Taková normální rodinka (TV seriál)

• Československo

Taká normálna rodinka

Komedie / Rodinný

Československo, 1971, 6 h 17 min (Minutáž: 8x55 min)

Klasická ukázka toho, jak "obrovské" problémy se dříve řešily. S odstupem času a po 20 letech zkušeností musím připustit, že bych je i já rád řešil. Půvabný seriál o běžné a úplně "normální" rodině, ve které se svými hereckými výkony zaskví téměř všichni zúčastnění herci a který je pro mne balzámem na duši.(30.9.2009)

Zajímavé k čemu všemu se člověk dostane, když musí vstávat na 5. hodinu. Kdybych nemusela, tak bych si to dobrovolně nikdy nepustila, to přiznávám. Ale mile mě to překvapilo. Jak jsme dokázali dřív točit seriály a mít k tomu "jednu" scénu, pár parádních herců, kteří umějí hrát a netahat diváka jen na vizuální efekty. Ale bohužel to není hit mého mládí a už si k tomu zpětně nezískám tak kladný vztah.(7.3.2011)

,, Milostivá paní, víte, co dělali?“ ,, Kouřili marihuanu, šňupali heroin?“ ,, To by snad bylo lepší, ale oni dělali, všichni tři…“ ,, Co?“ ,, Otec, matka, syn…“ ,, Jééé!“ ,, Oni dělali malé komorní trio!!!“ Nezapomenutelná klasika s plejádou skvělých herců. Marie Rosůlková, jako krimibabička byla výborná. Dana Medřická, patřila k nejlepším herečkám, dokázala zahrát, jak charakterní role, tak i prostoduché role, jako třeba zde, ale byla opravdu dokonalá a vložila do role takovou tu maminkovskou laskavost a starostlivost.(27.3.2012)

Takovou normální rodinku jsem poprvé viděl v deseti letech a tehdy mi humor v ní provozovaný přišel opravdu vtipný a oslovoval mě. O deset let později jsem už cítil, že někdy balancuje na hranicích trapnosti a místy ji dokonce překračuje. Ve své době to byla určitě komediální bomba, protože následovala hubená 70. léta, kdy se spousta tvůrců musela odmlčet a tvorba upadla do podprůměru. Vedle řady předních komediálních herců přinesl seriál velkou hereckou příležitost Daně Medřické, která toho díky zákazům zase tak moc natočit nestihla. Až do současnosti jde o jeden z nejlepších českých sitkomů, ale to vzhledem k absenci tradice a nepočetnosti původní české tvorby není až taková pocta. Nicméně v porovnání se zahraničním průměrem obstojí určitě se ctí. Celkový dojem 60 %.(25.11.2007)

Souhlasím s ostatními "hodnotiteli". Paní Medřická dala tomuto seriálu nikoli solidní, ale obrovský základ herecké exploze. K tomu se přidali i další herecké legendy a výsledkem je seriál, který ani po 40 letech neomrzí. Naopak za naprostý výsměch považuji natočení ""remaku"". To jsem skutečně musel dát do dvou úvozovek, protože to co předvedla TV Prima bylo něco úděsného. Taková normální rodinka je jen jedna!!!(12.4.2012)

• - Raubíře si zahráli dvojčata Jiří a Václav Hybšovi, synové známého kapelníka Václava Hybše. (JSYSMHJF)

• - Jediná postava, která v seriálu nemá jméno, je jen prostě "babička" nebo "babí", je role Marie Rosůlkové. (Robbi)

• - Ve 4. epizodě "Výročí" spadnou babičce (Marie Rosůlková) dioptrické brýle, které má pověšené na šňůrce na krku. Nenápadně je kopne pod stůl a scénu dohraje bez nich. (DareDeer)