Série(2) / Epizody(18)

Osiřelá dospívající dívka se probudí v márnici a zjistí, že má nové superschopnosti. Stává se z ní vyvolená nositelka svatozáře tajné sekty jeptišek, které loví démony. (Netflix)

Axident

Za mě velká spokojenost! Ninja jeptišky v boji s démony? Co víc si přát. Rozhodně vás to nekatapultuje ke kdovíjak unikátním moudrům či vzdychům nad originalitou scénáře, ale provedení a obsazení je vesměs velmi působivé a v rámci žánru si, řekl bych, není na co stěžovat a finále celkem emotivní. ()

Maximilianus

1. séria: Seriál Warrior Nun som začal pozerať, nakoľko ide asi o jediný projekt, ktorý Netflix na žiadosť fanúšikov obnovil. Nemôžem povedať, že by bol vyslovene zlý, je iný,  ale osem dielov iba slečna vyvolená odmieta byť vyvolenou a posledné dva diely je nejaká akcia a zaver taký, že mám hneď chuť pustiť si aj druhú sériu. Šancu mu ešte dám,  ale nie som zatiaľ z neho ohromený. 6,4/10. 2. séria: Tento seriál má najhorší prechod medzi sériami aký som kedy videl. Prvá séria skončila uprostred súboja a druhá pokračuje 3 mesiace potom, a ani sa nejako nesnaží vysvetliť, čo sa stalo. Jednoducho jedna herečka už tu nehrá, tak to nejako zaobalíme. Nebyť posledných 3 dielov, tak by to bola číra katastrofa, takto je to iba nuda a zbytočnosť, a nechápem, čo ľudia na Warrior Nun vidia a prečo ju Netflix obnovil. Zbytočnosť, a aj záver 2. séria nič moc. 5,5/10 za séria, celkovo za seriál 5,9/10 a už si prípadné ďalšie série nepozriem. ()

Arkagas1989

Tak v první řadě musím říct jednu věc, kterou podle mě hromada lidí, která hodnotila tenhle seriál neví a to je ta, že se jedná o seriálové zpracování knižního komixu - originál zní Araela warrior nun a s touto informací je nutné se na seriál dívat. Pak totiž pochopíte proč je to točené tak jak je, proč jsou zde kostýmy jaké jsou a zpomalené a akční scény. A za mě je to skvělé! Mladá Ava, která strávila skoro celý život ochrnutá od krku po kotníky v sirotčinci se najednou probudí v márnici v klášteře a zjistí, že má speciální schopnosti. Velmi záhy potom pochopí proč a jak se věci mají. Představení legendy o bojovnici Araele, jejíž odkaz chrání tajný řád jeptišek válečnic tady proběhl na jedničku a vše ostatní je už jen hezky koukatelné fantasy. Za co jsem konečně vděčná je skvělý výběr herců - v tomhle seriálu není jediná postava, která by mi byla nesympatická, všechny tváře k postavám skvěle ladí a celkový dojem kulis i prostředí je víc než skvělý. Je to jedna velká akční fantasy show... Kdo se trošku vyzná, pochopí že sestra Lilith nenese své jméno jen tak, ale i to, že věta "nevěř nikomu" je tady opravdu zásadní. škoda jen toho otevřeného konce u 1.řady, ale koneckonců se snad dočkáme další :) ()

Mistr_Moon

Hlavní hrdinka je pěkně obdařená, sympatická tvářička. Zbytek osazenstva je typická Netflisovská rasová směska, na jakou už jsme zvyklí. Vyzdvihnout se dají povedené (jak stylem zobrazení, tak choreografií) souboje. Příběh nemá smysl řešit, prostě vypni mozek a čum. ()

cernakus

Tenhle seriál je samozřejmě tak trochu slátanina. Ovšem, to je Harry Potěr taky a má to maximální hodnocení. Na druhou stranu, je to sakra jiné, nežli běžná Netflix a obecně americká produkce. Hlavní představitelka, která vypadá jak portugalská Ellena Stránková, to tady táhne. Ostatní ensábl je druhořadý kompars (snad vyjma battle padre a assassin nigga nun) a to zřejmě bude vadit těm divákům, kteří potřebují zástupy hlavních postav jak z Her o trůny. Triky jsou velmi solidní, příběh kolem hlavní postav příjemně koukatelný. Chování postav je ryze Evropské a LGBT sraček typických pro Netflix tam je minimum (hlavně v náznacích a pouze na rovině lesbismu). Navíc ke konci se nám to posune z lineárního souboje Nebe a Pekla do tajuplné a košaté sci-fi roviny. Za mně jasné 4 hvězdy a výborná chuťovka na víkend. EDIT: Tak bohužel, druhá série Buzflixu je jeho klasika. Vše, co bylo v první je zahozeno a stala se z toho ryzí woke propaganda. Bohužel to přidalo i neduh v nenávaznosti epizod na cliffhanger předchozí epizody. Vypadá to, jako by vždy pár minut na začátku každé epizody vystřihli. Ava Silva přešla do buzitábora podle toho změnila vzhled k horšímu. Logika i věrohodnost pak odjely na dovolenou a zapomněly se vrátit. Implementovali nově hodně chlapů, aby ze všech udělali trubce a hlavní MacGaffin, na který nás 8 epizod připravují, že je jediným klíčem k porážce zlouna a to klíčem zničujícím nejen zlo, ale i naše hrdiny, z ničeho nic nepotřebují a naše hrdinka si vytáhne absolutně nenaznačené řešení odněkud ze svaté lesbické kundy či co. Ubírám celkově jednu hvězdu a je mi jasný, co bude, pokud tohle dostane třetí sérii. ()

blazma

Alba Baptista tady je super sympatická. Celkově ten námět bojové jeptišky zní dost vtipně a seriál vypadá trošku zvláštně, jenže nakonec to celkem funguje a stupňuje se atmosféra a docela pěkně to skončilo na pokračování, tak snad se dočkáme. ()

jokino

Seriál nie je vyslovene zlý, ale akoby miestami sám nevedel, ktorým smerom sa chce vlastne uberať..? Po vrstvách postupne "pracuje" s určitými "myšlienkami" a "postojmi" cirkvi, ktoré sú zaujímavé a prakticky tu vo forme "fantasy", no nejako sa to snaží rozvíjať. Dej je z môjho pohľadu zbytočne natiahnutý, často ztráca drive, miestami až nudí. Bojové scény sú uveriteľné (teda aj vzhľadom na "relikvie"), no scenár a dialógy miestami úplne zbytočné, nehovoriac o správaní sa postáv. Cielovka teens je zrejme ok, no má to mnoho svojich chýb. ()

Plaque

Trochu lepšie zefektovaná a určite krajsia Buffy krotiteľka upírov pre násťročných. Nič viac od toho netreba čakať. ()

Stan Borowitz

"Dobrý večer, ahoj. Ahoj a dobrý večer. Vítám Vás u mého šestadvacátého..." "Sedmadvacátého." "... Aha, takže sedmadvacátého komentáře. Na začátek bych navrhoval, abychom si na rozehřátí ve zkratce řekli, co se stalo v oblasti kultury za poslední týden, kde jste byli na vernisáži, chutném rautu, nebo co teď právě čtete. Takže, prosím, POMO." "No, já jsem minulý týden dočetl česko-slovenský slovník a nyní mám už po několikáté rozečtený slovník cizích slov. Moje nejoblíbenější hesla jsou katarzní, extravagantní, dekáda..." "Takže to je nádherný. Verbal má něco?" "Hele ty homo pítšo..." "Stručně prosím." "To si piš, že stručně, ty tšurátšku, já nemám čas na tady ty vaše buznopořady, já mákám na vylepšování svého profilu. Dodělávám sekci Nad dopisy diváků a pravidelně si aktualizuju deníček, aby každý věděl, jak mám všechno v pítši..." "Určitě." "... a jak mám všechno u pr... Jak se to řekne slušně, teď mi to vypadlo." "U zadní části." "Správně, díky. Jak mám všechno u zadní části prdele." "Takže, já myslím, že verbalova nádherná metafora je krásnou tečkou za tím mým úvodem a já můžu přejít k tomu, proč tento komentář vlastně píšu. Je to seriál Warrior Nun, od pondělka se dá zadarmo zhlédnout na internetu a Vás asi moc zajímá, co si o něm myslím. No, můžu bejt vostřejší, může to bejt vyhrocený, ale pak zklidním a věcně. Možná bych si mohl i skákat do řeči. Seriál je pro mě filmově zcela nevyvážený. My prvních šest dílů čekáme na nějaký vývoj hlavní hrdinky Avy, ten nepřichází, a ve zbylých dílech bohužel taky žádná sláva. Co musím pochválit, jsou postavy. Postav je sice celá řádka, ale já se v nich orientuji. Já vím, že támhleta postava nese mečíček támhle, druhá postava zase nese tři kunaie tam, já jdu s nimi, pokud to není eufemismus, tak eskalátoruji s postavami. Bohužel jediná postava, která, jak už jsem napsal výše, neeskalátoruje, je hlavní hrdinka. Co se týče pokusů o židovské anekdoty z rodinného prostředí, některé jsou dobře vystavěny a dá se jim i dobře zasmát. ("Don't fidget. Nuns don't fidget." "Sorry. Bad habit." To je frk!) Příběh se na více frontách několikrát zajímavě rozjíždí, kdy si člověk říká "to by mohlo být dobré". Bohužel celé je to nedotažené, a poslední díl, to je jeden velký "WTF" (nebo tady spíše "what the hell"). No, já z celého toho seriálu mám takový neodbytný pocit, jako kdyby snad každý díl napsal a režíroval někdo jiný. Slovo závěrem: Mé hodnocení většinu času tvořilo sinusovku někde mezi dvěma a třemi hvězdičkami, ale po posledním dílu spadlo někam k hvězdičce jedné. Nechci se ale ve svém soudu nějak ukvapit a já sám za sebe si rozhodně nemyslím, že tento seriál je nějak špatný. Proto tentokrát hodnocení hvězdičkami nahradím hodnocením slovním: Ať do mě hrom uhodí, jestli si nemyslím, že ten seriál byl BOŽÍ!" ()

Pavlo

Seriál sa rozbiehal veľmi dobrým spôsobom - dosť zaujímavých liniek, mystika, akčné scény, dobre napísané postavy a sem tam čierny humor. No nakoniec však utrpel klasickým skracovaním (i nelogicky) dejových liniek; snaha, čo najviac ohúriť; nudným posunom deja alebo vzťahov medzi postavami a nakoniec aj priamočiare predvídateľné konanie postáv a rozplietanie deja. Ako celok, seriál je fajn, dobre sa naň pozerá. V druhej polovice série je nutné vypnúť mozog. Na letné večery, keď sa vám nechce čítať, predstavuje seriál dobré odreagovanie. No s porovnávaním s Buffy je o 1,5 triedy slabší. ()

alisek87

Spíše nízkorozpočtový seriál, ale když se odpoutám od místy prkenných herců, tak příběh mě zaujal, celá ta premisa okolo svatozáře. Nádherné lokace, na které se dobře koukalo. ()

RomanL

Shodou okolností jsem zrovna zhlédl Alice in borderlands, a mohu zodpovědně prohlásit, že tohle je o tři hvězdičky lepší, a na rozdíl od té japonské telenovely to má i nějaký děj, který dokonce dává smysl. Ano, já vím, ke štěstí mi stačí málo... ()

AmunRa

Nápad zajímavý, zpracování všelijaké. Nevadí mi, že si hrdinka po letech nedobrovolné izolace v leže chce trochu vyrazit a dělá rozhodnutí odpovídající věku. Spíš mi vadí rozkolísaná kvalita dílů, kde se jeden díl prokecá, další vede do úplně nesouvisejícího příběhu, další je akční atd. Postavy jsou schematické a ploché, jen sem tam záblesk charakterových rysů. S církví se tvůrci nemažou a i to křesťanství samotné si dost přiohli pro své potřeby. Na druhou stranu je hlavní hrdinka sympatická a několik zvratů a bojových scén má něco do sebe, takže to není vyloženě špatné. Uvidíme, jestli bude druhá řada a jak si povede. ()

Lord_Denvil

Menší úvaha pro té, kdo nadává na chovaní Avy… Vzpomínám si, že dost podobné ohlasy byli na Eleven ze Stranger Things. Ale lidi zřejmě plně neuvědomují pozadí těchto postav, které přišli do reálného světa v podstatě ze vzduchoprázdna – jedna sirotčince, kde byla ochrnuta a nenáviděná svými „pečovatelky“, druha – v výzkumného institutu, kde byla po většinu času zavřena. je dost těžko od takových postav čekat rozumně, „dospěle“ chováni.   v podstatě jde o ukázku běžné pubertu, vzdoru a „dospívaní“ v expresním tempu – což je samo o sobě dost pozoruhodné zpracováno. A to v obojích případech… …ale je jasné, že se teto detaily někoho nemusí zrovna zajímat :-)   PS: podle některých reakcí a recenzi je jasně, že většina „kritiků“ si to jen proklikalo. Na španělskou tvorbu je to opravdu pecka… atmosférou a náladou mně to připomnělo seriál „Na lodi“ (El Barco) ()

Ajfist

Ta holka se chová jako naprostá blbka. Od začátku mi připadla jako těžce nechápavá. Seriál je pro ty jednodušší co jim stačí nějaká ta akce a nehledají ve filmu alespoň trochu logiky. Nic extra. ()

Seriál 1899 končí po první řadě

Seriál 1899 končí po první řadě