Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Adoptovaný syn Requiescant (Lou Castel) prichádza do mesta, ktoré má pod palcom vyšinutý bývalý dôstojník Konfederácie (Mark Damon), ktorý okrem iného kradne miestnym obyvateľom pôdu falošnými pozemkovými dotáciami. (westerns)

Videa (1)

Trailer

Recenze (9)

movie 

všechny recenze uživatele

Revenge spaghetti, ke kterému napsal scénář Pasolini a režíroval Carlo Lizzani. Podobně jako spaghetti, které napsal třeba Dario Argento, i tenhle film narozdíl od běžné junk food rychlovky srší originálními nápady (finalní likvidace padoucha, rozstřel hrdiny s padouchem na oprátkách, úkryt v kostelním zvonu, opílé střílení ve viném sklípku apod) a lze ho udržet v paměti mírně výraznější dobu než řadu jiných žánrových kousků. Nepochybuji však, že jediným záměrem Lizzaniho a Pasoliniho bylo žánr využít pouze jako politický manifest o násilí a nesvobodě, a nejen o tom. Ostatně film končí desiluzí hlavního hrdiny, který je zapuzen vůdcem vesnické revoluce (hrajeho Pasolini) pro netaktní násilné způsoby. Hlavní padouch (Mard Damon) je vynikající: vypadá jak kdyby přivandroval z natáčení nějakého gotického horroru a celou dobu působí značně vampiricky. Dal bych 4* nebýt pro spaghetti dost typický problém - zbytečně přepálenou a táhlou stopáž. ()

odpadlik123 

všechny recenze uživatele

Tak toto je děsivé dílo. Vlastně by to nebyl špatný film, nebýt... tak nějak všeho a hlavně hostujícího Pasoliniho. Rodina svatého otce, jeho manželky, jejich Loua (adoptovaného) a jejich dcery si po počátečním masakru pokojně žije, až jednou...jednoho dne při návštěvě těchto svatých poustevníků v civilizaci si dcera všímá kankánových tanečnic křepčících za bujarých zvuků Ortolaniho tradičního tanečního pochodu a rozhoduje se, že namísto světicí, půjde radši do bordelu. Zajímavý tah, není-liž? Celá svatá rodina pochopitelně trpí a Lou ji jede zachránit před osudem nejhorším, během jakéžto akce mu později němý prozradí prapodivná fakta o vlastní minulosti a odhalí v tomto mírumilovném hochovi oprávněnou touhu po pomstě. Je to nábožný mladík modlící se za každou svou oběť a toužící vymoci odchod sestry podobrém. To by jejím nadřízeným ovšem nesměl být maniakální upír Damon projevující se jako šílenec, nesnášející ženské, pročež se obklopuje skupinkou vážně podivných chlapíků v růžových tričkách (F. Citti s panenkou je extra klasa) prapodivné příslušnosti, s čímž se oni navíc vůbec netají, pročež se člověk obává, aby Loua, držícího film poměrně solidně pohromadě a dodávajícího mu sem tam i náznak humoru (!), ještě někdy pustili domů. Tomu se však líbí Damonova služka, čili je touto skupinou nadobro odsouzen k zániku. Brutální podivné scény, šílený vrah Damon, depresivní prostředí a náhled do chodu vykřičeného podniku, to vše zapomenuto vstupem Posoliniho Don Juana na scénu. Jeho postava šíleného levičáckého náboženského fanatika předělávající si celý film k obrazu svému to definitivně zabije. Takže tři čtvrtiny podivné, ale ucházející, ale ten konec, ten to dorazil. ()

Reklama

erl 

všechny recenze uživatele

Místy skutečně zajímavý ale povětšinu času těžce nedotažený kousek. Příběh je naivní a tak zaujme spíše celková brutalita. Lou Castel který po LSD tripu ¡Mátalo! opět dokázal že neobvyklý pistolníci mu seděly. Hlavní padouch Mark Damon je jako slizák velmi slušný a ve vedlejší (i když nepříliš výrazné) roličce se mihne i Pasolini! Spousta pěkných nápadů (duel na oprátce , střílení do svícnu , čtení z bible po sejmutí nepřátel) a místy skutečně syrová atmosféra. Na druhou stranu je mnoho scén nedotažených , zkratkovitých a charakter hlavního hrdiny příliš urychlený. I tak je Requiescant podařený a rozhodně nenudící spaghetti. Někoho možná zaujme více než mě. ()

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Dobrý príbeh, sympaticky obyčajný hlavný hrdina (ale strieľa rovnako rýchlo a presne ako tí cigaroví frajeri žmúriaci spod čiernych klobúkov), výživný zloduch (zrejme inšpiroval DiCapriovu postavu v Django Unchained) a kopa krvavých prestreliek a súbojov. Takže Pasolini predsa len pričuchol aj ku kvalitným filmom. :) ()

Mariin 

všechny recenze uživatele

Ze začátku jsem se divil, že Italové byli schopni ve spaghetti westernu natočit něco jiného než brutality a prasečiny, neboť hlavní hrdina zvaný "Requiescant" věří v Boha, chová se křesťansky a zabíjí jen v sebeobraně nebo pro obranu bližních. Ale kdeže! Po půl hodině to vše přijde a je jasné, že se jedná o politizující film s prvky marxistické teologie osvobození. Pokud se týče scénáře, pak má neuvěřitelně naivní místa a tak marně přemýšlím, co by se dalo pochválit. Snad herecké výkony Lou Castela a Marka Damona a Ortolaniho hudba, která je zcela prokazatelně blízká vybraným soundtrackům z filmu Old Shatterhand.---Český název "Vymahač" je nesmyslný, neboť Requiscant znamená latinsky počátek krátké modlitby Odpočívej (v pokoji), a tak byl mexický hrdina i nazýván, též německé a francouzské překlady tomu odpovídají... ()

Galerie (12)

Reklama

Reklama