31. október 2015 – skupinka stredoškolákov sa rozhodla na Halloween poriadne odviazať a zabaviť. Ich zábava skončí skutočne hororovo, jeden z tínedžrov, tichý mládenec medzi spolužiakmi známi ako Trick (Thom Niemann), zaútočí na svojich spolužiakov a niekoľkých zabije, iných poraní. Jeho zúrivé vyčíňanie zastaví až dobre mierená rana kutáčom. Ťažko zraneného vraha prevezú do nemocnice, kde ho chce vypočuť detektív Mike Denver (Omar Epps). Trick však ujde a zmizne, s takmer určitosťou v blízkej rieke. Aj keď sú všetci presvedčení, že sa v jej mrazivých vodách Trickov osud naplnil, detektív Denver ich optimizmus nezdieľa. Vývoj udalostí mu dá za pravdu, o rok neskôr, opäť na Halloween, sa totiž v neďalekom mestečku odohrá séria navlas podobných vrážd a aj keď si polícia oficiálne myslí, že je tu niekto, kto Tricka napodobňuje, Denver je skalopevne presvedčený, že vrahom je starý známy – Patrick Weaver. (beso74)

beso74

Duo Todd Farmer, Patrick Lussier bolo asi tak 10 rokov dozadu spájané s projektom Halloween 3D, čo malo byť oficiálne pokračovanie dvoch časti natočených Robom Zombíkom. Dimension Films sa však dostalo do finančných problémov, z natáčania zišlo, následne spoločnosti vypršali práva na sériu a tak (pravdepodobne) ostal nevyužitý scenár. A ten sa stal základom pre tento slasher - stačí si totiž do deju filmu zasadiť namiesto policajta posadnutého dopadnutím vraha v maske vyčíňajúceho zásadne v posledný októbrový deň rovnako posadnutého psychiatra a sme doma. Samotný film sa môže popýšiť solídnym úvodom, bez dlhých prieťahoch sa chlapík v maske chopí noža a vyrobí svojim nič netušiacim spolužiakom niekoľko ďalších telesných otvorov. Je však ťažko zranený a prevezený do nemocnice, odkiaľ zas za zvukov svišťania noža štýlovo zmizne. Michael Myers by sa mohol niečo od neho aj priučiť (možno aj Johnny Wick). Jeho krvavá stopa končí na brehu rieky a každý ide spokojne spať, pretože vyšinutý vrah sa v nej určite utopil. Samozrejme, je tu jeden iniciatívny detektív, ktorému sa to zdá príliš ľahké (aj keď sa neskôr oháňa Occamovou britvou) a pátra po vrahovi na vlastnú päsť. A samozrejme, že má pravdu, Halloween čo Halloween sa vrah vracia a vzduchom sa nesie svišťanie noža a krik jeho obetí. A mne sa to postupne stalo otravným, vrah v maske pobehuje, monotónne švihá, krv strieka a polícia si nevie rady. Čo je oveľa smutnejšie, ani scenáristi a tak ho nechajú pobehovať niekoľko desiatok minút, aby nakoniec na diváka vybafli so (asi len pre nich) šokujúcou pointou, nad ktorou keď začne divák rozmýšľať, tak zistí, že po samotnom odhalení toho do seba zapadá ešte menej, ako pred tým. Škoda, aj keď mi môj inštinkt vraví, že hoci sa Trick (ak v tom nie je dáky trik) ešte minimálne raz vráti, bohužiaľ o žiadnu novú slasherovu či halloweensku klasiku neide. Len ďalší pokus ako pustiť horor do obehu v tej, hororu najžičlivejšej časti roka. ()

petrik11 odpad!

Absolútna zlátanina, postavy nesympatické, USA zachraňujú už len hispánci a černoškovia. Bože však to už je v každom filme ()

Mamlas

Nic zásadního tomu asi nejde vytknout. Nepřetáčel jsem, dodíval jsem se do konce. Bylo to napínavé i ne. Asi nemám jasný názor. (55%) ()

Hemlock

No... Film má bezesporu slušné tempo a zhruba již od páté minuty se mrtvoly hromadí jak na běžícím pásu. Hlavní záporák má skutečně nadání pro práci s chladnou ocelí, což by mu jistě mohl záviděl kdejaký kutil a jeho nepolapitelnost jen umocňuje banda neschopných policajtů, jež by netrefili stodolu ani kdyby stáli uvnitř. Závěr alespoň přinesl nějaké to racionální vysvětlení Trickovi nesmrtelnosti, ale nic to nezměnilo na tom, že se jedná o podprůměrný slasher, který stačí vidět jednou - 35%. ()

kacir

Asi v živote som nevidel tak neschopných fizlov ako v tomto filme. Niekedy som myslel že mi už hlava odpadne ako som s ňou neveriacky krútil.. Inak film celkom sranda, neviem prečo má také nízke hodnotenie, ďaleko väčšie odpady sú tu lepšie hodnotené a toto. Pozerateľné..len bacha na čelo, keď si po ňom budete biť :D ()

MadyDollar

Přecejen je to béčkový (možná klidně až emkový nebo ypsilonový) horor, takže logiku čehokoli nemá smysl hledat a ani se nad nelogickým jednáním všech pozastavovat. Největší pěst na oko a takovou třešničkou na dortu nekvality bylo příšerný herectví, který nedosahuje o moc výš, než My favourite customer Tommy Wiseau. Při každým novým slasheru má člověk jistý očekávání (hloupý postavy, průměrnej děj, třeba i nový kreativní vraždy). Tady právě ale poslední položka moje očekávání naprosto předčila. Vraždy byly krásně zpracovaný, nebyly ani tak otřepaně jednoduchý a byla jich kopa. To je správnej směr slasheru, takže aspoň ty 2 hvězdičky si to tímhle zaslouží. ()

mikromishi

Hrozná škoda, že nikdo zatím pořádně toto téma neuchopil, nejblíže tomu byl seriál Stoupenci Zla, ale nějaký zajímavý filmový zpracování sem zatím nezachytil :( Když odmyslím základní premisu, tak o ničem, chaotický, předvídatelný, na úrovni teleshopingu na spaní, takže jako kulisa k usnutí ok. ()