Láska padá z nebe

• Jižní Korea Sarangeui bulsichak (více)

Epizody(16)

Nehoda při paraglidingu zavede jihokorejskou dědičku do Severní Koreje – a taky do života armádního důstojníka, který se rozhodne jí pomoct. (Netflix)

AndreyCSFD

Wow, tak tohle se mi hodně líbilo. Musím říct, že mě nalákal slib nahlížení do Severní Koreje po jihokorejsky, takže jsem čekala bžundu. Nestalo se. Byť je tam několik srandovních okamžiků, je KLDR zobrazena až překvapivě citlivě a s úctou. No, nedivím se, nikdo nechce rozpoutat konflikt, kdyby se tenhle seriál náhodou dostal do rukou severokorejských a jak jsme viděli - oni na telenovely koukají. Je vidět, že tenhle seroš je vlajková loď  - výprava, scénář, soundtrack, který perfektně doplňuje scénu a casting - hodně povedený casting, a to u všech rolí, včetně dětí, kdy si až člověk říká, že ty naše třpytky by tam měly jít na školení. Pochvala za výborný herecký výkon se ovšem netýká ústřední dvojice, protože ta tu zamilovanost nehrála. Ti dva si ji prožívali a fakt by byl zázrak, kdyby to dopadlo jinak než že dnes spolu v reálu vychovávají prvního synka. Ta chemie mezi nimi byla cítit víc než když člověk vyleje savo. Ale ať jen nechválím, seriálu by tradičně slušela kratší stopáž. U každého korejského seriálu je to to stejné, od určitého okamžiku se začnou táhnout. Ne že by děj vyloženě nudil, ale zmizí příjemný rytmus a seriál se stane rozvláčným až rozbředlým, což se zas spraví až ke konci. Také nesmí chybět hlavní hrdina, který je tak trochu povoláním syn a tradičně - osud. Nicméně přiznám, že flashbacky aus Switzerland byly řemeslně pěkně provedené, zvlášť s tím hudebním podmazem. Přes všechna klišé K-dramat, ale jednu věc Korejcům nikdo neupře, nevím, jak to dělají, ale mají úžasný cit zachytit takové ty malé věci, které jednak prohlubují vztah postavy a diváka a současně dělají seriál uvěřitelnějším. ()

jarah

Dej seriálu sa presúva približne v polovici zo Severnej do Južnej Kórei. Musím priznať, že tá severná časť sa mi páčila viac, bola dejovo zaujímavejšia a dynamickejšia. Kým sa dej presťahoval na juh, vyparila sa z neho šťava. Hyun Bin je vždy zárukou dobrej zábavy, seriál som vďaka nemu zobrala na milosť a hodnotenie sa zdvihlo. S Ye-jin Son si skvele sadli, vytrieskali z príbehu čo sa dalo. Smutne komický pohľad na život v severokórejskej dedine mi silne pripomenul našu socialistickú dobu, takže niektoré reálie, situácie, správanie, rétorika, údernícke heslá, ktoré sa môžu zdať na prvý pohľad prestrelené, si živo vybavujem v pamäti. Seriál mal potenciál, ktorý nebol úplne využitý, napriek tomu ho hodnotím vysoko. ()

Krysap

Tedy jako doják bych to moc nenazvala, nebo to ve mně zrovna dojetí nevyvolalo jako u ostatních. Ale bavilo mě to. Bavily mě postavy, bavilo mě prostředí. Bavili mě herci (hodně moc). Bavil mě ti ten dětinský humor. Bavilo mě i severokorejské prostředí, přestože bylo vykreslené tak idylicky a rozkošně, že se mi chvílema až zvedal kufr. Ale co, někteří lidé okolo mě takhle přesně popisují dětství v socíku a nějak si neuvědomují, že já si to taky pamatuju.. :-))) Rozhodně doporučuju ke zhlédnutí. Když nic jinýho, tak herce si člověk opravdu užije. A teď hlavní negativum - hrozně, ale opravdu hrozně, mě sraly ty uječené písničky. Ano, je to skoro v každém korejském seriálu, vím, za těch 10 let co skoro denně nějaký sleduju už jsem si mohla zvyknout.. Ale tady byly opravdu hnusné a rušivé. ()

lenka1602

Milujem juhokórejské seriály, ale tento je extra trieda. Ustredná dvojica je dokonalá, severokórejci vykreslení naivne krásne a sympaticky. Veľmi vtipné, aj smutné. Mnohé postavy som si veľmi obľúbila, pretože ich charaktery mali hĺbku. Neboli len štatisti a to bolo skvelé. ()

RetroGamer

Láska padá z nebe je zatiaľ najlepší a najemotívnejší romantický korejský seriál aký som kedy videl. Každá jedna epizóda má v sebe toľko emócií a seriál potom do vrecka strčí celý Hollywood. Ku každej postave si urobíte vzťah, hlavne k vojakom zo Severnej Kórei a najviac k hlavným postavám. Ye-jin Son sa stala mojou obľúbenou korejskou herečkou. Odporúčam. ()

wege

No jo, vždycky se nechám nachytat. Nějak jsem nepřemýšlel, mělo to vysoké hodnocení, tak jsem se podíval. Dopadlo to sice daleko lépe než u minulého korejského seriálu, ale stejně jsem čekal něco reálného, zejména jsem se těšil na Severní Koreu, nedočkal jsem se. Vypadá to tam, jak docela pohodová země, kde to zase tak špatné není, Jižní vypadá tak jako skoro vždy, uřvaně, respekt k honoraci, k bohatým lidem. Jinak tak příběh je docela pěkný, asi to hrají i dobře, ale je to strašně natahované, stačila by bohatě poloviční stopáž. Je tam spousta zbytečných vedlejších postav a jejich příběhů. Co mě štve ale nejvíce je ta nereálnost vývoje vztahu, pro koho to je natočené? Pro staré panny? Oni si do půlky 16. dílu dají dvakrát pusu a asi čtyřikrát je objali a to je všechno? No ty vole, to i filmy z viktoriánské Anglie ukazují více. ()

LilinkaW

Jeong-hyo Lee nám přináší další z populárních romantických seriálů na téma co se stane, když se do sebe zamilují dva lidé z různých sociálních vrstev. Oproti ostatním seriálům, kde povětšinou v hlavních rolích vídáme chudou dívku a majitele velké firmy, se v Láska padá z nebe v rolích ústřední dvojice objevuje důstojník ze Severní Koreje (Hyeon Bin) a bohatá dědička (Ye-jin Son). Kromě typické a snad ničím nepřekvapivé romantické linie je tak příběh okořeněn o politická a sociální témata rozdělených zemí. Téma je ovšem prezentováno velmi nenásilně a spíše humornou formou, takže není třeba příliš přemýšlet nakolik jsou prezentovaná fakta o životě v Severní Koreji realistická. Mezi ústřední dvojicí perfektně funguje chemie, která seriálu dodává tu správnou romantickou náladu. Seriálu se dá vytknout neskutečně přepálená stopáž (kdy každý z dílů jsou vlastně takovým svým vlastním celovečerním filmem) a jistá táhlost, která se objevuje v druhé polovině seriálu. První polovina odehrávající se v Severní Koreji je dostatečně zajímavá hlavně díky prostředí, ve kterém se odehrává, druhá polovina, která se odehrává především v Jižní Koreji, je sice stále hlavně díky vedlejším postavám humorná, nicméně už ztrácí na výjimečnosti a dostává se tak do rovin ostatních fádních romantických komedií/dramat, kde stěžejní otázkou zůstává už jen to, zda spolu ústřední (popřípadě vedlejší) dvojice zůstane nebo ne. ()

Felisr

Maximální romantika v Korejském stylu (tj. ne, fakt se spolu ve třetím díle nevyspí). Pro pány nedoporučuji, je to fakt doják, i když v mile naivním slova smyslu. Velké plus za nahlédnutí do života v Severní Koreji, i když si myslím, že to značně přilepšili. Ústřední dvojice úžasná, obzvláště vojáček bere dech ;-) ()

llydeb

První den celostátní karantény. Krásně se mi pláče u scény roztrhávání milenců na 38. rovnoběžce. Povedený soudtrack. Kapitán Ri nemá mezi romantickými hrdiny velkou konkurenci. Seriál, který ohromně zabodoval u jihokorejského publika a který ukázal, že Severokorejci a Jihokorejci toho mají spolu společného víc, než si myslí (ačkoliv se zápletka zcela vymyká realitě). Některé reálie (prodej pašovaných výrobků na tržnici, rotoped na výrobu elektřiny nebo kontrast mezi životem v Pchjongjangu a na vesnici) jsou údajně vykresleny velice přesně. Prý pokud se seriál propašuje na sever, bude to ohromný hit i tam :) ()

T081

Podezřelá zápletka se ze začátku jeví dost nepatřičně, palčivějším otazkám se seriál po celou dobu vyhýbá. Ale je to romantický kus tedy, takže lze pochopit, že vyšší ambice seriál postrádá. Snad je to délkou (15 hodinu a půl dlouhých celovečerních dílů plus závěrečný díl se stopáží 111 minut), že člověk ztratí odstup a nedostatky seriálu začne po čase ignorovat, takže finální díly pak byly i ok. Jinak ale zbytek je klasický mišmaš s "humorem" i napětím, přestřelkami a přeslazenými momenty. Kdyby jen ta hudba se pořád tolik neopakovala. ()

bulinka

Hyun Bin v hlavnej úlohe je geniálny. Človek by mu to aj zožral, že je taký žensky naivný. Keď to vezmem reálne, proste život v Severnej Kórei nie je ako u nás a nechodievajú tam raz tým, potom s tým. Skúsenosti nula bodov. Asi prvý krát sa mi páčili akčné scény a kde sa bil:). Son Ye-Jin (Yoon Se-Ri) zahrala typickú ženu akú poznáme aj my európania :D. Perfektne v seriály zobrazili dva rôzne svety (Severnej a Južnej Kórei). Akoby život u nás počas komunizmu a teraz. Jeden svet chudobný, skromný, druhý svet kapitalistický. A v každom svete sa nájdu dobrí aj zlí ľudia. Musím povedať, že veľmi príjemne ma celý seriál prekvapil. Malo to všetko: drámu, vtip, humor, smútok, žiaľ, akciu, dynamiku ... A soundtrack! Áno, hudba v kórejských seriáloch je perfektná aj keď sú to kórejské piesne. Dostanú vás. Čo sa týka romantiky. Áno, je tu, ale je taká decentná a slušná. Ako by mohol nevinný kapitán Ri zviesť Yoon Se-Ri v úvodnom dieli? Však prekročila hranicu medzi Severnou a Južnou Kóreou! Mal by ju zabiť. Môže, ale...? Vedľajšie postavy - skvelé! Vtipné, vkusné, nechali veľa krát moje oči suché od smiechu či od dojatia. Vedľajšia love story ozaj pekne spracovaná. Minutáž dielov je do 1,5h, prvé diely len niečo cez hodinu, posledný skoro 2h. Sú dosť dlhé teda, ale často za to môžu flash backy a podobne. Tú sa postupne odkrývajú udalosti minulosti a tie krásne dotvárajú celý príbeh. Na záver môžem povedať, že súhlasím s tým, že seriál si zaslúži výborné hodnotenie. Téma Severná a Južná Kórea je stále aktuálna, nakoľko nie je doteraz podpísaná žiadna dohoda o mieri, obe krajiny sú v podstate stále vo vojne. Poviete si, psycho...v 21. storočí. Žiaľ, áno. Je to realita. Myslím, že si môžeme v pokoji povedať, že nám je dobre tu, kde sme. Za mňa odporúčam všetkými desiatimi. Aj staršej generácii sa bude páčiť. Mojim rodičom sa to veľmi páčilo. ()

klichem

Zaujímavý námet s prepojením porovnania zivota v severnej a juznej korei. Mozno miestami otravne opakujuce sa zapletky. Ale vyborna chemia medzi hercami a prijemny soundtrack to dorovnavaju na 3+. ()

Feri0

Absolútna nádhera. Presne takto má vyzerať prvotriedny seriál o osudovej láske, ktorý dokáže rozosmiať a zároveň dojať až k hotovej záplave sĺz. Ye-jin Son je ozdobou tohto seriálu a jej scény by som si bol schopný prehrávať až do zbláznenia. Navyše chémia medzi ňou a Binom Hyeonom funguje na jednotku. Za zmienku stojí aj krásna hudba, ktorá perfektne umocňuje každú jednu emocionálnu scénu. Crash Landing On You je teda ďalším prírastkom do bohatej kolekcie kvalitných kórejských filmov a seriálov z posledných pár rokov a zároveň ma utvrdzuje v mojom presvedčení, že práve Južná Kórea prináša najkvalitnejšiu tvorbu mimo USA. ()

pafka

No ze bych ja dokoukal sestnactidily serial je pravdepodobnost nulova. Preci se to stalo. Nechal jsem se nalakat pribehem ze Severni Koreji. Co bylo nejlepsi byla neskutecne citlive hrani hercu - v mnoha chvilich strasne detailni herectvi, velmi komedialni az po prehane korejske, ktere ale casem prijmete a umite se z nej bavit. Velka lovestory. Ukazka toho, jak se zije na vesnici na severu, z ceho maji radost, co maji k jidlu, z ceho maji kazdy den strach a z ceho radost, jak si pomahaji, jak slavi atd atd. Skvela Ye-jin Son. ()

Gada

Můj vůbec první korejský seriál. Byl to zásah na první dobrou a hned 5*. Skvěle napsaný scénář, natočené v hezkém prostředí, krásní, sympatičtí lidé a hudba, která se Vám dostane pod kůži. Romantické duše si přijdou na své - jedním slovem nádhera. Určitě se i zasmějete a dramatické pasáže Vás chytnou u srdce. Vůbec jsem netušila, že takový svět (korejský) existuje a jsem ráda, že jsem na toto dílko narazila. Jednoznačně 5* a doporučuji. ()

laardlad

Zajímavý a originální námět ukazující paralely života v Severní a Jižní Koreji. První polovina odehrávající se v KLDR byla lepší, než ta druhá ze Soulu. Seriál pak začal postupně ztrácet tempo. Líbila se mi ale i dějová linie ze Švýcarska. Co bych hlavně vytknul je šílená délka jednotlivých dílů. Každopádně i přes to se jedná o seriál hodný vidění. ()

Soupalka

Nejen výborně postavený příběh o osudové lásce, ale i propracovaný scénář s řadou silných vedlejších postav a výborný soundtrack. Skoda jen toho strasliveho klise v podobe posledniho dilu. Za mne mohl serial skoncit o dil drive a byla bych vice komfortnim s nejvyssim ocenenim. Těžko hodnotit, do jaké míry vše presentované může být aspoň trochu reálné a do jaké míry se 38 rovnoběžka použila jen jako opravdu silná zápletka ve scénáři a Severní Korea je vykreslena zkresleně. Nicméně, nám starším ročníkům, které kdysi cestovaly po východním bloku, seriál připomněl opravdu mnohé.... Krásné scénky jsou např. z tržiště či zástavárny, zastavení vlaku pro výpadek proudu, domácí oslavy nebo prasátko na pikniku, podomácku ušité a správně presentované Newtro šaty a mnoho jiných. Doposud vzpomínám, jak když jsme měli na studiích hlad, tak jak jsme se chodili najíst na přilehlou spřátelenou posádku kasáren, která si pokoutně vařila na ubikacích a nikdo to nikdy neřešil... ()

Amalberga

Povedené klasické k-drama, u kterého jsem se dobře bavila. Některé scény už byly na mě příliš ulítlé, ale celkový dojem byl hlavně pozitivní. ()

Střelec17

Jednoho dne jsem si sedl k televizi a přemýšlel co si pustím, tak jsem zapnul Netflix, listuji programy a když jsem se dostal poměrně daleko, skoro až nakonec listu, jsem narazil na tento korejský seriál. Nic jsem si o něj dopředu nezjišťoval, tak jsem si ho po přečtení obsahu s nízkým očekávání zapnul. Netrvalo to dlouho, než jsem si uvědomil, že seriál, od kterého jsem nic neočekával, se stane zcela zaslouženě vynikající seriál. Pozitiva: Námět, který je velice originální a díky tomu jak mě zaujal, jsem si seriál pustil. Negativa: Škoda že druhá dvojce neskončila šťastněji. ()