Reklama

Reklama

Agatha Christie's Poirot - Season 2 (1990) (série)


Tajemství levného bytu (S02E07)

(epizoda)
  • Velká Británie The Adventure of the Cheap Flat (více)
TV spot
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
Velká Británie, 1990, 51 min

Obsahy(1)

Mladým manželům Robinsonovým se podaří sehnat na inzerát pronájem mimořádně luxusního, a přitom levného bytu v Londýně. Měli opravdové štěstí, byt byl nabízen již delší dobu, ale majitelka dosud všechny zájemce odmítla. Tyto okolnosti jsou podezřelé Poirotovi, který se rozhodne tajemství levného bytu odhalit. V téže době působí v Londýně arogantní agent FBI Burt, který zde pátrá po Carle Romerové, záhadné ženě, která odcizila tajné plány nové americké ponorky a pravděpodobně se je pokusí v Londýně prodat zástupcům fašistické Itálie. Poirotova intuice říká, že by mezi oběma případy mohla existovat souvislost. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (43)

filmmovier 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Trošku slabší epizodka, ale je zde několik okamžiků, které dělají tento díl vysoce nadprůměrným dílkem. Je to tradiční Poirot, jak jsme na něj v krátkých epizodách zvyklí. Změny oprti krátké povídce vůbec nejsou na škodu a opět je tu i velká dávka klasického anglického humoru, atmosféra, napětí a skvěle obsazené role. nejlepší scény: Poirot se vkrade do bytu a spadne mu šroubovák a závěr, kdy narovná jablka v míse aby ladila se symetrií. Příběh je zajímavý, ale jak již bylo řečeno, spíše průměrný. Klasická anglická detektivka, která se mi opět hodně líbila. 75%. ()

necisty 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Dost zajímavá zápletka, kterou ke všemu Poirot neodhaluje až ke konci, kdy všechny svolá, jako je tomu snad v každém díle. Tady se vše dovídáme postupně. Také trošku z jiného soudku - Poirot 'zlodějem' a plus za super atmosféru. Jen teda netuším, proč ten 'mafoš' nevystřelil:). ... Stejné jména, plány ponorky, americká zpěvačka, dveře k popelnicím. ()

Reklama

PhillM. 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Poirotovská parodie na americkou tvrdou školu je zábavná. Nutí belgického velkého malého detektiva s bříškem do akce, převlékat se za lupiče, rozkládat na kuchyňskou linku své nádobíčko a prchat do stínu noci, což je skoro roztomilé. Stejně jako celý tento pokus o "detekivní thriller bez střelby". Na závěr se chce zvolat, Hey, Mrs. Robinson! Cosa Nostra? Neexistuje! ()

kaylin 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Hned od začátku je jasné, na jakou notu bude tenhle díl hrát. Je to hodně komediální, a to i v tom smyslu, že tu jsou krásné karikatury, hlavně ten agent FBI je prostě ukázkový. Poirot se ale také překonává v tom, jak je zábavný, protože jen ta úvodní scéna v kině o něm hodně řekne. Dobrý je ale i příběh, který je výborným a funkčním propletencem událostí. ()

otík 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Poirot v plné formě. Nejdříve navštíví gangsterku v kině a pak rozehraje nebezpečně dramatické pátrání po záhadě velmi levného bytu a zároveň pátrá po zmizelých dokumentech o ponorce. Zapojení agenta FBI, který nejdříve jen povrchně reaguje na Poirotovu geniálnost, nakonec sám musí uznale pokývat hlavou nad Poirotovými způsoby pátrání. Velmi povedený díl. Hudba: theme Christopher Gunning, incidental music Richard Hewson ()

Galerie (4)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama