Epizody(8)

Navzdory názvu nejsou Hanákovi tak docela normální. Maskot rodiny, babička (Marie Rosůlková) píše detektivky, které jí nikdo nikdy nevydal, její dcera Cilka (Dana Medřická) má zase ve zvyku se zčistajasna vprostřed věty rozezpívat, její manžel Oldřich (Zdeněk Řehoř) se nevěnuje ničemu jinému než svým želvičkám, myšičkám a jiným zvířatům. Starší dcera Pavla (Jana Štěpánková) všude možně cvičí jógu a se stoickým klidem snáší četná darebáctví svých dvojčat, kterým nikdo neřekne jinak než Raubíři, a tiché podivínství svého manžela Petra (Eduard Cupák), který jen jí, spí a čte noviny. A do této rodiny se chystá její mladší sestra Kateřina (Daniela Kolářová) uvést svého plachého nastávajícího Zdeňka (Jaromír Hanzlík). Samozřejmě se obává, že Zdeněk se drobných výstředností jejích blízkých zalekne natolik, že od ní uteče, a celou rodinu tedy přesvědčí, aby předstírala starosvětsky spořádaný život. (Oskar)

Tosim

DÁME SI BACHA! Myslím si, že Fan Vavřincovou snad osvítil Duch svatý, protože mezi knihou Eva tropí hlouposti a tímhle seriálem, plným nejskvělejších herců (zvlášť Marie Rosůlková je bezchybná) a jemného inteligentího humoru, uběhlo několik desetiletí, které byly vystlány pouze nenáročnými limonádičkami pro holčičky. Nebýt zásahu "shůry" (tedy komunistů), běželo by to dál. Je to škoda, ovšem díky Bohu aspoň za tohle... NA CO? NA CO? JO NA SHLEDANOU! ()

Fr

,,Copak jseš babička, abys otravoval lidi ! " ..... ,,Pavlínku odvezl do porodnice čáp." ..... ,,Aport poldi ! "..... atakdále, atakdále..... Jsou role, které hercům závidím. Péťa ve stvárnění E.Cupáka je nezapomenutelnej. Ostatně, na kterou roli se z tohoto - pro mne - českého seriálového kultu dá zapomenout? ()

kleopatra

Fan Vavřincová stvořila sitcom, za který by se nemuseli stydět tvůrci Kroku za krokem a Ženatého se závazky dohromady, aniž to tušila a spolu s geniální režií a excelentní hereckou konstalací vzniklo něco, co může bavit generace. Díl s malířem Hamouzkem, který si míchá svinibrodskou zeleň šmrncnutou cihlou, aby vystřihl jelínky ("holky, povedla se mi srnka"), pejsky a hvězdičky, zatímco v kuchyni maminka zpívá s mokrým hadrem na hlavě "proč bychom se netěšili", babička plánuje do další detektivky obsadit vraha jménem Hamouzek a jedna z dcer ho následně kousne do ruky.............."Hamouzku, kams to vlez". ()

monolog

Co říct, abych neopakoval? Že ten seriál mám natočenej na kazetě a pouštím si ho vždycky, když potřebuju spravit náladu? Že takovou rodinu bych chtěl taky? Že je to tak neuvěřitelně dobře zahraný, že by ani člověk nevěřil, že je to z větší částí všechno improvizace a točení naostro? A taky se tam pár chybiček vloudilo, třeba Medřická oslovila jménem Zdeňku Zdeňka Řehoře, a ne Jaromíra Hanzlíka, ale je taky pak pěkný sledovat, jak to ostatní zachrání a zahrají do ztracena. Taková normální rodinka je prostě ideálem rodiny, jaká by měla být, a to nejen ve filmové, ale i herecké podobě. A navíc poslední role před kamerou Oldřicha Novýho, který i v dvaasedmdesáti dokazuje, že hrát umí a neztratil nic ze svého naturelu. ()

Subjektiv

Ať vzpomínám, jak vzpomínám, jiný kvalitní český, rodinný sitcom si vybavit nedokáži. Roztomilé poznatky mužů, jak na ženy a obdobně zábavné taktiky žen na muže. Excentricita. Jóga. Hudba. Cigára. Vraždy. Raubíři. Želvy. A marná snaha sníst si po práci v klidu večeři. Myslím, že kdyby soužití opravdu vypadalo takto, vícegeneračně by chtěl bydlet každý, kdo není škarohlíd. ()

• Jedná se o jedinou epizodu, ve které se neobjeví v první scéně babička (Marie Rosůlková), jak vychází ze svého pokoje a jde po schodech do obýváku. Místo ní je zde tatínek Oldřich (Zdeněk Řehoř). (SONY_)
  • Natáčení seriálu bylo ukončeno poté, co jeho tvůrci odmítli politizaci seriálu (postavy se měly účastnit schůzí, raubíři se měli stát vzornými pionýri, atd.). Vedení hlavní redakce zábavních programů vyhlásilo seriál za "buržoázní zábavu", ve které chybí "dnešní kvas". Tento postoj tlumočil tvůrcům seriálu Vladimír Dvořák. (adamc)

Související novinky

Zemřela herečka Jana Štěpánková

Zemřela herečka Jana Štěpánková

21.12.2018

Česká herečka Jana Štěpánková zemřela. 84letá dáma nakonec nezvládla boj s těžkou nemocí, podle všeho zemřela již v úterý, dnes se s ní pak měli rozloučit její blízcí. Mezi její nejznámější role…

Taková normální rodinka je zpět!

Taková normální rodinka je zpět!

19.04.2007

Je už takovým nepsaným zvykem, že se úspěšné filmové tendence ze zahraničí časem dostanou i k nám. V zámoří trend nekonečných remaků a pokračování snad už dosáhl svého vrcholu, zatímco u nás se tato…