Díra

• Španělsko El hoyo (více)

Michelle75

Velmi příjemné překvapení,neotřelé, nezaznamenala jsem chvíli, kdy bych se nudila. Bylo příjemné vidět, že i Španělé mají i jiné, výborné herce, než jen ty celosvětově známé. Šnečí dědek bodoval, ale i ostatním to hrálo skvěle. Trošku zklamal konec, jinak by to bylo za 5*****. ()

bari68

Originálny námet, ktorý vedie k zamysleniu nad svetom, ich vrstvami a ako sa vzájomne k sebe správame. Akýsi mix ,,Cube,, a ,,Saw,, .Klaustrofobické a atmosferické psycho, ktoré nie hneď tak z hlavy vymažete. ()

see_sawandrew

"Dole to bude dobrý, ale nahoře nás poslouchat nebudou." - Proč?" - "Protože neumím srát nahoru." Docela zjevení. Takhle atmosférickou psychárnu jsem už dlouho neviděl. Nejsympatičtější na ní je, že prosazení ideálů se fakt nedá udělat bez rozflákání něčí hlavy. :-) 80% ()

Wally

Dobrá myšlenka (film mne zaujal hned od začátku), drastické provedení (někdy nebylo od žaludku zrovna dobře), ale ten závěr....ono poselství jsem nepochopil a znehodnotilo mi to tak celý film...sakra... ()

borec999

"If everyone ate only what they needed, the food would reach the lowest levels.A day without food? F*ck that. I am on high level and i will eat how much i want." Výborný nápad, parádne spracovanie a za málo peňazí veľa muziky (Španieli znova ukazujú, že vedia). Potvrdzuje totiž starý známy fakt, že človek je od prírody sebcom a vždy pozerá v prvom rade na seba a až potom na ostatných (keď vôbec a ak na nich úplne neserie- a to doslova). Koniec koncov potvrdenie tohto faktu môžeme v roku 2021 sledovať denne aj pri priebehu korona pandémie, že áno... Diera funguje doslovne, abstraktne (ako spoločenská kritika), ako psychologický horor a aj vo viacerých iných rovinách. Herci sú výborní (herec toho starého deda podáva fantastický výkon) ,dej o futuristickom,vertikálnom väzení s plošinou jedla potvrdzuje že v jednoduchosti je krása a okrem psychologického aspektu a kritiky spoločnosti sa Diera nebojí ani krvi, brutality a pár nechutností, vďaka čomu je občas ťažko pozerateľná a nechutná- no aspoň sa nebojí ukázať veci, také ako často sú a pomenúva ich pravými menami. A to mám veľmi rád. Nie je to film pre každého a ten čo nerád nad filmom príliš rozmýšľa a kto nemá rád filmy v ktorých sa viac menej nepohneme z jednej izby ten asi nebude spokojný. Mňa však Diera zaujala a fascinovalo, resp. znechucovalo ma sledovať prerod Caracola (šnečka) v hlavnej úlohe a aj mnohých iných. Nebyť záveru, ktorý ponúka ten typ konca ktorý asi najviac nenávidím, neváhal by som s plným počtom. Takto len silné 4 a 85%. PS: podobnosť s Kockou je v námete silná, ale štýlom je Diera podľa mňa úplne iný (a lepší) film. ()

BluT

Nechutné a skvělé. Jen kéž by bylo na konci vše objasněno a vysvětleno - takhle to celé dílo vyznělo spíše jak cliffhanger k dalšímu dílu, který ale nikdy nepřijde. 83% ()

Hanys_

Nápad a provedení za jedna. Jenže jak se trošku člověk začne vrtat v ději, tak to zrovna Kostka prostě není. Závěr úplně mimo, každopádně pokud Netflix půjde touhle cestou, tak jenom houšť. 7/10 ()

HonzysKISS

Nesmírně originální záležitost. Na tohle by se měly podívat všechny ty veganské modelky, co drží hladovku. Bylo to až překvapivě napínavé. Atmosféricky mrazivé, jako kdybych byl v díře mezi nimi. Protože je to točený vážně hnusně a ta parádní hudba tomu dost napomáhá. Nebyly tam sice temné skladby, ale i tak z toho šel cítit ten horor. I když věřte nebo ne, občas se objevil i skvělý humor. Jinak to bylo celé vážně krásně nechutné a kruté. Odnesl jsem si z toho zážitek, a to se mi stává z filmu už málokdy. Je jasný, že vám snímek chce ukázat, jak to ve světě chodí (nějaká blbost k zamyšlení), ale takový zážitek jsem v žádném případě nemyslel. Na politiku kašlu. Nechci k tomu schválně nic moc psát, co se tam například odehrává. Všechno by byl spoiler. Celý snímek je prostě díra a žrádlo. Musím pochválit kanibalismus. Možná ho mohlo být trošku víc, ale hlavně, že tam je. Jediné, co bych mohl malinko vytknout, tak je závěr. Píšu malinko, protože sám bych to asi nevymyslel lépe. Když si to skončení domyslíte, tak je to nejspíš stejně v pohodě. Každopádně si k tomu připravte nekonečný zdroj jídla, nemáte zač. „Strav ho a vyluč ve formě očistného lejna. Nezapomeň, solidarita, nebo hovno. 10/10 ()

papushka

Španělská gastro variace na Black Mirror (klidně by to imho mohl být další díl). Dost podobné Kostce, jen to jde mnohem víc na dřeň v chování lidí a konec zachází na můj vkus až moc do absurdna. Na tu panna cottu mě teda přešla chuť... ()

kery-

Minimalistický, svižně upalující psychologický thriller z dílny Netflixu, což už sama o sobě je v dnešní době známka určité kvality. Film vám během sotva hodiny a půl vysvětlí podstatu toho všeho, i přesto, že se na to vůbec neptáte. Je vám úplně jedno, co je "mimo díru", protože teď jste tady s tímhle sympaťákem, a jediné, co chcete vědět, je to, v jakém průseru skončí příště. Míra průseru se zde odvíjí od čísla patra, které jednoduchou rovnicí ukáže charakter každého zůčastněného. V dnešní době, kdy se po celém světě vraždí i jen tak pro zábavu a lidi se na sebe bojí i podívat, aby si nepředali nějaký virus, se jedná o velice hodnotný kousek. ()

SpaceOdyseus

Bavil me koncept. Ale cele to je az moc tezkopadne v komunikovani sve metafory, az moc nezajimave odvypravene a celkem zbytecne se to drzi pri zemi. Docela jsem se mistama nudil. ()

aquiver odpad!

Vykradený nápad z kraťasu Next Floor, ovšem s větší porcí hnusu a přidaným násilím. Jak už to u některých diváků bývá, čím více cákanců krve, tím více hvězdiček. Nečekal jsem moc kvalitní sci-fi, ale také ne tak zoufalou, nudnou a primitivní alegorii... a to mám sci-fi i španělské filmy moc rád. 5 % ()

Orthank

Neuveriteľné vyšperkovaný sociálno-religionistický mindfuck, ktorý dokazuje, že aj súčasná európska filmová tvorba dokáže ešte stále prispieť zaujímavými nápadmi s úchvatným presahom... Opakované zhliadnutie, je doslova nutnosťou.... ;) ()

Adramelech odpad!

Nudná a poněkud nechutná alegorie se sociálně-kritickým podtextem. Doufám, že k tomu nenatočí druhý díl. Podnětný komentář: Enšpígl. ()

Miller

Miluju horory v prostorech (nemusí být nutně uzavřené), kde hrdinové nemají možnost/schopnost útěku. Dobrý dialogy, zajímavá atmosféra, moc originální vizuál a scénář, strašně nepříjemný momenty, konec skvělej. Horor na večer. ()