Taková normální rodinka (TV seriál)

• Československo

Taká normálna rodinka

Komedie / Rodinný

Československo, 1971, 6 h 17 min (Minutáž: 36–55 min)

Asi nejlepší komediální český seriál, (fakt mě nenapadá nic lepšího) u kterého se vždy zaručeně pobavim. Nevim, kde se paní Vavřincová nechala inspirovat k napsání předlohy, ale vím, že bych tam dokázal koexistovat s hrdiny v nejlepší shodě. Co kus, to naprostá a dokonalá osobnost ve všech směrech. Je libo otrávit arsenem v nedělní kávě za doprovodu operní árie klouzajíc na jedné z Poldinek? Pak sáhněte po klasice! Je to zkrátka můj šálek čaje se vším všudy. "Holky, povedla se mi srnka" :))(10.12.2011)

Moc komentářů není zapotřebí. Kdo zažil sedmdesátá léta určitě se těšil na další díly prvního českého sitcomu, jak by se řeklo dnes. Je to prostě situační seriál se skvělými herci, kteří dokazují velké divadelní herectví a nepotřebují mega exteriéry a interiéry. Mě vždy dostala paní Rosůlková, neboť jsem fanouškem Agathy Christie . V podání paní Rosůlkové, je "detektivní" babička nejlepší postavou seriálu.(24.1.2015)

Želva! Může bejt želva vrah? Sympaticky trhlé příhody jedné sympaticky trhlé rodinky se sympaticky trhlým (a vždy inteligentním) humorem. Scénář naplno využil komediálního potenciálu všech přítomných herců (nejoblíbenější postava - Petr v podání Eduarda Cupáka), včetně těch ve vedlejších rolích (nezapomenutelné kreace veteránů Oldřicha Nového a Jiřiny Šejbalové). Rodinné stříbro českého humoru. 100%.(25.12.2012)

Fan Vavřincová stvořila sitcom, za který by se nemuseli stydět tvůrci Kroku za krokem a Ženatého se závazky dohromady, aniž to tušila a spolu s geniální režií a excelentní hereckou konstalací vzniklo něco, co může bavit generace. Díl s malířem Hamouzkem, který si míchá svinibrodskou zeleň šmrncnutou cihlou, aby vystřihl jelínky ("holky, povedla se mi srnka"), pejsky a hvězdičky, zatímco v kuchyni maminka zpívá s mokrým hadrem na hlavě "proč bychom se netěšili", babička plánuje do další detektivky obsadit vraha jménem Hamouzek a jedna z dcer ho následně kousne do ruky.............."Hamouzku, kams to vlez".(14.12.2004)

Nezapomenutelný herecký výkon zpívající Medřické, vraždící Rosůlkové, brečící Kolářové, spícího Cupáka a Hanzlíka, který v tom ještě neumí chodit, v podobě nezapomenutelných komických situací, narážek a raubířů přetavený do kledotu televizní zábavy. Poldinky, arzén, kdo snědl to cukroví? malíř, tetička, známky, štěně...děti, tak s tím nemám vůbec žádnej problém.(13.2.2007)

• - V čase 20:22 si v pravém dolním rohu můžeme všimnout mikrofonu. (SONY_)

• - Jedná se o první československou situační komedii. (adamc)

• - Jediná postava, která v seriálu nemá jméno, je jen prostě "babička" nebo "babí", je role Marie Rosůlkové. (Robbi)