Taková normální rodinka (TV seriál)

• Československo

Taká normálna rodinka

Komedie / Rodinný

Československo, 1971, 6 h 17 min (Minutáž: 8x55 min)

Naprostá klasika. Lepší herecké složení by si člověk ani nemohl přát. Zvláště pak dvojka Kolářová+Hanzlík mě vždy potěší, ať už hrají v čemkoliv. No a zbytek "rodinky" taky perlil a to pořád. V podstatě tu není žádné slabší místo... nic. Bezchybné, perfektní, zábavné. Mohla bych to vidět pořád a pořád dokola. "Co dělají? - Inventuru. Von ji porád říká: Čípak jsou to nožičky? Čípak jsou to ručičky? Čípak je to ouško. A než to spočítaj, tak jsme tu do půlnoci." .... "Zdeňku, co se nám tu zamykáš? A zvenčí?" ...... "Mami kdybysme snědli okurku, dostali bysme z toho taky holčičku?" A to je pouze námátkově pár těch vtipných skečů či hlášek, na které jsem si vzpomněla. Jedním slovem tento seriál je nezapomenutelný.(1.6.2013)

Dost obtížné specifikovat přesně, proč 5* dávám, neb důvodů jest mnoho. Určitě je to obsazení, zápletky založené na naprostém nepochopení jeden druhého, což je třeba krásně řečeno přímo paní Medřickou na závěru scény, kde vybírají jméno pro Pavlínky dcerušku. Zkrátka a dobře tenhle seriál jest nejčastěji puštěným v mé domácnosti a všem vřele doporučuju se na nějak tak jako já dívat pořád a pořád dokola.(28.2.2011)

Nezapomenutelný herecký výkon zpívající Medřické, vraždící Rosůlkové, brečící Kolářové, spícího Cupáka a Hanzlíka, který v tom ještě neumí chodit, v podobě nezapomenutelných komických situací, narážek a raubířů přetavený do kledotu televizní zábavy. Poldinky, arzén, kdo snědl to cukroví? malíř, tetička, známky, štěně...děti, tak s tím nemám vůbec žádnej problém.(13.2.2007)

Nečakal som, že táto vyše 40 ročná TV klasika svojim inteligentným humorom prekoná akékoľvek súčasné seriály. Rodinka zdvihla laťku na svoju dobu tak vysoko, že ju totalitný režim musel okamžite zakázať. V ťažkej dobe a podmienkach zákonite vznikajú kvalitné diela a večne s nadhľadom platné "pravdy". Odporúčam všetkým generáciám, ktoré prídu po nás. 100%(13.2.2013)

Klasická ukázka toho, jak "obrovské" problémy se dříve řešily. S odstupem času a po 20 letech zkušeností musím připustit, že bych je i já rád řešil. Půvabný seriál o běžné a úplně "normální" rodině, ve které se svými hereckými výkony zaskví téměř všichni zúčastnění herci a který je pro mne balzámem na duši.(30.9.2009)

• - Raubíře si zahráli dvojčata Jiří a Václav Hybšovi, synové známého kapelníka Václava Hybše. (JSYSMHJF)

• - Roli účetního Koníčka napsala Fan Vavřincová přímo pro Oldřicha Nového. Ten se v té době ze zdravotních důvodů stahoval do soukromí, přesto nabídku přijal. (Lokitre)

• - Původně se seriál zamýšlel jako malá televizní komedie, pro velký úspěch však Fan Vavřincová napsala další díly. (M.B)