Díra

• Španělsko El hoyo (více)

Vena69

Další z řady filmů typu ,,skvělý námět, ale provedení nic moc". První polovina filmu je dobrá, především rozhovory mezi Gorengem a starochem drží film nad vodou. Hlášky typu ,,Nemluv s nimi, oni jsou pod námi." a ,,Oni s tebou nebudou mluvit, jsou nad námi." jsou opravdu super. Stejně tak ,,Samuraj Plus" mě fakt bavil. Rozhovory dvou hlavních postav v prvních 30 minutách a herecké výkony jejich herců jsou tím nejlepším, co tento film nabídne. Další část filmu, kdy se příběh musí nějak vyvíjet, je o poznání slabší. Symbolika taky dost upadá (Ano, Don Quijot = boj s Dírou se nedá vyhrát, no a co?) a v podstatě se nic moc neděje. Myšlenka s panna cottou byla taky dost o ničem. Ostatní postavy už nejsou příliš zajímavé a konec mě dost zklamal. Asi by bylo lepší, kdyby se jednalo o komedii, akční film, kde hrdina bojuje proti systému, kdyby tady byl nějaký protivník, kdyby film měl další postavy na jiných patrech nebo třeba v kuchyni..... prostě něco tam strašně chybí. Film utíká docela pomalu. 5/10 ()

Zaks

Samozrejme veľmi pútavý a zaujímavý vertikálny príbeh o slimáčikovi a jeho posolstve :-) Fascinujúci Španieli znovu ukázali, ako sa dá spraviť z hovna panna cotta. Skvelé dielko, ktoré si divák bude ešte dlho pamätať. ()

goauld

Tak na Španěly velmi skvělý počin.. Sci-fi založené na "baráku" s dírmama znamená, že nejde tak ani o "kulisy" jako na příběhu. V podstatě relaitvně minimalistické náklady, ale vysledek předčil očekávání. (samozřejmě film vyvolával určité otázky, které vysvětleny nebyly - především KDO a PROČ a K ČEMU to vlastně bylo určené, jak a KDO dané osoby přemistoval a dle jakého klíče. Možná to bylo jako "vertikální vězení" (ale vězení? když tam šli někteří dobrovolně?), jako alegorie k sociální solidaritě?? kdo ví.) Film byl svým pojetím dostatečně "surový" a nevím, nevím, kdyby daní "zájemci" věděli co je pak čeká, zda by k těm "pohovorům" šli ;-) ()

EternalS

Hodně zajímavý počin. Angličtina pro to má krásný výraz: thought-provoking, neboli nutící k zamyšlení. Psychologicky laděná kritika systému v celé jeho nahotě. Na tomto snímku jde krásně vidět, že i ve filmovém průmyslu je stále co vymýšlet a lidská představivost je prakticky nekonečná. Konec malinko úlet, ale to je vlastně celý snímek, takže cajk. ()

Vaelor

Pravda je taková, že většina lidí si zaslouží být ve sračkách, protože jsou zmrdi a ti nahoře jsou nahoře hlavně proto, že jsou zmrdi ještě daleko větší. A takhle to, moji milí, prostě funguje. Všechny ctnosti, dneška i minula, naporcované do jednoho dílka. Akorát ten závěr už byl na mě moc mindfuck. ()

lineker

Vskutku zajímavý sociální experiment. Jak s obyvateli díry, tak s divákem, pro kterého se jedná o nejednoznačnou definici dobra a zla, vnímání lidské solidarity a její vymahatelnosti v děsivé praxi. Bez servítku, bez příkras bez humanity. Skvěle načasování se asi Netflixu povedlo náhodou, ale to co v dnešní době prožíváme můžeme skrze El hoyo dost dobře porovnat. ()

Dalajlada

Krásný to film otom, co jsme schopni udělat pro to, abysme přežili. Dá se vidět z několika pohledů, ale zpráva je stále ta stejná. Lidé jsou hovada a pokud nad sebou nemají pevnou ruku diktátora, tak jsou horší než zvířata. A je jedno v jaké je to době. Kapitalismus je svinstvo a na společnost, ve které lidé nemyslí jen na sebe, nejsme prostě připraveni mentálně. Tenhle snímek to vše opravdu šťavnatě a barvitě ukazuje. Vynikající počin. ()

mistrpropr

Až na ten konec velice zajímavej film, kde o nechuťárny není nouze, ale ten nápad je skvělej a chování lidí tam celkem očekávatelný... Nekoukalo se na to uplně lehce, ale určitě doporučuju ()

evita_

Fantastický pokračovateľ Kocky. Kocka ma brala, a aj berie doposiaľ a Diera dokázala to isté. Tak perfektne premakaný systém prideľovania základnej potreby akou je jedlo spolu s poukázaním na absolútny hyenizmus a nenažranosť tých nad vami.... Ani jeden čo išiel do Diery dobrovoľne nemohol vedieť čo ho čaká. A ak vedel, tak je to psychopat. Vezmi si toľko, koľko potrebuješ, a tak, aby si si zachoval to ľudské a nesprával sa ako posledné nevychované zviera - len toto sa očakávalo, nič viac, nič menej. A aj to im dosť dlho trvalo, kým na to prišli. Mohlo sa ušetriť mnoho životov, mnoho... ()

sadsammy odpad!

To je hnus, tak odporného filmu jsem neviděla hodně dávno. Možná jsem nějaká blbá na takové psychedelické filmy, ale podle mě tenhle film nezaslouží ani jednu hvězdu. Koncovka je úplně nejasná, příběh celkem taky. Hodnotím to jako největší sračku kterou jsem kdysi koukala. ()