Taková normální rodinka (TV seriál)

• Československo

Taká normálna rodinka

Komedie / Rodinný

Československo, 1971, 6 h 17 min (Minutáž: 8x55 min)

Co říct, abych neopakoval? Že ten seriál mám natočenej na kazetě a pouštím si ho vždycky, když potřebuju spravit náladu? Že takovou rodinu bych chtěl taky? Že je to tak neuvěřitelně dobře zahraný, že by ani člověk nevěřil, že je to z větší částí všechno improvizace a točení naostro? A taky se tam pár chybiček vloudilo, třeba Medřická oslovila jménem Zdeňku Zdeňka Řehoře, a ne Jaromíra Hanzlíka, ale je taky pak pěkný sledovat, jak to ostatní zachrání a zahrají do ztracena. Taková normální rodinka je prostě ideálem rodiny, jaká by měla být, a to nejen ve filmové, ale i herecké podobě. A navíc poslední role před kamerou Oldřicha Novýho, který i v dvaasedmdesáti dokazuje, že hrát umí a neztratil nic ze svého naturelu.(12.2.2006)

Geniální komediální seriál, který dodnes snad jen máloco překonalo. Tak bizarní slepenec šílených postaviček je neuvěřitelný. A ještě neuvěřitelnější je to, že to dohromady všechno funguje. Vraždící babička. Zpívající maminka. Senilní tatínek. Apatický zeťák. Hyperaktivní raubíři atd. atd. atd. A když do toho v jednom díle vstoupí malíř Jaroslava Moučky anebo nápadník Oldřicha Nového, je to ještě o level výš. Takhle má vypadat sitcom na český způsob.(25.3.2016)

Jeden z mála českých kvalitních seriálů, který vznikl v době totality. Sešly se zde tři podstatné prvky: výborný scénář Fan Vavřincové, výborná režie Jaroslava Dudka a výborné herecké výkony včech protagonistů. Mluvit o každém z nich nemá cenu, všichni byli užasní a jedineční. Neopakovatelný a pro mě nepřekonatelný rodinný seriál, který svou laskavostí a účelem pobavení a odreagování dostane i toho nejzarytějšího odpůrce tohoto žánru. A to, že je obraz černobílý je jen k dobru, divák totiž nemá moc velkou možnost sledovat a rozptylovat se pestrým prostředím, ale nerušně vstřebábat a pozorovat herecké koncerty...(7.12.2007)

Dost obtížné specifikovat přesně, proč 5* dávám, neb důvodů jest mnoho. Určitě je to obsazení, zápletky založené na naprostém nepochopení jeden druhého, což je třeba krásně řečeno přímo paní Medřickou na závěru scény, kde vybírají jméno pro Pavlínky dcerušku. Zkrátka a dobře tenhle seriál jest nejčastěji puštěným v mé domácnosti a všem vřele doporučuju se na nějak tak jako já dívat pořád a pořád dokola.(28.2.2011)

Tento seriál na mě působí tak trošku záhadně. Hned to vysvětlím. Jde o to, že v podstatě třeba celý rok si na něj ani v náznaku nevzpomenu, jakmile ale spatřím v televizi prvních pár filmových okýnek, naprosto dokonale si mě přiková k obrazovce a nepustí. A já se nevzpouzím. Naopak. Zvláštní... [9/1O](25.3.2007)

• - Původně hrál malíře Hamouzka Pavel Landovský, ale kvůli jeho emigraci byl díl znovu natočen s Jaroslavem Moučkou. (Teres)

• - Natáčení seriálu bylo ukončeno poté, co jeho tvůrci odmítli politizaci seriálu (postavy se měly účastnit schůzí, raubíři se měli stát vzornými pionýri, atd.). Vedení hlavní redakce zábavních programů vyhlásilo seriál za "buržoázní zábavu", ve které chybí "dnešní kvas". Tento postoj tlumočil tvůrcům seriálu Vladimír Dvořák. (adamc)

• - Dana Medřická přišla při natáčení s vlastním nápadem a to, že svoje repliky bude prokládat operními áriemi, což režisér J.Dudek přijal. (cariada)