Taková normální rodinka (TV seriál)

• Československo

Taká normálna rodinka

Komedie / Rodinný

Československo, 1971, 6 h 17 min (Minutáž: 8x55 min)

Co říct, abych neopakoval? Že ten seriál mám natočenej na kazetě a pouštím si ho vždycky, když potřebuju spravit náladu? Že takovou rodinu bych chtěl taky? Že je to tak neuvěřitelně dobře zahraný, že by ani člověk nevěřil, že je to z větší částí všechno improvizace a točení naostro? A taky se tam pár chybiček vloudilo, třeba Medřická oslovila jménem Zdeňku Zdeňka Řehoře, a ne Jaromíra Hanzlíka, ale je taky pak pěkný sledovat, jak to ostatní zachrání a zahrají do ztracena. Taková normální rodinka je prostě ideálem rodiny, jaká by měla být, a to nejen ve filmové, ale i herecké podobě. A navíc poslední role před kamerou Oldřicha Novýho, který i v dvaasedmdesáti dokazuje, že hrát umí a neztratil nic ze svého naturelu.(12.2.2006)

Tento seriál je jeden z najlepších. Či už ženské zloženie je nezabudnuteľné, tak aj mužské postavy sú fantastické. Je to koncert hercov. Minule som videl diel, ktorý sa musel pretáčať. Pôvodne maliara, ktorý maľuje halu hral P.Landovský, ale po zásahu zhora sa diel pretočil, tak tam hral J.Moučka. Ale aj tak si myslím, že Jaroslav Dudek natočil asi jeden z naj. seriálov. 100%.(19.10.2010)

Skvělé herecké obsazení a situační humor, který nestárne ani po tolika letech, prostě příjemná a zábavná záležitost. Každá sebevíc všednější životní situace, to jedna „perla“za druhou. Nemůžu se nesmát především umění hlavních ženských postav přemluvit (nejen) mužskou k tomu, aby něco udělali – a to tím způsobem že si pak myslí, že na to přišli oni sami. Prostě taková normální rodinka.(30.4.2011)

Klasická ukázka toho, jak "obrovské" problémy se dříve řešily. S odstupem času a po 20 letech zkušeností musím připustit, že bych je i já rád řešil. Půvabný seriál o běžné a úplně "normální" rodině, ve které se svými hereckými výkony zaskví téměř všichni zúčastnění herci a který je pro mne balzámem na duši.(30.9.2009)

Geniální komediální seriál, který dodnes snad jen máloco překonalo. Tak bizarní slepenec šílených postaviček je neuvěřitelný. A ještě neuvěřitelnější je to, že to dohromady všechno funguje. Vraždící babička. Zpívající maminka. Senilní tatínek. Apatický zeťák. Hyperaktivní raubíři atd. atd. atd. A když do toho v jednom díle vstoupí malíř Jaroslava Moučky anebo nápadník Oldřicha Nového, je to ještě o level výš. Takhle má vypadat sitcom na český způsob.(25.3.2016)

• - Babičku měla původně hrát Ljuba Hermanová. (petr.trep)

• - Ve 4. epizodě "Výročí" spadnou babičce (Marie Rosůlková) dioptrické brýle, které má pověšené na šňůrce na krku. Nenápadně je kopne pod stůl a scénu dohraje bez nich. (DareDeer)

• - V 5. dílu "Ženich pro tetičku" říká Pavla (Jana Štěpánková), že Romy Schneiderová se jmenuje Romy, protože se narodila v Římě. To však není pravda, neboť Romy Schneiderová se narodila ve Vídni. (kiki1)