Neobyčejný život plný umění, dřiny a bolesti... Patrick Swayze popletl svého času v roli tanečníka Johnnyho hlavy milionům dívek a žen celého světa. Málokdo ale dnes ví, kudy vedla jeho cesta k hvězdnému úspěchu. O jeho dětství, problematickém vztahu s ambiciózní matkou, o jeho sportovních, tanečních a nakonec i hereckých začátcích hovoří v dokumentu jeho nejbližší: bratr, manželka, přátelé i kolegové, mezi nimiž nechybí ani jeho partnerka z Hříšného tance Jennifer Greyová. (Česká televize)

Luxocculta

Pro mě překvapivý dokument, který Patricka Swayzeho ukazuje především jako dříče, slušného, citlivého a skromného člověka, správného chlapa a parťáka. Samozřejmě, takhle jsou vykreslováni všichni v podobných dokumentech, ale tady prostě cítíte, že on svojí ryzostí vybočoval z řady. ()

PhoenixSwan

Kdo by Patricka neznal, že jo? Dámy si první vzpomenou na Hříšný tanec a Ducha. Pánové určitě napadne Bod zlomu či Ztracenci. Z vyprávění jeho i blízkých jsem nabyla dojmu, že toužil být hercem na úrovni Laurence Oliviera. Vážený pan herec s velkým H. Bohužel se mu to nepodařilo, ale za to se zapsal do paměti všech pár filmy, které se staly kultovními skrz nazkrz generacemi. A to je také úspěch vhodný obdivu, protože další jeho kariéra nestála za moc. ()

subic

Dokument natočený právě 10 let po jeho smrti. Blízcí a přátelé vzpomínají. Trochu mi to připomnělo vzpomínkový dokument na megastar Steva McQueena - Já, Steve McQueen (2014). ()

Beer11

Úctyhodná, vkusná, detailní biografie Pana herce, který se zdá po shlédnutí do jisté míry prokletý (předčasná smrt otce na infarkt, potraty manželky, démoni zaháněni alkoholem, hledání sebe samotného, snaha vymanit se ze škatulky seladona). ()

jakubi

Miláček mé (dívčí) generace v dobách puberty, přestože se chtěl této nálepce podle dokumentu vyhnout... Se zájmem jsem se na snímek podívala. Je velmi krásně udělaný. Seznamuje s notoricky známými informacemi, ale přinesl mi i nové. Když se řekne Patrik Swayze, je to synonymum cílevědomosti, houževnatosti a práce.  Nejvíc je obdivuhodné, jak se rozhodl žít, i když měl úspěch a peníze. Doporučuji zhlédnout. ()