Svůdná krása

• Itálie Io Ballo Da Sola (více)

Do slunného Toskánska přijíždí mladá americká dívka Lucy Harmon (Liv Tyler). Mezi uzavřenou skupinu umělců vnáší zvláštní nádech ztracené minulosti. Svým šarmem a entusiasmem totiž nápadně připomíná svojí nedávno zesnulou matku, která zde trávila svoje mládí a poznala Lucyina otce. Kdo oním osudovým mužem byl však Lucy neví, vrací se tedy na místo mládí svých rodičů, aby to vypátrala. Táhne ji sem také mladická láska. Před čtyřmi lety se její rty poprvé setkaly se snědým italským chlapcem a ona doufá v pokračování. Prožívá silné emoční období, mění se její pohled na svět. A nezměrnou měrou k tomu přispívá i charismatický Alex (Jeremy Irons). (Cruise)

ZnalecH

Já ani moc nechápu, kam na tyhle filmy chodím. Nebyla to zase taková hloupost, ale ve film mám jiné požadavky. Tohle bych si maximálně přečetl a to jen ve chvíli, když bych potřeboval něco na odpočinutí a nečekal bych od toho nic jiného. Takový je asi film. Nic moc se tam neděje a odpočinete si. Já jsem si pěkně popřemýšlel. Ale nic moc jsem ve filmu neviděl. ()

Nocturno culto

Takový pohodový film na sobotní večer k vínu a svíčce. Zajímavé složení herců, od veterána Maraise přes zkušeného Ironse k okouzlující Tyler, pro kterou mám slabost. Klidně se na to později podívám znovu. ()

tara

Na tenhle film se musí pomalu a rozhodně není dobré ho hned odsoudit...Překrásná Liv Tyler jako bonus!!! ()

keane

Poklidný film s neuvěřitelně sexy Liv Tyler. Jak by někdo takovej mohl mít problém přijít o panenství?:-)) ()

vandalka

Možná už stárnu, ale mně se Stealing Beauty nezdálo ani trochu pomalé. Za celé ty téměř dvě hodiny filmu jsem se nenudila ani chvíli (což se mi u mnohem akčnějších trháků stává pravidelně). Ani linie - Lucy: komu dá a jestli vůbec - mi nakonec nepřišla tolik podstatná a musím přiznat, že její zakončení pro mně bylo trošku předvídatelným zklamáním, nicméně opakuji – za zásadní ji nepokládám. Snad se tenhle film líbí především lidem se sklony k bohémství – a tím nemám na mysli ono nahaté hromadné koupání a jiné orgie, ale spíš o poznání nevinnější radostné užívání si okamžiků života, přestože jim předchází a následuje je všední realita. Jinak samozřejmě záběry nádherné krajiny. Itálii nemám ráda a navíc nesnáším vedro, ale po shlédnutí tohoto filmu bych se do Toskánska či na nějaké podobné místo asi někdy chtěla podívat. Stealing Beauty se mi moc líbilo – po stránce obrazové, atmosférou, tím, jak dokonale zachycuje rozpoložení dívky na prahu nových poznání (ach ty přechodové rituály ;) a její vnímání světa i s veškerým očekáváním, naivitou a jistou čistotou. A to společenství přátel i kolemjdoucích, žijících v podivném souladu i v nedorozuměních, či naopak srozumění s nevyhnutelným a s různými slabostmi, mě naprosto uchvátilo. Nádherný film. ()

Rodin

Milé, nic neřešící a nevyřešící, atmosférické, prosluněné, nekonfliktní. Velmi příjemný film s překrásnými exteriéry přírody i žen a se stále ještě vysoce charizmatickým Maraisem. Nu co tak asi říci závěrem. Nemusí pršet, jen když kape. ()

hackstolle

Nevidim duvod, proc necim tomuto snimku ubirat. 1. posledni a skvela filmova role Fantomase, 2. naprosta neodolatelnost Liv, 3. paralelni deje a krasne prostredi kamerou na jednicku zachycene. Takze v podstate vse, co tu jiz bylo nize vyrceno. A ze to nejde ve filmu raz na raz? To by snad ani pri tomto nametu neslo. . . . Rad bych jeste zminil Mozartovu hudbu (i jinych), ktera ve filmu udelala sve. Pro me secteno a podtrzeno 90%. ()

Sagisia

Lehký závan atmosféry z Toskánska, kde děj není téměř patrný, ale stejně vás vtáhne tím, jak je celý prosluněný a olivový. Příjemně pohodová hudba to celé podtrhuje a Liv filmu dává šmrnc a styl. Nemůžu si pomoct, ale fakt musím pochválit kostýmy, protože ty věci, do kterých Liv Tyler oblíkali, bych od nich ráda adoptovala :) ()

frxXx

Čaro talianska ma úplne pohltilo, zažiť niečo také v živote a už nič viac nepotrebujem. Jeden z naj romantických filmov aký som videl. ()

DaleCoper

Mladá Američanka přijede do Itálie do komunity hipiků- osmašedesátníků aby našla svého otce a mimo to přijde o panenství. Libíly se mi ty sochy a kozy Rachel Weisz. Cekem hezký místy trošku nudný film. Poslední tango to není. ()

kubilov

Okouzlující a sexualitou neposkvrněná americká dívka se vydává na letní prázdniny do Toskánska na osamělou usedlost plnou lidí, kteří se mezi sebou baví takřka pouze o mezilidských vztazích a sexu. Jediná otázka po přečtení perexu je že ve které minutě filmu o to ta mladá Lucy přijde? Hlavní roli hraje více než přesvědčivě Liv Tyler u které jsem musel projít celou její filmografii abych zjistil čím mě tak přitahuje a čím mě naopak v tu samou chvíli tak děsně sere. Nepřišel jsem na to ani po shlédnutí zřejmě jejího nejosobnějšího filmu (jak by také ne když režíruje Bernardo Bertolucci). Zkoumání fenoménu 'panenství' a co to pro mladou devatenáctiletou dívku znamená naprosto na jedničku, jen to tempo je občas příliš zdlouhavé, ale co bych to byl za fanouška italského filmu kdybych o tu půlhvězdu nahoru nezaokrouhlil. Navíc při přítomnosti Jeremyho Ironse a poslední role Jeana Maraise. ()

megajalec

Dokonale to opísal užívateľ flanker.27. Plus dávam režisérovi za to, že v každom filme sa mu podarí vyzliecť nejakú peknú herečku. ()

spotczek

Dívat se na to dá, ale asi mě rozčiluje tolik známých jmen. Už jen obsadit Maraise a Ironse a úspěch je zaručen. Pro pány, co jim sliny samovolně tečou na košili, na moment odhalit ňadro, okořenit to svůdným uměním sochařiny či líbivými obrázky italské scenerie, dojemným příběhem hledání tatíčka i opravdové první lásky, zamíchat to mezi verše do mumrajzu prázdninově namačkaného, ale příjemného bydlení, večírků, přátelských i polopřátelských tváří a trefné hudby a ... Je to mix toho nejlepšího, co si lze jen představit, ale dohromady mám z toho pocit, jako když pejsek s kočičkou vařili dort. ()

macco33

Něco mezi 3 a 4. Do jisté míry ne zcela využitá možnost. Pěkné herecké výkony mladé Liv Tyler a Jeremy Ironse, krásná krajinka, hledání a nalezení toho pravého. Někomu možná zarezonuje i Kráska v nesnázích. ()

Vivian

113minutový pobyt v bohémské komunitě uprostřed umělecky nažloutlé toskánské krajiny, kde se skoro nic neděje, ale jsou tu hezké a ne moc oblečené dívky a zajímaví pánové a chlapci, kteří to dovedou ocenit, a to všechno navěšené na chatrný příběh o jakémsi hledání minulosti... Nenutno vidět podruhé (pokud se člověk nevyžívá v odulých rtech Liv Tylerové). ()

Kunderion

Barvotiskovej kýč nehodnej Bertolucciho... že by tehdy pokročila režisérova senilita? Téma good, Jeremy Irons taky v pohodě... a má oblíbená Rachel Weisz dokonce kozy ukázala... proč mi teda tenhle film vadí? Asi že nemám rád filmy, který vypadaj jak reklama nějaký cestovky...  Psáno po necelejch třech letech: dnes už mi na tomhle filmu vadí jen ten doslovnej konec... ()

Vasyl

Jasně, všichni bysme chtěli oprcat Live Tyler. Ale natočit o tom film? Zbytečný. Moc hezký prostředí toskánskýho venkova. ()