Ztraceno v překladu

• USA Lost in Translation (více)

Jak se asi řekne japonsky „Stojí to za..."? Moderní Tokio ve své supervelkoměstské anonymitě. Agresivní, pulzující, nevšímavé, fascinující, zábavné i odtažité... Cizí – alespoň pro dva Američany, kteří se tady náhodou ocitnou ve stejnou dobu – a ve stejném hotelu. Herec Bob má v Tokiu natáčet reklamu na whisky, o hodně mladší Charlotte doprovází manžela fotografa. Oba si tady připadají ztracení, nerozumějí jazyku, kultuře; oba mají spoustu času – a oba trpí nespavostí. Náhodné setkání, pár společných dní a pocit blízkosti pomáhají oběma překlenout osamění v neznámém prostředí – a možná oba dva získají i něco navíc... (Česká televize)

Ways

Lost in translation je jedním z mých nejoblíbenějších filmů, právě pro svou jednoduchost, srdečnost, mírné chvění, které se táhne celým dějem, tedy citlivostí postav. Především Scarlet Johansson je prostě skvělá a v kombinaci s Billem tvoří jedinečný pár, který vlastně stojí za tím vším Tokijským chaosem a žije tak svůj vlastní život, vlastní svět ve světě cizím. Co jiného taky zbývá takovým osobnostem. Ironie, nadhled, zkušenost, elegance a tichá, nevyslovená láska mezi dvěma zpřízněnými dušemi, jež sr náhodou potkali v jednom Tokijském hotelu. Prostě poezie ()

Vaclav.Krali

Viděl sem poprvé v r. 2019 Těšil sem se jako malej kluk . Ve výsledku nula ... Přemýšlel jsem proč to na mě nefunguje .... Nejspíš proto, že jsem svobodný ... Jo, svobodný to nemůže vůbec oslovit, protože nemá čím .... ()

stuj

Smutný film. O lidské samotě. O nenaplněnosti života. Když je člověku hemžení okolních lidí ukradené. Jejich snažení se (o cokoli), jejich rozhovory, když je vám to všechno už dlouho fuk, ale vy se chováte tak, jak máte. Pravá tvář "nasazena" jen když jste sám/sama. A pak narazíte na někoho, kdo je na tom docela podobně. Moc hezký film, i když vyvolává smutek.. :( Bill Murray a Scarlett Johansson byli skvělí. Spoiler: Speciální zvukové zařízení po letech rekonstruovalo, co Bob říká v závěrečné scéně filmu: "I love you. Don't forget to always tell the truth." ()

APLSMLS

Takový ospalý obrázek (nemíněno hanlivě) o tom, jak se dvě odlišné životní fáze potkají na shodném mrtvém bodě pochybností, prázdnoty a strachu ze zítřka, a poslouží si vzájemně jako takový duševní pit stop. A jako třešnička na dortu to mezi nimi neskončí tak, jak by šablony kázaly. Přesto se mi zdá, že snímek nestárne nijak slavně a obsahově dnes už pokulhává, přestože námět i zpracování jsou milé. Mimochodem jedna z prvních rolí S. Johansson, zde je jí tuším nějakých 18 let. ()

StarFsh

Sofia sa pokúsila sfilmovať jednu etapu svojho života v úplne minimalistickom (a to vrátane hereckých výkonov) snímku, ktorý prekvapujúco funguje po všetkých stránkach. Vyšlo jej to, akurát je dnes z odstupom času zrejme, že sa jej podobný, hlboko emotívny počin už asi nikdy nepodarí zopakovať. ()

Sejkorka

Perfektní záležitost. Rodící se vztah, přerůstající pouhé přátelství, který nemá naději na pokračování. Nebo snad jo? Mimo jiné je tento film krásnou ukázkou života v Tokiu, radovánek japonské mládeže, chvílemi téměř dokument. Oba hlavní hrdinové jsou perfektní. Billa Murraye moc nemusím, ale tady je bezchybný. Má perfektní humor, glosy. Scarlett Johansson nikdy nezklame, tady je navíc ani ne dvacetiletá, moc jí to sluší. Již počáteční záběr na její zadeček je moc prima.Šup do škatulky oblíbené (myslím film :-). ()

BigJohn02

Tak jsem se rozhodl, že si doplním vzdělání a zkouknu filmy, které mi dosud unikaly. Bohužel jsem si před tímhle filmem pustil skvělé Intouchables, takže to bylo jako když přesednu z rychlíku do couráku. Občas mi připadalo, že se Bill Murray nudí skoro jako já, naštěstí Scarlett byly v devatenácti kouzelná. ()

Morgane

Ztraceno v prekladu je takovy mene neuroticky a filozofickymi debatami prospikovany Woody Allen, a to vcetne obsazeni Scarlett Johansson. Mestu zde Sophia Coppola dava temer tolik prostoru jako hlavnim protagonistum, takze se po zhlednuti filmu mate chut sbalit a kupovat letenku do Tokia. Ztraceno v prekladu ve vas zanecha pocit pohlazeni - hlavni hrdinove maji komplikovany vnitrni svet a najednou se divak neciti nepochopen, pokud ani ten jeho neni zas tak primocary. ()

pallok

Nemôžem si urobiť hanbu a dať jednu hviezdičku (lebo dávam iba jednu alebo päť) ale úprimne? Čím je týchto 102 minút takým výnimočným počinom? Zo všetkého najviac ma oslovilo Tokio, všetko okolo bola vata. ()

Osemhodin

Veľmi pekný film, ktorý zabaví, poteší a dojme. Výborný scénár, výborní herci a absolútne úžasná kamera robí z tohto filmu nezabudnuteľnú a hlavne ÚPRIMNÚ romantiku bez klišé. 9/10 ()

horskejvlk

Nevím čím si mě tenhle film získal, asi svoji melancholii ale je úžasný. Nádherná a osamocená Scarlet a kariéru končící herec v podání perfektního Billa Murray je právě to co oba sblíží v životu tepajícím Tokiu. ()

100 nejlepších filmů režírovaných ženami

100 nejlepších filmů režírovaných ženami

28.11.2019

Francis Ford Coppolla se vrací!

Francis Ford Coppolla se vrací!

25.09.2005