Reklama

Reklama

Agatha Christie's Poirot - Season 2 (1990) (série)


Únos ministerského předsedy (S02E08)

(epizoda)
  • Velká Británie The Kidnapped Prime Minister (více)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
Velká Británie, 1990, 50 min

Obsahy(1)

Cestou ze svého sídla na nádraží byl přepaden vůz ministerského předsedy. Díky duchapřítomnosti svého šoféra utrpěl premiér jen drobný šrám a po rychlém ošetření mohl pokračovat v cestě do Francie na mezinárodní konferenci o odzbrojení. Jenže útočníci sice uprchli, ale nevzdali se. Ve Francii byl na ministerského předsedu vzápětí spáchán druhý útok, při kterém byl premiér unesen. Situace je vážná. Jeho neúčast na konferenci by nahrála zbrojním plánům Německa a mohla by tak ohrozit stabilitu celého kontinentu. O pomoc není požádán nikdo jiný, než slavný belgický detektiv. A zatímco je celá Evropa v krizi, Poirot přemýšlí. Za mnohem obtížnější případ totiž považuje zkoušku nového obleku u svého krejčího. (Česká televize)

(více)

Recenze (32)

otík 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Spíše průměrný díl o únosu britského ministerského předsedy, což samozřejmě nemůže Poirota nechat klidným a především jeho šedé buňky mozkové. Nikterak zajímavý, ani vtipný, ani dramatický díl, který ale aspoň končí úsměvnou scénou u krejčího. Hudba: theme Christopher Gunning, incidental music Fiachra Trench ()

filmmovier 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Musím říct, že Únos ministerského předsedy mě nejen velmi překvapil, ale dokonce je to jeden z nej dílů. K této epizodě jsem četl i povídku, ta ovšem za moc nestála. A proto i tady došlo k větším či menším změnám, ty jsou ale rozhodně k lepšímu. Příběh je pěkně natočený, opět tu je velkým tahákem působivá atmosféra i zajímavé finále. Příjemným doplňkem je pár vtipných scén a výborných hlášek, které mám ještě teď v paměti. Takže opt suprový Poirot, další skvělá ukázka toho, jak má vypadat pravá detektivka. 90%. ()

Reklama

Stanislaus 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Únos ministerského předsedy mě upřímně moc nebavil, a to zejména proto, že se tam až příliš šťourali v politice a válce, což mě nikdy moc nebralo. V tomto případě bych byl i vděčný za nějaký ten mord, kterého se mi nedostalo, jelikož osobně mám prostě radši, když se šedé buňky mozkové trápí nad nějakou tou vraždou, které předchází nějaký pádný motiv. ()

chelseaman22 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

O žádné epizodě s Poirotem nelze říct, že by se vyloženě jednalo o přešlap. Únos prime ministera má jen jedno chybu. A totiž skutečnost, že propracovaný děj by se mohl (nebo měl?) natáhnout na stopáž ke stu minutám. Protože kompozice padesáti uběhnu vších minut je ve stylu: 15 minut problém, 30 minut (někdy pro diváka těžko objasnitelná) Poirotova dedukce a 5 minut "pořešení" a zatýkání. Konkrétně v tomto počinu divák absolutně nemůže uhodnout, kdo že je viníkem. Jedno z prvních vyloženě politických témat řešených Poirotem lze směle označit za nelogické a i pro Poirota neřešitelné. 71% ()

Tommassi3 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Já se zblázním !! Představte si, každý rok mě pan Poirot přesvědčuje, že se mi zcvrknul metr.." ;) Třeba přiznat, že právě Únos ministerského předsedy, i přes tu u starších dílů obvykle krotkou stopáž, patří mezi nejzdařilejší poirotovské příspěvky navzdory, ba právě proto, tomu až lehce columbovskému nádechu i pointě, kterou tentokrát všímavý divák odhalí, když se skutečně nedá hovořit o typicky christiovsky křížovkářské detektivce, což maximálně oceňuji.. O columbovském duchu, nikoli struktuře příběhu, svědčí nejen velmi vtipné pasáže se skvostnými dialogy z Poirotova soukromí, ale především skutečnost, jak ho "nadřízení"vnímají jako pomalého, nikoli důsledného, blázna.. Velšan Andrew Grieve tímhle předválečným, co do příběhu, citlivě natočeným dílkem plným typických ostrovních vtípků nesmírně zabodoval.. A David Suchet ?? Fantastický, ostatně jako vždy !! ()

Galerie (4)

Reklama

Reklama