poster

Temný cypřiš (S09E02) (epizoda)

 • Velká Británie

  Sad Cypress

 • Slovensko

  Tmavý Cyprus

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie, 2003, 1 h 34 min

Režie:

David Moore

Předloha:

Agatha Christie (kniha)

Kamera:

Martin Fuhrer

Scénografie:

Michael Pickwoad
(další profese)
 • genetique
  ****

  Filmy s Herculom postupne temnejú a strácajú atmosféru, na ktorú som bol dlhšie zvyknutý, čo spôsobil najmä odchod postáv kapitána Hastingsa a inšpektora Jappa. V tomto prípade to ale za zlé neberiem, pretože atmosféra hustla každou minútou a asi najviac (doteraz) sa priblížila thrillerovej skladačke. 80%.(28.12.2007)

 • Colour
  ****

  Môj najobľúbenejší Poirot - krásne ponurý, dokonale zapletený, nepríjemne príjemný, s vynikajúcou atmosférou starého britského vidieka. Poirot s eleganciou a umom rieši prípad, ktorého rozlúsknutie mu určite spravilo šedinu. Nič nie je také, ako sa na prvý pohľad zdá a naoko nesympatickú Elinor určite začneme časom ľutovať. Scenár znova raz výborný. Tomuto filmu nechýba nič, čo potrebuje kvalitný tv film. 4,5*(19.10.2011)

 • maoc
  ****

  Jeden z nejlepších dílů, alespoň mně velmi sedl. Stará dobrá dedukce opět slaví úspěch. Mrazivá scéna otrávení Mary je geniální. Herecky zvládnuté na 1*. EDIT: Po dalším shlédnutí musím z nadšení ubrat. Díl je to fajn a postavy i případ zajímavý, ale od této série probíhá změna v detektivním pojetí, která každému nemusí vonět. Dřívější díly byly koncipovány tak, že divák téměř vždy věděl všechny indície, co Poirot, a mohl tedy případ řešit s ním. V novějších dílech jsou některé důkazy skryty a ví je pouze detektiv. Ohromení na závěr tedy bývá silnější, ale dospělo se k němu ne úplně čistou metodou. V Temném cypřiši to bylo naprosto okaté. V usvědčovacích scénách Poirot odhalí hned několik informací, o kterých divák nemá ponětí. To se mu to potom pátrá... Na druhou stranu atmosféra dílu je slušně mrazivá a i pachatele lze odhalit dopředu, jen prostě není jasné, jak a proč čin spáchal. :)(21.2.2009)

 • Autogram
  **

  Naozaj pochmúrny diel, ale s minimom deja, stále sa iba intriguje a obkecáva. Tak sa celý dej okrem rozuzlenia zmestil do obsahu a divákovi by po jeho prečítaní úplne stačilo pozrieť si koniec. Typický príklad, keď je jeden a pol hodiny kriminálky príliš veľa a pôvodné trvanie pod jednu hodinu by bolo vhodnejšie.(12.9.2013)

 • laepus
  ****

  Poklidný díl z anglického venkova s odsouzenou k smrti, kterou musí Poirot vyrvat oprátce - samozřejmě že se mu to podaří. Tahle série je pro mě osobně tou relativně nejslabší - tady tu čtvrou hvězdu zachraňuje pouze má oblíbenkyně Kelly Reillyová, které to tady neskutečně sekne a taky jedna hororová scéna jak z Indiana Jonese...(26.3.2014)

 • - Pro podtitul „Temný cypřiš“ se Agatha Christie inspirovala verši "Tak už pojď, jen pojď, smrti má / pod cypřišem temným ať spočinu" z Shakespearovy hry „Večer tříkrálový“. (Zdroj: pozitivni-noviny.cz) (PhillM.)

 • - Paul McGann si zahrál v tomto snímku doktora. Zajímavostí je, že již v minulosti hrál doktora, konkrétně doktora Who ve filmu Doctor Who (1996). (P. J. D.)

 • - Film vyšel v roce 1940 a byl prvním příběhem Hercula Poirota, který se dá označit jako "courtroom drama", tedy drama ze soudní síně. (PhillM.)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace