Reklama

Reklama

Obsahy(1)

První celovečerní film Roberta Rodrigueze, který si také sám napsal. V jedné z hlavních rolí se tu objevila vycházejíí hvězda Salma Hayek. Hlavní hrdina Dude Delaney v podání Davida Arquetta, pro kterého je to také jedna z prvních velkých rolí, je typický frajírek z 50. let ovlivněný rock'n'rollem a dobou, kdy mládež uctívala Jamese Deana. Tak jako většina se Dude snaží prezentovat silným sporťákem a krásnou holkou po svém boku. Na vrcholu může být ale jen jeden, a tak se mladí kluci předhánějí v šílenostech, soupeří v závodech svých nadupaných kár nebo si prostě rozbijou hubu, jen aby upoutali co nejvíce pěkných holek. Charakteristickké rysy doby jsou ve filmu podány někdy dost absurdně a odlehčeně, ale vyústění příběhu je dramatické jako život uctívané legendy "rebela bez příčiny" Jamese Deana. (Mrkvič)

(více)

Recenze (19)

Ruut 

všechny recenze uživatele

Všichni ten film popisují jako rock´n´roll protože tam nic jiného není. Parta mladíků v 50-tých letech jezdí v autech, dělá si naschvály, naparuje se, balí kočky. zní to dobře, hůř to ruku v ruce s televizním zpracováním vypadá. Zas tak velká sranda to není. Jen ke konci pořádně přitvrdí, ale to je už docela pozdě. ()

Frajer42 

všechny recenze uživatele

Kvalitní a naprosto nenáročná oddechovka s úžasnou hudbou v pozadí a neuvěřitelně svůdnou a krásnou Salma Hayek v popředí. Stylová jízda, která toho ovšem zase tolik nenabízí. Zkrátka taková sonda do 50. let mezi mladou generaci. Je zajímavé sledovat, že se rukopis Rodrigueze dodnes příliš nezměnil. Drží se stále svých osvědčených metod, jen je do nich napumpováno mnohem více peněz, takže je to samozřejmě znát. ()

Reklama

Radiq 

všechny recenze uživatele

Rodriguezova odpověď na Pomádu, samozřejmě v trochu drsnějším a vtipnějším tónu. David Arquette si díky tomuhle střihnul svoji nejlepší roli a když si zapaluje cigarety snad v každé scéně a dělá ty svoje frajerské ksichty nebo když hláškuje a chová se drsně, je to nezapomenutelná postava. Salma Hayek ve svejch nejlepších letech je fakt kočka jak koc. Je to sranda přesně v Rodriguezově stylu a scéna na kolečkovejch bruslích s tunou pomády nemá chybu. A musím pochválit dobově vychytanou atmošku i auta, budovy a všechno. Pamatuju si, když jsem to asi před 20 lety viděl na ČT2 a už tenkrát jsem byl nadšenej. Teď po letech se to nezměnilo. Jeden z nejlepších Rodriguezových filmů. Super (akorát by to chtělo pořádné titulky)... ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Televizní film tehdy ještě neznámého režiséra Roberta Rodrigueze v té době ještě i s nepříliš známou Salmou Hayek nedopadl nejhůř, ale co taky čekat od levné televizní produkce. Rodriguez se svým charakteristickým režijním rukopisem se snaží omezené televizní poměry vylepšit co to jen jde a opravdu se mu to za přispění herců celkem daří. ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Jeden z prvních filmů Roberta Rodrigueze vlastně není vůbec zlý, ale zároveň není nějak moc výjimečný. Prostě to, co od Roberta čekáváte, jen v takovém ještě celkem komorním balení. Ale najdete tu brutalitu, najdete tu cool postavy a sem tam i nějakou tu dobrou hlášku a povedenou scénu. Ta na kolečkových bruslích je skvělá. ()

Galerie (4)

Zajímavosti (2)

  • Natočeno za 13 dní. (D3VIL)

Reklama

Reklama