Reklama

Reklama

Láska padá z nebe

(seriál)
  • Jižní Korea Sarangeui bulsichak (více)
Trailer

Epizody(16)

Nehoda při paraglidingu zavede jihokorejskou dědičku do Severní Koreje – a taky do života armádního důstojníka, který se rozhodne jí pomoct. (Netflix)

Videa (1)

Trailer

Recenze (51)

Pethushka 

všechny recenze uživatele

Ať už napíšu cokoliv, nebude to stačit. Nikdy nevím, kdy to přijde, a pak je to tady a já znovu přicházím na to, proč je pro mě tenhle svět nenahraditelný a úžasný. Opět jsem v transu, neschopna sepsat jakýkoliv konstruktivní a smysl dávající komentář. Tak to tu nechám takhle, plný nelogičnosti a emocí. S výmluvou, že ze mě tohle udělali ti dva. Dokonalá a Dokonalý. Jejich spojení. Ale nejen oni, pomohl jim i zbytek sestavy, a taky nádherná hudba... 5* ()

Jirka_Šč 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Soudruh synovec z Londýna." ■ Dvojice Ye-jin Son & Bin Hyeon: 110%. Děj v Severní Koreji: 100% (kupodivu zřejmě dost přesně znázorněné, přestože laskavě - uprchlík ze Severní Koreje se při natáčení vyjádřil, že měl pocit, že je zpět ve své vesnici). "Bohyně" Ji-hye Seo: 100%. Polovina 9. epizody, kdy jsem měl “zimomriavky”: 120%. Hudba: 80%. Ostatní herci: Fajn. Nerealističnost: Akceptoval jsem. Vadilo mi: Děj v polovině změnil tempo a chvíli trvalo, než jsem si zvyknul. Celkově: 92%. ■ OST Picture Of My Heart https://youtu.be/XrnK1wqDO1k ()

Reklama

Vavča 

všechny recenze uživatele

Jako musíme si to přiznat, minutáž dílů docela dost přepálená, nemilosrdně bych škrtal, pardon stříhal. Nicméně tenhle seriál vás bude bavit díky perfektní hlavní dvojce, Hyeon Bin jako poctivý kapitán KLDR, který musí dostat milionářskou dcerku Yoon Se-Ri (božská Ye-Jin Son) zpátky do Koreje, ale tak nějak to není snadné... Seriál, který má na háku vyvážený poměr romance slzopudné a vtipného, poťouchlého humoru, včetně popkulturních odkazů a samozřejmě situačního humoru. Seriál je navíc pojmut vůči KLDR vyloženě ve smířlivém duchu, jako by někdo vzýval sjednocování a zároveň tušil, že to nevyjde... Pobaví i příběh druhého páru (So Ji-Hye jako snoubenka hlavního hrdiny Seo Dan, je kočka i holka od rány, pobaví, hrát umí, zaujala mě už v The Black Knight). Ostatní postavy také celkem ujdou, seriál je to velmi napínavý, nápaditý, sdružuje v sobě to nejlepší z typicky korejských ingrediencí. Přesto je náročný a nedoporučují dávat více, než 1 díl naráz. Seriál netrpí nemocí kulhajícího konce a nejen to ho žadí mezi nejpovedenější tituly loňské sezóny Hyeon Bin, má konečně partnerku, která se vyrovná jeho umění a není zastíněna (byť v tom má prsty určitě scénář). Son se k Binovi vyloženě hodí, sekne jim to, je tam napětí, chemie mezi nimi. Fanoušci a znalci reálií budou chrochtat, cameo Choi Ji-Woo a odkaz na její neznámější sérii, dále Kim Soo-Hyun a odkaz na https://www.csfd.cz/film/345516-eunmilhage-widaehage/komentare/, odkaz na sérii https://www.csfd.cz/film/272115-chuno/komentare/ mihne se tam i můj oblíbenec Jung Kyoung-Ho Snad jsem na nikoho nezapomněl... ()

Tyckin 

všechny recenze uživatele

Tak a je to za námi. Pokud jde o hlavní dvojku, tak prostě skvělá, zejména má milovaná Son Ye-jin opět dokazuje, proč je neohrozitelně nejlepší herečkou co znám, ta holka zkrátka umí neskutečně pobavit i přivodit slzy – její emotivní scény, to se prostě musí vidět, to nelze slovy popsat – to není hraní, ale reálný prožitek (poslední dva díly jsem nejen díky ní probrečel :-)). Zápletka seriálu poskytuje příběhu dostatek událostí a s vývojem spokojenost, snad až ten skok Sever – Jih byl takový náhlý. Z vedlejších postav jednoznačně nutno vypíchnout vojáčky, skvělá partička :-) Ale ani uprchlík a ta „jeho“ nebyli špatní, i pár jiných by se našlo. Oproti tomu příbuzní na Jihu mi zejména z počátku lezli na nervy, nezábavní až pitomí. Ta banda slepic (ženských) na Severu si u mne vykoledovala rozporuplné hodnocení – občas velmi zábavné, jindy zase nucený nezdařilý humor. Realistické to moc není, zejména pak Sever je vykreslen až moc kladně a směšně, skoro každý si kupoval pašované zboží z Jihu atd. :-) Pak tu ještě máme soundtrack. No, už dlouho jsem si v seriálu nenašel několik samostatně poslouchatelných krásných skladeb, zbytek pak v seriálu působil rovněž dobře. Mám-li to shrnout, tak velmi kvalitní, zábavný a dojemný seriál jak se sluší a patří, se skvělou hudbou, ale přecijen mi tam nějaká ta ingredience občas nesedla. Zejména kdybych si odmyslel v hlavní roli mou milovanou, nebyl by můj požitek nic vysloveně extra. Jenže ona je tak úžasná, že v tomhle složení si to s přihlédnutím k ostatním letos zhlédnutým dílům s odstupem času plné hodnocení nakonec zaslouží, ač úplně objektivní to ode mne není - holt Son Ye-jin... :-) ()

ainny 

všechny recenze uživatele

Já to prostě nebudu komentovat, protože by to bylo zase samý Ty kráso! a tak. Řeknu jenom jedno: Božská s Trávníkem si po společném filmu tenhle seriál prostě vymodlili, protože o tom celou dobu mluvili, že si spolu chtějí zahrát ještě jinak než přes monitor. Modlili se velice svědomitě a oba tady mohli předvést svoje úžasné herectví ve všech možných situacích. Jejich charisma a vzájemná chemie opět vyvolala vlnu spekulací o jejich skutečném vztahu v civilu. Navíc to je seriál, na kterém vidíte, jak to herce bavilo. Počínaje kapitánovými soudruhy po bandu vesničanek, kteří si snad jednotlivé scény během natáčení ještě okořenili. Je mi úplně jedno, jak je to dlouhé, nenudila mě jediná vteřina. Je mi úplně jedno, kolik tam je nelogičností, protože i vážné scény mi někdy vykouzlily na tváři úsměv, ty romantické pak naprosto debilní výraz plný chtíče "já chci taky" a ty dojemné mi málem vyplavily čočky. Pro mě prostě naprostá srdcovka a vzhledem k překladu i "dítě" kterému odpustím jakékoliv chyby. Hmm, nakonec jsem se docela rozepsala. Titulky ()

Galerie (198)

Zajímavosti (10)

  • Po uvedení se ze seriálu stal okamžitě obrovský hit, který se dlouhodobě držel v TOP 10 nejsledovanějších seriálů a filmů na Netflixu v celé Asii, především pak v Jižní Koreji. (kklepkaa)
  • Jedna z komparzistek (která hrála severokorejskou vesničanku), která je původně spisovatelka a herečka ze Severní Koreje, uvedla, že se cítila jako by byla v severokorejské vesnici ve skutečnosti. Tvůrci mysleli i na po používaný akcent a používaná slova (severokorejština se od jihokorejštiny liší). (kklepkaa)
  • Natáčení probíhalo v Jižní Koreji, Mongolsku a Švýcarsku. (kklepkaa)

Reklama

Reklama