Bláznivá mise

• Hongkong Aces Go Places (více)

Zločinec světového formátu King Kong (Sam Hui) uloupí diamanty v hodnotě třiceti milionů dolarů. Jediná stopa, kterou zanechá na místě činu je bílá rukavice. A to je kámen úrazu, protože Bílá Rukavice je též známý zloděj drahokamů, který se však snaží posledních pár let sekat dobrotu. Ale diskutujte s italskou mafií. Má tak jedinou šanci, získat uloupené bohatství zpátky. Po jeho stopě se vydává nejlepší americký detektiv původem z Hong Kongu Albert Au přezdívaný Kodyžak (Karl Maka). Spoluprací s místní tvrdou policejní seržantkou Hatung (Sylvia Chang) zjistí, kdo má ve skutečnosti diamanty u sebe. Jenže to není tak docela pravda, protože King Kongův kumpán je ukryl na tajném místě a pak se nechal in flagranti chytit žárlivým a ochranářským bratrem, šéfem gangu. Těsně před smrtí ještě King Kongovi prozradí, že na zadní partie dvou svých dívek nechal vytetovat cestu k pokladu. Bláznivá mise plná honiček a humoru tak může začít... (monolog)

Jara_II

Jako malej jsem sjížďel VHSky s touto sérií snad ob týden.. Dnes, o asi patnáct let později, jsem se na první díly série podíval znovu, a můžu s celkem klidným svědomím říct, že ani po letech tato komedie příliš neztratila. Možná za to může i nostalgie, ale myslím že takový Kodyžak může pobavit i dnes.. Jednotlivé díly série: Bláznivá mise 1, Bláznivá mise 2, Bláznivá mise 3, Bláznivá mise 4, Bláznivá mise 5 ()

Locksley

Monolog zřejmě viděl jinej díl. Robůtci, jak píše, se tady vůbec nevyskytujou, akorát jedno autíčko na ovládání, který dvakrát doveze telefon. ()

Gladi

Totalna nostalgia z utleho detstva,nezabudnutelna scena kradeze diamantov z uvodu filmu a skvela hudba sprevadzajuca nielen tuto cast ale celu seriu blaznivych misii ()

Yambo

U filmů co jsem miloval v dětství se vždy trochu bojím. Často totiž těch pár desetiletí změní vkus a na co se s láskou vzpomínalo, to přijde jako neskutečná blbost. Tak to tady nehrozí!!! Je to ujeté, akční, zábavné, dokonalé. Oba hlavní borce i s policajtkou miluju a milovat budu i za další dvě tři dekády. ()

maldoror16

Jako malej jsem to na VHSkách miloval, ale po letech to většinu svého kouzla ztratilo a zůstala jen ujetá (ne v dobrém) hovadina... pár dobrých humorných momentů, ale povětšinou až moc trapně dementní (jako že HK "dementní" humor mi jinak nevadí a občas se fakt "povede"), no a po akční stránce je to fakt slabota...ale Karl Maka je týpek:) Takže max 20% ()

Skokan

Tato Hongkongská bláznivá komedie je neuvěřitelně poplatná své době a tak se na ní i musíte dívat. Jsou jen 2 možnosti, buď vám to bude připadat jako naprostá hovadina, se strašnejma trikama, hudbou a ubohýma rozhovorama, nebo to bude brát jako guilty pleasure, které budete milovat. Na filmu je také vidět, jak současná oblíbenost osmdesátek vůbec neodpovídá tomu, na co se dnes vzpomíná, protože tohle jsou opravdové osmdesátky se vším všudy, tak jaké opravdu v popkultuře byli. Snad bych ještě dodal, že zde se nejvíce vyřádí klukovská dušička a to platí i pro další díly této série. ()

E.T.Martin

Pamatuji si ten film pouze kdysi s televize, ale jméno Kodyžak mi navždy utkvělo v paměti. Šílená akce, bláznivé vtipy, prostě ujeťárna na druhou. Kam se na tohle hrabe nějaký John Woo? ()

Pjotrik

Tak jsem se po patnácti letech zase dostal k téhle akční ujetosti. Přece jen už nejsem tolik odvařen jako v dětství, ale stále je to koukatelné - hlavně akční sekvence. Přiznám se, že jsem měl taky vsugerováno, že hlavní hrdina je Jackie Chan - kdeže!! Nejvíc mě pobavila scéna s krycím názvem pro diamanty. "Šéfe, ty diamanty co jsme ukradli....chci říct ty buráky, co jsme ukradli...:))) V rámci akčních komediíí 80. let hodnotím 82% ()

HKstars

Dodnes s nostalgií vzpomínám na jednu z nejojetějších videokazet mé porevoluční videotéky (to bylo tenkrát, kdy se roztrhl pytel nejen s levnými videopřehrávači, ale také s hodnými strýčky, kteří mají spoustu hezkých kazet). Skrývaly se na ní hned dva díly potřeštěného asijského filmu Bláznivá mise. To jméno sedělo dokonale, protože to, co tam ti dva vyváděli nemělo obdoby. Uplynulo desetiletí a já jsem se k sérii Aces Go Places dostal znovu. Pamatujete taky na dobrodružství King Konga a Kodyjacka? Myslíte si, že ty staré časy už zapadly v prachu zapomnění? Jen si znovu připomeňte chytlavou znělku, která provází úvodní "bondovskou" sekvenci a jste zase v tom. Stojíte na střeše mrakodrapu spolu s King Kongem (Samuel Hui) a sledujete jak montuje onen hliníkový samostříl. To co následuje už není tak "cool" jako před lety a je vidět, že Eric Tsang (jinak také producent, herec a kaskadér) se k režírování dostal teprve nedávno (mírně neukočírovaná kamera ho prozradí) a spíš než na třeskutou kung-fu akci sází na zajímavou situační komiku a automobilové honičky... King Kongovi se podaří (s mírnou pomocí hongkongského "Q" alias Deana Sheka) uprchnout s kufříkem plným diamantů a na místě činu nechá bílou rukavici, ve snáze zmást své pronásledovatele a hodit tuhle prácičku na slavného chmatáka jménem "Bílá rukavice". Nejen ten mu půjde brzy po krku, protože v Hong Kongu se formuje nejudatnější policejní dvojka všech dob - inspektor Kodyjack, toho času na americké stáži, a snaživá leč poněkud ostrá inspektorka Nancy Ho (Sylvia Chang). Oba mají své mouchy, ale společnými silami se jim podaří donutit King Konga ke spolupráci. Ten bohužel neví, kde diamanty jsou, protože jeho kolega, jediný kdo ví místo úkrytu, byl zlikvidován fanatickým gangsterem. Pár nápověd ale stihl před svou smrtí poskytnout, takže se narychlo zformované trio (které se křížem krážem zamiluje... Kodyjack do Nancy, King Kong do Nancyiny sestry) vydává po stopách ženských zadnic, které skrývají tetování. Cesta za těmito indíciemi není lehká a vede přes šílené divadelní režiséry (cameo Tsuie Harka), kyvadlovou šibenici a bombové atentáty, aby nakonec skončila nebezpečným autoduelem. Ještě že má King Kong poblíž zahrabanou autodráhu... Logiku v Aces go Places nesmíte hledat. Eric Tsang se pohybuje na hraně jemné parodie (přičemž si utahuje nejen z bondovek a hollywoodských archetypů, ale nepřímo i ze seriálu o Kojakovi např.) a solí jeden gag vedle druhého. Fantazie jako by jemu (a scenáristovi Raymondu Wongovi) nedocházela a navíc tu aktéři podávají doslova životní výkony - Samuel Hui je sice poloviční akční hrdina, ale jeho verbální výměny s Karlem Makou jsou vrcholem snímku. Maka jako holohlavé tornádo nešetří nikoho a rozsah jeho xichtů překvapí i zaryté příznivce Jima Carreyho. Opravdovou perličkou jsou však jeho dialogy se Sylvií Chang. Jeden lepší než druhý. Z frenetického popisu filmu jste asi pochopili, že jsem tak trochu fanda ale nemohl jsem si to odpustit, protože vyjma slabšího rozjezdu jsem se brzy dostal do stejné nálady jako tehdy. Nedá se říct, že by Aces go Places zrál jako víno, jen je stejně zábavný jako tenkrát. A to mi k poměrně vysokému hodnocení úplně stačí. 80% () (méně) (více)

montel

Zlodějíček Sam (Samuel Hui) ukradne gangsterům diamanty za 30 miliónů dolarů a jeho komplic je ukryje neznámo kde. Než zahyne, sdělí Samovi, že plán k jejich nalezení vytetoval na dvě své milenky. Pomocí inspektora Kodyžaka (Karl Maka) a seržantkou Hatung (Sylvia Chang) se je pokoušejí najít. V patách mají ale celý zločinecký gang... Perfektní bláznivá akční komedie se spoustou akce,vtipných situací a kaskadérských výkonů. Pro mě počátek nesmrtelné série s trojicí hrdinů mého mládí. 75% ()

michalkop

Sice po stránce zpracování a částečně i hloubky děje žádný extra skvost, ale rozhodně, co se týče porce zábavy, adrenalinu a akce kousek hodný shlédnutí. Skvělé souboje, blbůstky s roboty, honičky a hlášky. Prostě všechno, co očekáváte od ztřeštěné hongkongské akční komedie z osmdesátých let. ()

Jrk

Naprosto vynikajici film s typickym asijskym humorem. Sice postarsi kousek, ale stoji to za to shlednout. ()