Taková normální rodinka (TV seriál)

• Československo

Taká normálna rodinka

Komedie / Rodinný

Československo, 1971, 6 h 17 min (Minutáž: 36–55 min)

Podle mého názoru bychom jen těžko hledali zajímavější sitcom. Herecký koncert Marie Rosůlkové, Dany Medřické - i nemluvného Edy Cupáka má co říct i v dnešní době. Jen je škoda, že se v tehdejší době "nenašlo" více peněz, čímž po technické stránce tento poněkud netendeční seriál utrpěl. Na herecké výkony a skvělý scénář to však vliv nemělo.(26.12.2008)

Klasická ukázka toho, jak "obrovské" problémy se dříve řešily. S odstupem času a po 20 letech zkušeností musím připustit, že bych je i já rád řešil. Půvabný seriál o běžné a úplně "normální" rodině, ve které se svými hereckými výkony zaskví téměř všichni zúčastnění herci a který je pro mne balzámem na duši.(30.9.2009)

Překvapivě skvělý miniseriál s naprosto jednoduchým námětem o jedné rodině, odehrávající se pouze v asi dvou pokojích s minimem postav a v černobílém hávu. I tak se na to ale dá koukat znova a znova. Nenásilný a naprosto rodinný humor funguje skvěle a všichni herci se svých postav chopili přímo skvostně. Tohle se tu dneska už netočí.(28.12.2007)

I při vědomí toho, že veškerá tvorba autorky scénáře (včetně této) je prolezlá (až malo) měšťáckými životními hodnotami z pohledu ženského (viz zpodobnění mužských postav, o nichž ve skutečnosti autorka nic neví). Nejvíce se tomuto náhledu vymaňuje v postavě babičky, která díky Marii Rosůlkové získává rysy téměř geniální. Druhou obdivuhodnou postavou (i herecky) je Jiřina Šejbalová, ženského cynismu najdeme obecně dosti poskrovnu.(28.12.2013)

„Probodla muže šroubovákem. Pro 500 korun. To musí bejt strašná smrt. No jo, jenomže v takový chvíli, víš, člověka taky nic lepšího nenapadne.“ Kvalitní a hlavně vtipný seriál, který stojí na velmi dobře napsaných postavách (a jejich výborných představitelích), situačním humoru a odzbrojujících hláškách. Nejoblíbenější postavou pro mě byla babička, kterou s gustem a mistrně zahrála paní Rosůlková, která je podle mě zároveň hlavním tahounem a právě z jejích úst vychází nejvíce frků, kolem ní se soustřeďují ty nejzábavnější scénky. Z ostatních postav se mi hodně líbil třeba Cupákův Petr, sem tam hodně pobavila i dvojčata („Já jsem otrávil babičku strychninem a nikdo to neviděl.“), jako správný sitcom Rodince nechybí také hosté. V cameo rolích jsou výborní Bohdalová („soud“, „nevěra“, „Vánoce v létě“), Nový (vařící kafe, zvedající telefony), Šejbalová (zvláště díl se sběratelskými vášněmi byl hereckým koncertem posledních dvou jmenovaných). „Pilot“ je vskutku excelentní (a už dlouho jsem se tak nezasmál jako při poslechu Bacha), ostatní díly, krom slabšího druhého, si drží nadprůměrnou úroveň, a to až do samotného konce (vtipná změna úvodního intra v poslední epizodě), proto silné 4*. „Babička nám rozbila samopal!“ – „Nic jsem vám nerozbila! Chtěla jsem si vyzkoušet vraždu voknem a vono to nefungovalo!“(7.9.2014)

• - Roli účetního Koníčka napsala Fan Vavřincová přímo pro Oldřicha Nového. Ten se v té době ze zdravotních důvodů stahoval do soukromí, přesto nabídku přijal. (Lokitre)

• - V 5. dílu "Ženich pro tetičku" říká Pavla (Jana Štěpánková), že Romy Schneiderová se jmenuje Romy, protože se narodila v Římě. To však není pravda, neboť Romy Schneiderová se narodila ve Vídni. (kiki1)

• - Původně hrál malíře Hamouzka Pavel Landovský, ale kvůli jeho emigraci byl díl znovu natočen s Jaroslavem Moučkou. (Teres)