Simone Signoretová poprvé v britském filmu, a to v příběhu o sabotážních akcích anglických parašutistů v nacisty obsazené Belgii. (NFA)

mac000

Mladá Simone Signoretová v roli Michele, belgické emigrantky v Anglii  připojující se ke skupině britských špiónek s pověřením zničit nacistický archiv v obsazené Bruselu. Slušné napětí. ()

Svadbos

Napínavý a pútavý príbeh o britských špiónoch, trénovaných pre misiu vo vnútri okupovaného Belgicka počas II. sv. vojny. Dokumentaristicky natočené tréningové scény dopĺňajú dramatický príbeh bojovníkov odboja. ()

liquido26

Skupina sabotérů v nacisty okupované Belgii. Možná, že to není nejlepší snímek o odboji za WWII, ale za vidění rozhodně stojí. ()

majo25

Pôsobivý vojnový film o skupinke britských špiónov a ich misii v okupovanom Belgicku. Skupinke, v radoch ktorej sa nachádzajú aj ženy či dokonca aj kňaz. Zaujme svojou nekompromisnosťou, ktorá v konečnom dôsledku zachraňuje nielen ľudské životy, ale hlavne celkové špionážne aktivity. Je však kvôli vyváženiu doplnená o tradičný suchý britský humor, ktorý ja môžem. Zaujímavé vidieť mladého Gordona Jacksona, ale aj ďalších hercov v mladšom "vydaní", ako sa zhostili svojich rolí. Pre účely francúzštiny bolo prizvaných aj niekoľko francúzskych hercov. Nechýbajú napínavé scény a za solídne hodnotím aj celkové tempo. ()