Komentáře uživatele Necrotongue k tomuto TV seriálu

 • Marianne (TV seriál) (2019)
  ****

  Nikdy jsem se netajil tím, že nemám k francouzské filmové a seriálové tvorbě blízký vztah, občas se ale i francouzští filmaři blýsknou natolik, že je musím pochválit. A právě seriál Marianne se jim velice podařil, téměř po celou dobu jsem si užíval bezútěšnou, tísnivou atmosféru, slušné napětí i fungující příběh. Opravdu jsem nečekal, že by mě mohl hororový seriál (nota bene francouzský) takhle bavit, počítal jsem spíš s nějakou téměř slabomyslnou záležitostí, kterých je teď všude tolik. Spokojenost.(8.11.2019)

 • Tvoje sny (E01) (epizoda) (2019)
  *****

  Úvodní epizoda seriálu mě příjemně překvapila. Od dnešních hororů toho příliš neočekávám, tvůrci většinou vsadí na sérii tupých lekaček a výsledek tomu odpovídá, tady ale došlo ke změně. Místo nablblých prvoplánových bafnutí se Francouzi soustředili na budování tíživé atmosféry, pokud mám mluvit za sebe, povedlo se jim to.(6.11.2019)

 • Tradice (E02) (epizoda) (2019)
  ***

  Po kvalitní první epizodě jsem doufal, že bude příběh s každým dalším dílem gradovat, ale byl jsem poněkud zklamán. Jistě, setkání bývalé party po letech bude asi pro příběh důležité (náznaky už se objevily), ale temná a tíživá atmosféra, která si mě tak získala v předchozí epizodě, se kamsi vytratila.(6.11.2019)

 • Komplikovaná osoba (E03) (epizoda) (2019)
  ****

  Úvodní epizoda u mě zatím jasně vede, ale uvítal jsem návrat k původní zneklidňující atmosféře, děj, který v minulém dílu poněkud stagnoval, se dal opět do pohybu a mně se na tuto část dívalo mnohem lépe. Bylo by fajn, kdyby seriál pokračoval v podobném stylu.(6.11.2019)

 • Nádherný okamžik (E04) (epizoda) (2019)
  *****

  Výborně, tvůrci nasměrovali seriál přesně tím směrem, v který jsem doufal, a čtvrtý díl už byl srovnatelný s povedeným úvodem. Příběh mě zatím baví, atmosféra se i tentokrát vydařila a funguje na mě i občasné použití humoru, které s pochmurným dějem hezky kontrastuje.(6.11.2019)

 • Opuštěná (E05) (epizoda) (2019)
  *****

  Po dlouhé době si zase můžu užít skvělou hororovou atmosféru, proto hvězdičkami nešetřím. Tahle výprava proti proudu času k počátku příběhu mě hodně bavila, vždy, když polevilo napětí, nemuselo mi to být líto, protože jsem se na oplátku dozvěděl něco zajímavého a pro příběh podstatného.(7.11.2019)

 • Vzpomínky (E06) (epizoda) (2019)
  *****

  Francouzští tvůrci si s příběhem umí evidentně hezky pohrát, v jedné epizodě mi představí spiritistickou seanci z minulosti, aby mi hned v dalším dílu naservírovali stejnou situaci ze současnosti. No, znovu se jim to podařilo, děj byl zajímavý a atmosféra výborná.(8.11.2019)

 • Na tohle je příliš mladá (E07) (epizoda) (2019)
  ***

  Poprvé jsem byl u epizody Marianne poněkud zklamán. Ta skvělá tísnivá atmosféra, kterou tady pořád chválím, se trochu vytratila a děj mi připomínal typické, americké, slaboduché rádoby horory s partou studentů. Hodně se běhalo a ječelo, ale nic navíc se v tom neukrývalo.(8.11.2019)

 • Úterý (E08) (epizoda) (2019)
  ****

  Finální epizoda nebyla vůbec špatná, ale tvůrci mi už ukázali, že to umí i lépe. Přes drobné výhrady jsem byl ale se závěrečným dílem spokojen a znovu se mi potvrdilo, že mají kněží kromě malých chlapců ve velké oblibě i oheň. Hmm, čím to asi bude?(8.11.2019)