poster

After Midnight

 • Velká Británie

  After Midnight

Horor / Povídkový

USA, 1989, 90 min

 • Karamanlis
  ***

  Jeden z nemála osemdesiatkových poviedkových hororov, ktorý síce neurazí, na druhej strane sa mi však ani jedna z troch epizód či film ako celok a najmä jeho epilóg, ktorý je samostatným príbehom výraznejšie nevryli do pamäte a stavím sa, že už o týždeň budem mať problém rozpamätať sa, o čom to vlastne bolo...(5.9.2012)

 • TheRaven
  ****

  Dějová linie rámující jednotlivé příběhy bývá v podobných antologiích obvykle velmi jednoduchá a slouží jen k určitému propojení jednotlivých příběhů. V After Midnight se ale stává velmi zásadní a prostorem i námětem pak funguje jako samostatný příběh. Ve srovnání se třemi představenými historkami je pak jasně nejzajímavějším prvkem celého filmu. První povídka byla jednoznačně nejlepší, sice poněkud neoriginální, ale i tak překvapila. Druhá historka příliš děsivá nebyla, byla spíš děsivě blbá. Ale co chtít, když hrdinkami jsou čtyři ženský. Poslední příběh vyloženě průměrný. Byl by to teda také čistý průměr za všechny tři, ale vzhledem k opravdu působivé mezihře a vtipně mrazivému učiteli přidávám slabou čtvrtou hvězdu.(30.12.2012)

 • gumli
  ****

  Je to skôr horrorová antológia,ale vo filme je to spojené do jedného celku.Trochu to pripomína Creepshow 1 a 2.Sú to vlastne príbehy rozprávane profesorom svojím študentom,najprv v škole a potom ich pozve k sebe domov.Dalo by sa povedať,že ich vlastne učí psychológii strachu.Jeden študent sa dokonca pri známej ruskej rulete aj od strachu pomočí.Všetky príbehy sú dobré,klasické béčko 80.rokov.Najviac sa mi páčil druhý príbeh o zarastenom zvrhlom psychopatovi a jeho troch zúrivých psoch.Hnusné psiska,len čo je pravda.Ale aj ostatné príbehy sú dobré.Na béčko veľmi dobrý film.(2.3.2010)

 • hladass
  ****

  After Midnight je docela pohodová hororová antologie, jejíž jednotlivé příběhy jsou dohromady spojeny učitelem a jeho studenty, které se snaží naučit strachu... Nebudu se rozepisovat o jednotlivých příbězích, jen podotknu, že ty čtyři krávy z druhého příběhu si za své debilní chování rozhodně zasloužily chcípnout všechny...(2.9.2012)

 • darkrobyk
  ***

  Nic bombastického, a přesto příjemné podívání. První příběh má asi nejblíže ke gotickým horrorům, byť podvědomě tušíte (při větě: Chtěla bych ti dát něco speciálního), jak nejspíše skončí. Tajemný dům, zahrada a mlha jsou krásné a dají vzpomenout na staré hammerovky. Hrozba zuřivých psů a ohně by mě vyděsila asi nejvíce, hned vedle utopení je považuji za nejděsivější smrti. Film se nakonec i hezky uzavře a člověk si pomyslí, jak bez mobilu byl jeden v koncích raz dva (dobře, dnes je alespoň rozbitý nebo vybitý). Na temný bouřný večer fajn oddechovka.(11.12.2012)

 • - Natáčanie filmu trvalo 38 dní. (beso74)

 • - Herečka Marg Helgenberger (Alex z poviedky "All Night Operator") a Alan Rosenberg (Richard z tej istej poviedky) sú manželmi. (beso74)