Fred (Christopher Lambert) je pronásledován pohunky významného mafiána, kterému uloupil důležité dokumenty. Skrýší se mu stane pařížské metro, kde žije svérázná a fascinující komunita bohémů a bezdomovců, jež ho přijme do svých řad. Při vyjednávání o vrácení materiálů Fred naváže vztah s mafiánovou milenkou Hélénou (Isabelle Adjani), která znuděná životem zbohatlíků přijímá pozvání do snového světa metra a jeho obyvatel. (J.Connor)

Marys

LFŠ 2009: Zaujímavý film, neviem, ako by som ho lepšie špecifikoval. Dalo sa na to pozerať. A tá herečka v hlavnej úlohe mala veľmi peknú tvár. Úplne. ()

Chřástal

Bessonovi jdou honičky (a účesy a oufity), ale jakmile se postavy zastaví, jsou životné asi jako figurky z dětské vystřihovánky. A vztahy a motivace jako by k nim autor jen tak nahodile přilepoval. Není divu, že od půlky dál se Podzemka čím dál tím víc táhne. Mnohem lepší film se zvláštní atmosférou o podivných existencích v metru je maďarský film Revizoři. ()

Trener83

Vynikající hudba, krásná Adjani...Jean Reno s paličkama..............pařížské metro. Nic víc mě nijak extra neuchvátilo...ale dá se na to kouknout. ()

MickeyStuma

Surrealistický vesmír pařížského metra a v něm probíhající punkový či post-punkový život pro nás absolutně neznámý. Snímek má podmanivou magickou jednoznačnost ve svém jednoduchém a nejasném stylu. Subkultura žánru měla vždy své specifikum oslovující jen určitou část diváků, kteří daleko více dokáží ocenit tvůrčí umělecký přístup, kde se dokonce porušují i stanovená pravidla. Je to hlavně o stylu nad podstatou sebe sama ve svých tématech plného obrazů vtírající se do myšlenek daných představ. Kult osmdesátých let ve své podstatě a fascinaci touhy po svobodě, dobrodružství a sociální vzpouře. Příběh ve svém podmanivému vzhledu působí jako moderní pohádka ukončená beznadějnou romantickou tragédií ve stylu hudebního videoklipu. Tohle není film o násilí, ale o emocích a v tom je daná síla. Ano, svým způsobem netradiční milostný film, který však dokáže vytvořit jen Luc Besson. ()

BDMarty007

Začíná to celkem slibně; setkání Christophera Lamberta ve smokingu s krásnou Isabelle Adjani v diamantových šatech v pařížském metru, vše lehce ulítlé a následováno honičkou v katakombách metra ... bohužel ale úvodní náznak čehosi příjemně excentrického, poetického a magického se rychle vytrácí a z filmu se stává buď nechtěná a nebo nepochopená komedie. Většinu času jsem už jen nechápal, zda jde o vtip (navíc špatný) a nebo je to opravdu tak trapné. Když to pak v závěru rozbalila podzemní kapela a následoval romanticko - patetický závěr, už se mi opravdu otevírala kudla v kapse. ()

hackstolle

Mne se to docela libilo, zkuste ho. Je to takovy ten druh filmecku, co u nej nemusite moc premyslet, jen se hezky odreagujete. Jean Reno je buh a jako bubenik me dost pobavil. =) ()

Jaromír

Pěknééé :), tenhle příběh obsahuje vše, barvy, pocity, dobrý konec. Vyloženě mě nadchnul, zbývá jen otázka jak může být hnusné metro natolik krásné :)? Lambert to zahrál úžasně! Nezapomeňte se podívat i na film Kontroll, tam je zase skvělý medvěd :). ()

jprmusic

Příšerně toporné herecké výkony, poměrně přiblblý scénář (by mě zajímalo, kde vzal Lambert v metru ten dynamit a jak je Isabelle tak rychle našla - nemluvě o slušivých kostýmcích kapely v závěru - zvlášť Reno vypadal fakt úchylně) a děsivá hudba (Serra se snažil kopírovat Bowieho Berlínské období ???) - na záchranu bohužel nestačí ani Isabelle. ()

mr.bredok

Tady šlo především o atmosféru toho beznadějného života. Fred do té společnosti nepatřil a pustil tam trochu čerstvého luftu. Nebýt té atmosféry byla by to nebetyčná nuda, ale možná právě proto je Besson Bessonem a umí i mizerný scénář povznést.... ()

DooFooS

Romance v podzemce. Všechno už tu někdy bylo, ale tady je navíc pařížské metro, Isabelle Adjani, Christopher Lambert, mladý bubeníček Jean Reno a hlavně konec s perfektní hudební kulisou. ()

rafix

Po schlédnutí tohoto filmu mi připadalo, že koukám na komedii. Omyl! Je to dobrý oddychový akční snímek, který mě pobavil. ()

magu

Ako fanúšik metra a vlakov dávam viac, ako by som mal. Na celom filme je zaujímavé iba to prostredie, kde sa to odohráva. Všetko ostatné je iba ničnehovoriaca a ničneriešiaca omáčka. Na maďarských revízorov sa to nechytá. Ale keby ma niekto pozval na prechádzku po zákulisí (parížskeho) metra, dal by som si povedať. ()

MartinReno

Tak trochu nuda aj keď s určitou dávkou štýlu.Pekne natočený film o ničom.Jediný kto na mňa urobil dojem bol Michel Galabru,čoby detektív s neuveritelne otráveným pohladom. ()

zigy odpad!

Ubohost o ničem plná idiotů z metra a budižkničemů. Besson jako rejža zde? Každý nějak začínal.... ()

f1

Taková příjemná moderní pohádka o tom, že se nic nemá odkládat a život žít naplno. Nejlepší herecký výkon Erica Serry, který jsem kdy viděl. ()

gizi

Trochu bláznivé, ale něco tomu pořád chybí. Nejlepší je asi až posledních cca 5-10 minut. Kosmická hudba Serry se hodí. 65%, 19.6.2014. ()

Johgas

Pohodovka bez nějakého zásadního děje. Plná velmi svérázných postav, ať už v řadách "záporných" hrdinů či příslušníků policie (Batman a Robin, nejschopnější z nejschopnějších :-). Samozřejmě, co nad vším vyčnívá je hudba Erica Serry a účes Isabelle Adjani zvaný Irokéz :-) Hodnotím mezi 3-4*, právě kvůli té náladě. ()

juro

Vážně nevím proč má tohle "veledílo" 66% ????   Na tomhle filmu není nic zajímavého a skutečně zhola nic - teda tu jednu hvězdičku dávám za sympatickou Adjani, Asi lidi s 5 hvězdama dívali na něco úplně jiného nebo pak teda nechápu jejich vkus ()