Reklama

Reklama

Agatha Christie's Poirot - Season 2 (1990) (série)


Tajemství levného bytu (S02E07)

(epizoda)
  • Velká Británie The Adventure of the Cheap Flat (více)
TV spot
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
Velká Británie, 1990, 51 min

Obsahy(1)

Mladým manželům Robinsonovým se podaří sehnat na inzerát pronájem mimořádně luxusního, a přitom levného bytu v Londýně. Měli opravdové štěstí, byt byl nabízen již delší dobu, ale majitelka dosud všechny zájemce odmítla. Tyto okolnosti jsou podezřelé Poirotovi, který se rozhodne tajemství levného bytu odhalit. V téže době působí v Londýně arogantní agent FBI Burt, který zde pátrá po Carle Romerové, záhadné ženě, která odcizila tajné plány nové americké ponorky a pravděpodobně se je pokusí v Londýně prodat zástupcům fašistické Itálie. Poirotova intuice říká, že by mezi oběma případy mohla existovat souvislost. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (41)

kaylin 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Hned od začátku je jasné, na jakou notu bude tenhle díl hrát. Je to hodně komediální, a to i v tom smyslu, že tu jsou krásné karikatury, hlavně ten agent FBI je prostě ukázkový. Poirot se ale také překonává v tom, jak je zábavný, protože jen ta úvodní scéna v kině o něm hodně řekne. Dobrý je ale i příběh, který je výborným a funkčním propletencem událostí. ()

tron 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Chcete ju unaviť rečami?" Poirot vs. FBI vs. vražedná špiónka vs. Cosa Nostra. Trochu nudná, ale inak celkom fajn epizóda, až na megatrápnu scénu s nočným votrelcom - akčné scény v tomto seriáli sú proste jednou veľkou nočnou morou, čo narobíme. Každopádne, moja srdcovka to nie je. "Môj" Poirot sa odohráva na ponurom anglickom vidieku a je plný vrážd. tieto "mestské komediálne" diely ma dosť nudia. ()

Reklama

Tom_Lachtan 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jeden z důvodů, proč mám Poirota tak rád je fakt, že je to takový malý egocentrický hajzlík, který neodolá možnosti ukázat pakoni, že je opravdu pakoněm (v tomhle případě dokonce americkému pakoni). Tenhle konkrétní díl má sice děj poněkud hovadivý, který se hrozně spoléhá na velké shody náhod a na lehce deus ex machinální hrátky, ale skvěle to zachraňuje přítomnost velké trojky vedlejších postav Hasting - Inspektor Japp - Slečna Lemonnová, jejichž přítomnost v seriálu zvedne zábavnost skoro vždycky, plus je taky zábavné parodování dobových kriminálek (teda, to si spíš jenom domýšlím, dobové kriminálky z let meziválečných mám nastudované asi tak jako výskyt trojhlavých dvojčat u afgánských chrtů v průběhu devatenáctého století). ()

blackrain 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Hercule Poirot byl jako vždy skvělý. Agent FBI Burt byl strašný vůl. S ním to musela FBI skutečně dotáhnout daleko. Vždyť by s ním musel každý vyběhnout jak s horkým popelem. Poirot používá skutečně nevšední metody pátrání a hlavně u toho pracuje mozkem, což je důležité. Tenhle díl beru jako oživení. Čekala jsem, že když Poirot ukáže na své dlani vyndané náboje z pistole, tak je nechá spadnout na zem. Bylo by to zajímavé gesto. ()

Stanislaus 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tajemství levného bytu mě na rozdíl od takové Podivné loupeže, která měla rovněž takový gangstersko-špionážní nádech, zaujala přece jen o něco víc. Líbily se mi Poirotovy narážky na americkou policii a skutečnost, že se nebál jednat na vlastní pěst. Třešničkou na dortu byla pěkně udělaná sekvence z kulis New Yorku odkazující na staré špionážní filmy ze 30. let a vedle toho postava potrhlého majitele klubu u Černé kočky. ()

Galerie (4)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama