Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Doktor Bernhard je pohlcen svým povoláním a proto se jen málo věnuje své ženě Heleně a dcerce. Helena, která byla před sňatkem herečkou, svou neustálou samotou strádá. Není proto divu, že podlehne dvoření Bernhardova synovce Juliana. Jejich vztah však nemá perspektivu, protože mladá žena nechce v žádném případě opustit dcerku. Julian řeší situaci odjezdem s tanečnicí Lilo. Po nějakém čase těžce onemocní a může ho zachránit jen riskantní operace, kterou je schopen provést jedině doktor Bernhard. Obtížná operace se zdaří, Julian bude žít... (ČSFD)

(více)

Recenze (15)

Véča 

všechny recenze uživatele

Diagnosa X opravdu není dobrý film, trpím u afektované mluvy Adiny Mandlové, která se bezradně rozhlíží kolem sebe, trpím pří sledování Arna Veleckého (ještě že nehrál ve více filmech) a ze všeho nejvíce trpím u malé Věrky s vizáží upíra. Cením si sice interiérových záběrů jako dokladu dobové módy a vkusu, nemohu ale popřít, že působí příliš stroze, studeně a neútulně a v žádném případě ne jako zabydlený dům. Naopak děkuji za Rovenského s vnitřními hlasy a spoustu dvojsmyslných narážek - obsadit podváděného manžela při představení loutkového divadla do role Kašpárka, za jehož zády se schází princ s princeznou.... . Ale především si cením věc která mne překvapila nejvíc - na rozdíl od mnoha dalších soudobých československých filmů Diagnosa X není pouhým sledem na sebe špatně navazujících scén, ale místo toho jsou scény výrazně vzájemně provázané. Zároveň film poskytuje opakovaně dostatek vodítek pro orientaci v ději filmu, ve kterém se potom nelze ztratit. ()

PetraMishka 

všechny recenze uživatele

Kromě velmi půvabné Mandlové tady vlastně nic nebylo. Příběh se celou dobu hledal a bylo to tak roztahané, že už v půlce jsem myslela, že bude konec a ono ještě 30 minut zbývalo. Vztahy mezi postavami byly nezajímavé, občas ujel střih, kamera slušná, ale ne dobrá. Celkově to bylo bez pointy, děje a jakékoliv zajímavosti. ()

Reklama

Vesecký 

všechny recenze uživatele

Leo Marten byl mizerný režisér a Špelina mu dodal navíc knihu, jejíž scénář ještě toto dílo dokonal. Na to, že v roce 1933 již vznikaly filmy, na nichž éra němého filmu stopy nezanechala, tady to bylo patrné zvláště z dlouhých pasáží provázených tklivou hudbou a zasněnými pohledy milujících a milovaných, ale i nešťastného doktora Bernharda. Film není naštěstí příliš dlouhý a mám dojem, že CS Film z něho ještě pěkných pár minut vyoperoval, aby se na to dalo koukat - možná tu část mezi Monte Carlem a příchodem Šárkové k lékaři. Žádná škoda. Rovenský se zde však objevil v jedné z mála vážných rolí, ale neodpusil si odpoutšějící závěrečnou scénu, v níž pochopil, že i lékař by se měl věnovat své rodině. ()

YURAyura 

všechny recenze uživatele

Hm, tak to bylo otresne. Takovy skvar aby clovek pohldedal. Vyjma Rovenskeho, ktereho je vecna skoda byli vsichni "herci" opravdu k smichu/placi, ac o to urcite neslo. Milovnik Velecky zaplatpambu nedostal dal uz moc prileziotsi a Adina se nastesti o dost polepsila. Mym odhadem tak 60% zvukovy film - z nekterych zaberu Praglu by se dal postavit i docela slusny dokumentarni kratas pro turisty. ()

dr.fish 

všechny recenze uživatele

Obyčejný příběh o nevěře, který okořenila svou přítomností Adina, které to velmi slušelo. Hledání cest manželů k sobě je asi na tehdejší dobu vykresleno dramaticky, dnes to vyznívá drobátko neuměle. To ale lze taky považovat za "klasické ztavárnění", což je mi v jádru sympatickou interpretací, kloním tedy misky vah nad průměr.60% ()

Zajímavosti (2)

  • Začátecnice Adina Mandlová byla obsaznea do role, kterou v originále hrála Olga Tschechowa, tehdy již věhlasná mezinárodní filmová hvězda rakouského původu. (Karlos80)
  • Ve 47. minutě jsou vidět Emauzy ještě s původními pseudogotickými věžemi, které byly o 12 let později vybombardovány USAAF vinou navigačního omylu. (aquacam)

Reklama

Reklama