Hrozny smrti

(festivalový název)
  • Francie Les Raisins de la mort (více)

Názorný příklad toho, co se může stát, když použijete špatný postřik. Farmáři by pro své milované víno udělali cokoli, a tak se rozhodnou postříkat své vinice zvláštním pesticidem. Za to však již brzy všichni zaplatí krutou daň. Kvůli tomuto záhadnému postřiku se začnou měnit ve vraždící monstra... a tak místo vínka rádi ochutnají i čerstvé masíčko. (Chupacabre)

topi

Škoda těch otřesných dialogů a totálně nelogickýho chování všech lidí, kteří se ve filmu vyskytují. U těchto snímků to většinou vůbec neřeším, ale tady je to tak idiotský a do očí bijící, že jsem vyloženě řval : Co to kurva děláš? Kam zase lezeš? Proč tam jdeš? A ty kecy, to už bylo na mě fakt moc!! Je to ke škodě věci, protože jinak má film vcelku dobrou atmosféru a pěkný prostředí vinic, jo víno, to já můžu, ale musím si dát pozor, aby nebylo kontaminový a abych pak nedopadl, jak ti chudáci z té vesnice. Jednu * za pěkný dvě gore scény (to je vše) a další hvězdičku za moc pěknou představitelku hlavní role, bohužel hrozně blbou. ()

berusche

Já prostě musela odejít! Nicméně, myslím, že Brigitte Lahaie je opravdu super herečka a vážně bylo vidět, že z ní režisér vytřískal maximum. Statečné děvče. Její kolegyně mě opravdu zaujala svými užaslými pohledy, ty vykulené oči, a myslím, že divák si tak skutečně dokázal představit, jak se asi postava cítí, když ji někdo buší na okýnko u řidiče. Skoro mě mrzí, že jsem to neodseděla. Ale ráda bych poprosila kolegy z kina, aby si uvědomili, že ne všichni potřebují slyšet myšlenkové pochody kdejakého odborníka, který v domnění, že bude bavit celé kino, krafe do filmu jak smyslů zbavenej. Ani jeho starou to zjevně moc nebavilo, ale ta odejít asi nemohla, by doma měla peklo. ()

Martin741

Kultovy eurohoror so zombies, Jean Rolin tu rozohral eroticke hratky s krvou, zombies, mraziva stranka, vyborne efekty, namakane kulisy aj exteriery - to su silne stranky filmu. Z Euro hororov mam najradsej Italiu, dost aj Spanielsko s UK. Francuzske hororoy nevyhladavam, ale dalo sa to, film ma cez 40 rokov a stale funguje vyborne : 77 % ()

Flaxik

Pomalý děj, pitomý děj, pomalé postavy, pitomé postavy, nevysvětlitelné chování pitomých postav, hnusné ksichty, nevyvedené masky, nepodařený konec a otravné ozvučení. To tedy příbuzný agrární horor byl o mnoho zajímavější a zábavnější. Jednu hvězdu přihazuju za Brigitte Lahaie a její sošnou postavu :-) ()

Lanark

Viděno prvních padesát minut na FOD, pak už se vážně ty rádobyvtipný kecy přede mnou sedícího blbečka vydržet nedali. Samotné Hrozny smrti vlastně vůbec nejsou špatné. Atmosféra je povedeně divná, herečky a jejich výstupy na pomezí údivu a úsměvu a triky mi přišli na svou dobu povedené. Tak třeba to jednou dokoukám... ()

MightyHal

Atmosférická hororová pecka šmrncnutá "Crazies" a surrealismem. To by možná i úplně stačilo aby jste si o tom udělali obrázek, ale přeci jen k tomu ještě něco dodám. Celý film krom deprese která se line celým filmem nabízí i poněkud snový vizuál a to hlavně podivným chováním nakažených, prodíráním se Francouzským venkovem a různými scénami které jsou jak fever dream (scény se splepou holkou). Také jsem si u sledování párkrát vzpomněl i na Fulciho "Beyond" jehož estetiku, i když ne tak koncentrovanou, jsem během několika scén ucítil. Ve výsledku se tak jedná o skvělý a místy podivný horor který mě uhranul a bavil dokonce a po dlouhé době jsem v sobě cítil i lehce nepříjemné pocity. Fajn byl i soundtrack který poměrně rozjuchanými tóny ještě více umocňoval creepy feeling celého filmu, kterému ale pomohli i super praktické gore efekty a zahnisané masky nakažených. ()

vitekpe

Francouzsky jakobyzombie horurek (nebo spis thriller) se sympatickou hlavni hereckou Marie-Georges Pascal. Aneb co ceka osamelou divku na francouzskem venkove kdyz se splasi zemedelcum postrik... ;) ()

Vaklaf

Vzhledem k tomu, že u většiny hororů, jež jsem viděl v poslední době, jsem se spíš smál, než abych napětím ani nedýchal, tak tohle byla příjemná změna. Zásadní vliv má na tom prostředí - předhůří Pyrenejí (asi) nebude moc obydlená končina a pokud většina z toho mála, co tam žije, jsou nemocný blázni, tak je dost problém dovolat se pomoci. V tom množství pomatenců se sice občas vyskytne někdo zdravej, ale často rychle nedobře skončí. A pokud ne, tak po chvíli začnete o jeho zdraví poněkud pochybovat, což je tady obecně mezi dalšími komentátory považováno za zápor, ale dá se to brát i jako plus, protože prostě nevíte, jestli se někdo někdy někde nějakýho toho "vylepšenýho" vína nenapil a za chvíli mu nehoukne úplně. Pokud to člověk bere takhle a hnidopišsky se nerýpe ve všem, co kdo kde pronese, řekl bych, že to i napomáhá atmosféře. A k tomu ta hudba, která sice zazní spíš výjimečně, ale člověku hned nervíky pěkně natáhne. Pro mě bez váhání čtyři *. A možná i pět (váhání), uvidím s odstupem času. ()

Eraserhead

Jako zábavná edwoodovina to funguje takřka skvěle (režie, scénář, masky - to vše velmi srandovní) a být to o 10 minut kratší šel bych s jednou hvězdou nahoru. ()

drankeryth

Tak toto som necakal, ze Francuzi mi naserviruju uchadzajuci horor, ktory ma nebude nudit. Dej filmu bol zaujimavy a tocil sa okolo nainfikovanych sedliakov, ktory postupom casu dostavali vacsiu chut na agresiu a vrazdenie. Spracovanie masiek sa dalo zniest, ale tiez to nebolo nic vynimocne z coho by mi sanka padla ku zemi. Ale co uz, ved sa jedna o starsi film a v tej dobe zas nebolo toho moc na disponovanie a skraslovanie tvare, ako sa mutuje. Najbrutalnejsia scena bola ked ten jeden mutujuci magor nechal pribit tu slepu zenu na dverach a potom jej odrezal hlavu, ktoru neustale drzal v ruke a chodil s nou po dedine:) To bol uchyl:) Dalsia dobra scena bola s tymi vidlami, ked ich jeden typek zabodol do jednej zeny. Zvysok filmu bolo len pobehovanie nakazenych ludi po zapadnutych ulickach a ich sapanie ruk po obetiach. Skoda, ze toho troska viac neukazovali, co sa tyka nicenia a mutovania ludskych organizmov v tej dedine. Oni akoze ukazovali, ale to bolo skor nejaka vyliata farba na ksichte a sem tam aj nejaka maska sa na nich pouzila. Celkovo to dnes vyznie smiesne a zastaralo, ale to zas nevadi, pretoze film je na sledovanie dost atraktivny a zaujimavy. ()

MickeyStuma

Sedmdesátkový zombie film, i když to asi bude leckomu déle trvat, než to pozná. Dějové aspekty hodně dlouho směřují ke klasické šabloně o šíření virové nákazy a nic víc. Samotný začátek je vůbec podivný, ale dejme tomu. Tvůrci vsadili na přílišnou jednoduchost i za cenu naprosté naivity. Zastavit záchrannou brzdou vlak a vystoupit, utéct směrem do tunelu, dál jít evidentně spoustu kilometrů krajinou, až se dojde do nějaké usedlosti s požadavkem zavolání policie kvůli vraždě ve vlaku. Od této chvíle se již ale začnou dít hnilobné události v plné podivnosti se scénami známé již z několika předchozích nejrůznějších hororových snímků, jako třeba podivné chování všech vesničanů. Na jednoduchost tvůrci vsadili i co se týče vzhledu zombie, proto dlouho trvá, než po divácké stránce dojde k uvědomění, že to nejsou jen nemocní lidé z boláky a tekoucím hnisem, ale přímo již zombie. Charaktery postav jsou ale kupodivu dobré a svým zaujetím směrodatné a to i přesto, že jejich vývoj je velmi sporadický. Co se týče gore, lze si užít své. I oko nemravovo se má občas na co dívat. Pro fanoušky tohoto subžánru může být snímek, takříc, filmovou lahůdkou. Režisér Jean Rollin byl sice spíše zaměřen na upíry a před tímto snímkem točil především erotiku, přesto se dá říct, že svou tvorbou hodně konkuroval režisérovi italskému a to známému Lucio Fulcimu. Je to sice laciné, ale žánrově stále zábavné. Ony sedmdesátky jsou hodně znát, ale nakonec, v tomto případě, proč ne. P.S. A jak vlastně ty zombie vznikly? Tomu by nikdo neuvěřil. ()

Kolyas

Neskutečně nudný film, jehož jedinou zábavnou devizou jest jeho anglický distribuční název, parodující Steinbeckův román The Grapes Of Wrath... ()

Pitryx

První půlhodinu jsem dal v pohodě, protože jsem pořád čekal co a jak. Pak jsem se začal pomaličku nudit, a nakonec se na to koukal jen jedním okem. Nevím, kde byly ty erotické hrátky, jak psáno výše, ani ty gore scény, já tam viděl jednu za celý film. Maskéři to flinkali jak mohli, všechny masky a ksichty byly na jedno brdo. Celý film se potuluje ženská s někým, a vedou blbé řeči. Jen když vezmu do úvahy tu jednu scénu + Brigitte Lahaie, mohu dojít s velkou bídou ke kýžené hodnocené dvacítce, a to musím mít obě oči hodně přimhouřené. ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech