Bláznivá mise

• Hongkong Aces Go Places (více)

Zločinec světového formátu King Kong (Sam Hui) uloupí diamanty v hodnotě třiceti milionů dolarů. Jediná stopa, kterou zanechá na místě činu je bílá rukavice. A to je kámen úrazu, protože Bílá Rukavice je též známý zloděj drahokamů, který se však snaží posledních pár let sekat dobrotu. Ale diskutujte s italskou mafií. Má tak jedinou šanci, získat uloupené bohatství zpátky. Po jeho stopě se vydává nejlepší americký detektiv původem z Hong Kongu Albert Au přezdívaný Kodyžak (Karl Maka). Spoluprací s místní tvrdou policejní seržantkou Hatung (Sylvia Chang) zjistí, kdo má ve skutečnosti diamanty u sebe. Jenže to není tak docela pravda, protože King Kongův kumpán je ukryl na tajném místě a pak se nechal in flagranti chytit žárlivým a ochranářským bratrem, šéfem gangu. Těsně před smrtí ještě King Kongovi prozradí, že na zadní partie dvou svých dívek nechal vytetovat cestu k pokladu. Bláznivá mise plná honiček a humoru tak může začít... (monolog)

Junglista

Spolu s dvojkou patří mezi nejlepší kung fu mlátičky z mýho dětství. S tim rozdílem, že tady se i po dvaceti letech řežu smíchy a sem moc rád, že tomu tak je. ()

Gogo333

Tohle jsem hodně dlouho sháněl. Pamatoval jsem si to z dětství, ale nevěděl jsem název. Nedávno jsem na to náhodou narazil a musel jsem se hned podívat. Pořád po tolika letech velice zábavné i akce vypadá dobře. Teď už to jen tak nezapomenu. 75% ()

TERRORDROME

Tak som dostal strašnú chuť po rokoch to znovu vidieť. A zistil som, že som to vlastne nikdy nevidel, pomýlil som si jednotku s dvojkou a nebol som v tom sám. Každopáde tento diel funguje ako taký rozbeh, bavil som sa celý čas, len som mal stále taký pocit ako by to bolo len nejaké demo, pôsobilo to takým nedokončeným dojmom. Celý film sa rúti dopredu ako Usain Bolt keď má hnačku, čo celkom úspešne maskuje fakt, že jednotlivé scénky sú akosi rozohrané a nedokončené. Trebárs taká scéna v opere, keď je Kodyžak navlečený v kostýme imperátora Minga. Z toho by sa dalo vyťažiť viac, naši dvaja hrdinovia proste len vpadnú na javisko a hneď zasa vypadnú. Pritom Karl Maka by sa mohol vyblázniť dosýtosti, je to taký čínsky Jim Carrey. Podobne je na tom aj finále. Tie hračkárske autíčka sú ale bombové, doslova. ()

spiritus

Vtipný, originální a hlavně neodolatelný mix komedie a akce. Nejlepší na filmu jsou robůtkovské bitky a vůbec všechny ty vynálezy atd. Jako malej jsem to žral fakt hodně. :-) Po letech by neuškodilo, dát si repete, ale otázka zní, kde to sehnat? ()

Jayem

Jednotka je druhy najlepši film serie. Je síce trocha nudny a akcia tiež nič moc ale nad vodou ho drži hlavne zabavný Karl Maka. ()

memoman

Série Bláznivá mise patřila k tomu nejlepšímu co se dalo sehnat před 17 lety v tehdy začínajících videopůjčovnách. O to větší škoda že už o těchhle filmech téměř není slyšet,taky jsem to naposledy viděl v té době,a byla to bomba.Taková parodie bondovek po hongkongsku. ()

PhillM.

Pro kluka vyrůstajícího ve VHS kvasu raných 90. let naprostý prazáklad všeho filmu :-) Dvojka byla ještě lepší. ()

drankeryth

Kultova seria, ktora je blazniva a s roznymi vynalezmi vymyslene mozno nejakym podivinom:) Prva cast to len rozbieha a tu ani toho neni moc, ako v druhych dieloch. Nejake akcne sceny, ktorych neni prilis moc a ten plechavy policajt nema chybu, on je jednoducho takym maskotom tejto serie:) Najviac ma pobavila ta cast filmu, kde sa ten plechavy policajt menom Codyjack opytal tej policajtky toto: To ty si varila tu veceru? A ona, ze ano. On na to rychlo zareagoval a dodal: Urcite si to robila po prvykrat, pretoze je to poznat:) Takychto vtipkov je tam poviacej a to len film spravne ozivilo, ako aj akcne sceny, ktorych aj mohlo byt tiez viacej. Ja som sa pri filme dobre bavil a preto ho len hodnotim kladne:) ()

MickeyStuma

Akční komediálně velice zábavná šaškárna z produkce HK, která ani dnes neurazí a kupodivu i stále dobře pobaví. I když tu sem tam nějaká akce a dechberoucí kaskadérská scéna je, předností jsou především gagy s typickými HK opičárnami, které sice občas přestřelují, ale jinak jsou na správném místě. Vlastně se tu paroduje kde co a jen opravdový filmový fanoušek takové scény pozná. Škoda že se již dnes řadí tento snímek mezi pozapomenuté jak mezi vydavateli DVD a BD, tak i veškerými provozovateli TV. Tohle je prostě nestárnoucí. ()

Razzor_82

"Já bych to viděl na strategický ústup." Tahle bláznivá asijská taškařice je má nostalgická vzpomínka na VHS časy. Povedená dvojka King Kong a Kodyžak jedou vtipné gagy. Ve svižné akci není na nudu čas. Po letech mi přišli ale některé scénky trochu trapné. 6/10 ()

cyright

Toto dílo má na hongkonské poměry velice solidní filmové základy po všech stránkách, a proto neurazí ani neznechutí dokone ani ty, kterým je hongkongská crazy produkce vyloženě proti srtsti. Všichni ostatní pak asi budou chrochtat blahem. Už jen otvíračka s pomalu gradujícím ústředním hudebním motivem je perfektní zážitek. Celkově je to velice povedená a docela nápaditá akční komedie v poněkud teatrálním hongkongském duchu. ()

src

Blaznivy film, ktery kombinuje kde co, od Kojaka po roboty a koreni to bojovym umenim. Nostalgicke ctyri hvezdicky. ()

KdG

Výborný mix komedie a akčního filmu po asijsku. Kojak je něco jako Hong-Kongský růžový panter. ;-) ()

Marty_v.S.

viděno po letech, dá se říct po 20 letech .. Kodyžak růluje .. jinak 4 hvězdy z nostalgie za to, jak jsme ty fóry vždycky s klukama ve škole rozebírali ;) ()

Clark_Kent

Je fakt, že tyhle čínský srágoroviny tenkrát docela bavily davy.  Bílá rukavice a spousta srandy a kopanců do prdele k tomu. ()