Reklama

Reklama

Epizody(8)

Čtyři generace pod jednou střechou, to nevěstí nic dobrého. Obzvlášť když Hanákovi nejsou tak docela normální. Babička píše detektivky, které nikdy nikdo nevydá, maminka Cilka miluje operní árie a tatínka Oldřicha zajímají jen želvy Poldinky. Jejich dcera Pavla vášnivě cvičí jógu, její manžel Petr nejraději čte noviny, jí nebo spí. Nejmladší členové rodiny, kterým nikdo neřekne jinak než raubíři, s rozkoší vymýšlejí lumpárny. A Káča, mladší dcera Cilky a Oldřicha, se chystá jim představit svého nastávajícího Zdeňka… V téhle rodině není nouze o překvapení. Jak to dopadne, když se konečně dostaví toužebně očekávaný malíř? Co způsobí větší rozruch – nečekaná návštěva tetičky, nebo zpráva o miminku? (Česká televize)

(více)

Recenze (342)

laepus 

všechny recenze uživatele

Geniální komediální seriál, který dodnes snad jen máloco překonalo. Tak bizarní slepenec šílených postaviček je neuvěřitelný. A ještě neuvěřitelnější je to, že to dohromady všechno funguje. Vraždící babička. Zpívající maminka. Senilní tatínek. Apatický zeťák. Hyperaktivní raubíři atd. atd. atd. A když do toho v jednom díle vstoupí malíř Jaroslava Moučky anebo nápadník Oldřicha Nového, je to ještě o level výš. Takhle má vypadat sitcom na český způsob. ()

Subjektiv 

všechny recenze uživatele

Ať vzpomínám, jak vzpomínám, jiný kvalitní český, rodinný sitcom si vybavit nedokáži. Roztomilé poznatky mužů, jak na ženy a obdobně zábavné taktiky žen na muže. Excentricita. Jóga. Hudba. Cigára. Vraždy. Raubíři. Želvy. A marná snaha sníst si po práci v klidu večeři. Myslím, že kdyby soužití opravdu vypadalo takto, vícegeneračně by chtěl bydlet každý, kdo není škarohlíd. ()

Reklama

Véronique 

všechny recenze uživatele

Tak předem musím říci, že jsem trošičku zklamáná - ale jen trochu. O tomto kultovním seriálu se básní již generace. Já vždy viděla jen první, popřípadě druhý díl série. A to se mi moc líbilo. Musím však přiznat, že s přibývajícími epizodami jakoby takové normální rodince docházel dech. A divák se začne lehce nudit; u komediálního kousku to je o to víc zavádějící. Jsou zde však herecké legendy, které v povětšině tvoří základní rámec seriálu a někdy ho i "zachraňují". Už jen pohled na jejich výkony pohladí na srdci a rozkmitá hlasivky smíchu do té míry, že laskavý divák promine slabší děj... 77% ()

MarekT 

všechny recenze uživatele

Tak už jsem viděl všech osm dílů a můžu tak z plných plic konstatovat, že jsem uchvácen. Slýchám neustále hlasy, že Češi neumí natočit sitcom. Já například si myslím opak. Pokud neuznáváte porevoluční Hospodu (která má mimochodem stejného režiséra), tak aspoň zde mi musíte dát za pravdu. Technická kvalita je docela mizerná a zprvu mě odrazovala, taky se přiznám, že mi občas přijde, že se seriál natáčel bez jakéhokoli střihu, i tak je to velmi kvalitní sofistikované dílo, které obsahuje na české poměry kolosální výskyt vtipů s výborným hereckým obsazením, jak bylo tehdy zvykem. Třetí jmenované vám zaručuje, že si oblíbíte všechny postavy (i když babička Marie Rosůlkové zbytek mírně převyšuje), nebo lépe řečeno se nebudete na žádnou zlobit. Sice si řeknete, že tohle sitcom není, vždyť jsme v sedmdesátých letech tento západní termín neznali, jenomže já to jako sitcom beru. Prostředí je stejné jako u mého oblíbeného Ženatého se závazky (Kleopatra to popsala dobře) a navíc je každá postava něčím charakteristická a originální, což je pro sitcom západního střihu i prvkem. Rodinka se neztrácí ani v porovnání se současnými světovými bombami, toliko oblibenými mezi širokou veřejností. Proto dávám pět hvězd, též si myslím, že je jinak velká škoda, že se při tvorbě Nováků hledala inspirace za Atlantikem a ne v českých luzích a hájích u této osmidílné nadčasové legrace. P.S. Vyhněte se remaku v podobě celovečerního filmu. Nevhodný casting a stupidní humor na úrovni nováckých estrád dělá této legendě ostudu. ()

JakeG 

všechny recenze uživatele

Dost obtížné specifikovat přesně, proč 5* dávám, neb důvodů jest mnoho. Určitě je to obsazení, zápletky založené na naprostém nepochopení jeden druhého, což je třeba krásně řečeno přímo paní Medřickou na závěru scény, kde vybírají jméno pro Pavlínky dcerušku. Zkrátka a dobře tenhle seriál jest nejčastěji puštěným v mé domácnosti a všem vřele doporučuju se na nějak tak jako já dívat pořád a pořád dokola. ()

Galerie (75)

Zajímavosti (39)

  • Jedná se o první československou situační komedii. (adamc)

Související novinky

Zemřela herečka Jana Štěpánková

Zemřela herečka Jana Štěpánková

21.12.2018

Česká herečka Jana Štěpánková zemřela. 84letá dáma nakonec nezvládla boj s těžkou nemocí, podle všeho zemřela již v úterý, dnes se s ní pak měli rozloučit její blízcí. Mezi její nejznámější role… (více)

Taková normální rodinka je zpět!

Taková normální rodinka je zpět!

20.04.2007

Je už takovým nepsaným zvykem, že se úspěšné filmové tendence ze zahraničí časem dostanou i k nám. V zámoří trend nekonečných remaků a pokračování snad už dosáhl svého vrcholu, zatímco u nás se tato… (více)

Reklama

Reklama