická) "To je den, to je den", Pavla (Štěpánková) "Péťo, nespi!, Kačenka (Kolářová) "Arzén", tatínek (Řehoř) "Poldinky", Péťa (Cupák) "Mám hlad", dvojčata Raubíři (bratři Hybšové) svou "psiklu a pisklu", malíř Hamouzek (Moučka) "Vážení, právě se mi povedla srnka!", tetička Otylka (Šejbalová) "Já mohla mít nápadníků", Koníček (Nový) "malé komorní trio" a sousedka (Bohdalová) "Dudínka". Komu se Rodinka nelíbí, aťsi nechápe, ti, co ji mají rádi pochopí velice dobře. Skutečně skvělá věc, odehrávající se pouze v hale a kuchyni, která není v žádném případě uřehtanou srandou za každou cenu, spíš jemně kultivovanou nadsázkou a humorem, který je třeba najít a vychutnat si ho. Paní Vavřincové patří nehynoucí dík, který fantasticky přirozenými výkony podpořili všichni zúčastnění. ()

Petus

Jestli někdy nějaký seriál geniálněji a pravdivěji zobrazil život v tradiční české rodině, tak o tom nevím. Bezkonkurenčně nejlepší díl - když jdou ženské pryč, chlapi zůstávají doma a dávají novému přírustku do rodiny (Hanzlíkovi) rady do života. Bezchybné. ()

chicab8

Tento seriál je jako lék, vždycky mě dokáže rozesmát a vůbec nezáleží na tom, kolikrát už jsem jej viděla. Nejúžasnější je samozřejmě babička v nezapomenutelném podání Marie Rosůlkové, ale i ostatní herci a postavy skvěle doplňují tuto komediální symfonii. ()

AweDuckling

Skvělé herecké obsazení a situační humor, který nestárne ani po tolika letech, prostě příjemná a zábavná záležitost. Každá sebevíc všednější životní situace, to jedna „perla“za druhou. Nemůžu se nesmát především umění hlavních ženských postav přemluvit (nejen) mužskou k tomu, aby něco udělali – a to tím způsobem že si pak myslí, že na to přišli oni sami. Prostě taková normální rodinka. ()

DadysGirl

Ano, taková normální rodinka... Nepřestává mě bavit ani po několikátém shlédnutí. Hlášky u nás doma zlidověli a o obsazení snad ani nemusím mluvit... Prostě nejlepší český seriál všech dob! ()

fantomas19

Český komediálny seriál Fan Vavřincovej je z rokov 1971 až 1972, má 8 častí, režíroval ich Jaroslav Dudek. Mikrokomediálne príbehy sledujú nevšednú rodinku Hanákových. Babička (Marie Rosůlková) píše detektívky, obetavá maminka (Dana Medřická) miluje operu, tatínek (Zdeněk Řehoř) sa venuje korytnačkám a myšiam. Hanákovci majú dve dcéry - staršiu Pavlu (Jana Štěpánková) a Káču (Daniela Kolářová). Pavla pestuje jógu, vychováva s manželom Péťom (Eduard Cupák) dvojčatá - raubíře Péťu a Pavlíka (Jiří a Václav Hybšoví). Seriál obsahuje košík plný rodinných bláznivých záujmov, pevné vzťahy a láskavý prístup k problémom života. 1.) Ženích - Káča predstavuje rodine svojho nastávajúceho manžela Zdeňka (Jaromír Hanzlík), avšak vďaka obavy z prílišnej bláznivosti rodiny musia Hanákovci hrať slušnú konzervatívnu rodinu... 2.) Před svadbou - Prípravy svadby vrcholia, záhadná žena Květa Lichá (Jiřina Bohdalová) hľadajúca Dudínka takmer svadbu zhatí, sťahovanie Zdeňkových vecí do domu prinesie nejedno zranenie a tehotenstvo Pavly ďalšie zmätky... 3.) Po svadbě - Dieťatko Pavly (túžia po Júlinke, ale narodí sa Jan) chce rodinka privítať vo vymaľovanom dome. Maliar izieb Hamouzek (Jaroslav Moučka) však popustí uzdu svojej fantázii... 4.) Výročí - Po roku sa mladomanželia majú stále čo učiť o živote... 5.) Ženich pro tetičku - Rodina sa chce zbaviť častých návštiev tetičky Otýlie (Jiřina Šejbalová) a preto zoženú ženicha, Petrovho kolegu, účtovníka Jana Koníčka (Oldřich Nový). 6.) Škola manželů - Zdeněk dostane lekcie spokojného manželského nažívania od tatínka a Péťu, a Káča od babičky, maminky a sestry Pavly. 7.) Záletník - Tatínek tajne túži po fenke, avšak nedorozumením si rodina myslí, že má milenku. Až návšteva susedky Květy Zdeborovej (rodenej Lichej) všetko vysvetlí. 8.) Dáreček - Babička vymyslí plán ako kvôli Petrovej pracovnej ceste na Kubu osláviť svadbu tetičky a účtovníka Jana, a zároveň aj štedrý večer s darčekmi (i novonarodenou Andulkou, dcérou Káči a Zdeňka). ()

Zemřela herečka Jana Štěpánková

Zemřela herečka Jana Štěpánková

21.12.2018

Česká herečka Jana Štěpánková zemřela. 84letá dáma nakonec nezvládla boj s těžkou nemocí, podle všeho zemřela již v úterý, dnes se s ní pak měli rozloučit její blízcí. Mezi její nejznámější role… (více)

Taková normální rodinka je zpět!

Taková normální rodinka je zpět!

20.04.2007

Je už takovým nepsaným zvykem, že se úspěšné filmové tendence ze zahraničí časem dostanou i k nám. V zámoří trend nekonečných remaků a pokračování snad už dosáhl svého vrcholu, zatímco u nás se tato… (více)