Svůdná krása

• Itálie Io Ballo Da Sola (více)

Do slunného Toskánska přijíždí mladá americká dívka Lucy Harmon (Liv Tyler). Mezi uzavřenou skupinu umělců vnáší zvláštní nádech ztracené minulosti. Svým šarmem a entusiasmem totiž nápadně připomíná svojí nedávno zesnulou matku, která zde trávila svoje mládí a poznala Lucyina otce. Kdo oním osudovým mužem byl však Lucy neví, vrací se tedy na místo mládí svých rodičů, aby to vypátrala. Táhne ji sem také mladická láska. Před čtyřmi lety se její rty poprvé setkaly se snědým italským chlapcem a ona doufá v pokračování. Prožívá silné emoční období, mění se její pohled na svět. A nezměrnou měrou k tomu přispívá i charismatický Alex (Jeremy Irons). (Cruise)

Kacounek

Krásný italský venkov, kráslá Liv a taková zvláštní klidná atmosféra filmu, která se do mne příjemně vlévala ()

mirec88

Celé to na mňa nejak zvodne nepôsobilo. Nemyslím krásu Rachel a Liv. Tie boli proste nádherné a za ne dávam dve hviezdičky. Ale proste film sa mi zdal dosť prázdny a väčšinou nudný. Stačilo mi to vidieť raz. ()

Kosmik 1

Zcela průměrné romantické drama. V podvědomí lidí se dostalo převážně jen díky známým osobnostem, jinak by dle mého názoru zapadlo, jako spousta jiných nezajímavých dramat. Svědčí o tom i počet shlédnutí vzhledem k tomu, kdy byl film natočen. Výhodou je vidět nahou Rachel a mladičkou Liv. Jinak nevím, co bych vyzdvihnul. 50% Mimochodem tento film má opravdu zajímavý tag. :) ()

Pedross800

Jo tenhle film je svůdně krásný.....sluncem zalitý, půvabnou Liv dominující a krásnou letní atmosférou nabitý...nic víc, nic míň, letní oddechovka co pohladí na duši. ()

Richard_Ba

Chlapsky sa priznávam, že som si film obstaral len kvôli ominóznej scéne, v ktorej sa Liv Tyler objaví v Evinom rúchu. Po tom, čo som tie scény pozrel tak často, že sa mi zaryli do šedej kôry mozgovej, som si z nudy pustil film od začiatku :)____Bolo to dobré rozhodnutie. Lucy prichádza do malebného Talianska za svojou dievčenskou láskou, na ktorú myslievala vždy vo snoch. Postava samotnej Lucy je v kontraste s frivolným okolím. Jej panenské bytie je konštantne konfrontované s explicitnou sexualitou jej okolia. Zároveň na ňu ostatné postavy pôsobia psychickým tlakom, aby sa ťarchy panenstva zbavila. Tento hedonizmus jej taktiež ako posolstvo odovzdáva umierajúci „mentor“ Jeremy Irons (vynikajúci herecký výkon, zaujímavá postava). Autor sa venuje aj nepriamej charakteristike umelca, ktorý zohrá v Lucynom živote významnú rolu._____Naskytla sa mi možnosť porovnania filmov American Beauty a Stealing Beauty, a to ich pohľady na panestvo. Panenstvo v oboch snímkoch je opisované ako míľnik v živote dievčaťa, veľmi osobná záležitosť a jeho prekonanie (defloráciou) sa považuje ako vzostup. V SB napĺňa panenstvo akýsi romantický ideál, ktorý si ponecháva pre toho „pravého“ a dokáže počkať, a aj odolať nátlaku. Tým preukazuje svoju silnú osobnosť. V AB je Angela slabšou povahou. Svoju slabosť kompenzuje klamlivými skúsenosťami aby postúpila v spoločenskom rebríčku. Preto si aj vyberá „alfa-samca“ Lestra, skúseného muža, aby naplnila svoje reči skutkom, a postúpila ešte viac v rebríčku. Panenstvo je pre ňu dôležité , ale uznanie spoločnosťou dôležitejšie. ()

venca163

Zahlídnul jsem to někdy o Vánocích v televizi a tak mě zaujala ta nálada a ty barvy, že jsem se na to pak později v klidu podíval. Perfektní kamera. Moc víc toho už film nenabídne, příběh je vlastně prostý a celou dobu mě trochu ubíjelo, jak dlouho trvalo postavám zjistit to, co já už jsem dávno věděl. Asi ale od toho Bertolucciho ještě něco zkouknu. (75%) ()

lulka5

Velice zvláštně, a podle mě výborně udělaný film. Nejvíc mě dostal asi Lucyin vztah k Alexovi (Jeremy Irons) - či spíše jeho vztah k ní...? Zarážející se mi ale ze začátku zdál hlavní námět-zda se slečna s někým vyspí... Ale musím s ponížeností uznat, že jsem poprvé v životě zaplakala u erotické scény...:) **** + uvažuji o té páté...možná se časem rozmyslím. ()

F.W.Colqhoun

S filmy Bernarda Bertolucciho mám problém. Jsou dobře natočené, hrají v nich skvělí herci [zde válí hlavně Jeremy Irons, prohlubující svou humbertovskou polohu], ale mezi záběry, replikami a střihy prosvítá trapná skutečnost: Bertolucci je Tinto Brass bez koulí. I když "bez koulí" není v tomto případě přívlastek z nejšťastnějších. Všechno to [mělké] umělečno, [dřevěné] sochy, [juvenilní] básně, [telenovelovitá] psychologie, [bezzubé] drama a [magazínová] lyrika jsou fíkovými listy poněkud slizkého autorova záměru režírovat kozy a dokonce bobříka 18-ti leté Liv Tyler, která je oduševnělá jako písnička od Aerosmith a jíž lze věřit poetického ducha asi jako konverzační zvládnutí elfského mumlání. Bezpochyby chvályhodný záměr, přiznejme si, ale proč tedy ta omáčka? Abychom si nepřipadali jako prasáci? Pozdě. Marně. Trapně. Jednoznačné pozitivum - Alice od Cocteau Twins, jež zazněla později i v jinak-pedofilním Lovely Bones Petera Jacksona. Svůdná krása zachází na zbabělost. ()

Pavkan

Svůdná krása je film, jehož prostřednictvím jsem si zamiloval Toskánsko. Ať se na něj podívám v kteroukoliv roční dobu, tak líně příjemná atmosféra mě vždycky aspoň na chvíli pohltí a mám pocit, že venku koncertují cikády a ve stínu olivovníku se kochá jsoucnem Liv Tyler, jak jí táta Steven stvořil. ()

fredisek

Nejlepší slaďárna, jakou jsem kdy viděl. Itálie, no bože to bude kýč, říkal jsem si. Ne. Ten film má všechno, a když přežijete trochu toho plácání na začátku, čeká vás druhá polovina snímku, která je senzační. ()

zelvicka.

Svůdná Itálie a svůdná Liv Tyler (to její koukáníčko do kamery...). Člověk má chuť sehnat pár takovejch zajímavejch existencí a odjet někam na kopec a tam prostě existovat v uzavřeném filmovém snímku mezi cigárkem, tesáním a vínem. A přirozenou nahotou. ()

Garch

Asi nejmilejší film od Bernarda Bertolucchoi, s éterickou Liv Tyler. Nádherné místo v Toskánsku, které je inspirativním útočištěm umělecké rodiny a jejich přátel. Obsazení je také vynikající. Především Donal McCann, ale i Jeremy Irons nebo Sinéad Cusack. Za vzpomínku stojí poslední role Jeana Maraise. "Stearling Beauty" je pohoda na opakované podívání. ()

xkupka07

Co k tomu rict? No, nevim. Film me absolutne uchvatil. Cim? Ze by to byla Liv Tyler a jeji nezkazenost? Jeremy Irons a jeho dustojny odchod? Rachel Weisz a jeji zkazenost? Andelske prostredi a prenadherna krajina ?(ne jen na Novem Zelande je krasne). Ten film je pro lidi, kteri znaji pocit byt zamilovan(stastne i nestastne) a i pro ten zbytek. ()