Ronaldo

• Velká Británie Ronaldo (více)
Velká Británie / Španělsko, 2015, 92 min

14 měsíců pod drobnohledem kamer v soukromí i na fotbalovém trávníku v prvním oficiálním autorizovaném filmu o jedné z nejslavnějších postav fotbalu. Úplně poprvé fanoušci získávají jedinečnou příležitost v působivém a fascinujícím dokumentu nahlédnout do soukromí výjimečného fotbalisty, otce a přítele. Prostřednictvím rozhovorů, ukázek fotbalového mistrovství a dosud neuvedených archivních materiálů se seznámíte se sportovním i osobním životem trojnásobného držitele Zlatého míče Cristiana Ronalda na vrcholu jeho kariéry. Vydejte se s autory filmů 'Senna' a 'Amy' na výjimečnou a objevnou výpravu a poznejte, co všechno obnáší být sportovní hvězdou, která je pod stálou kontrolou veřejnosti. (Bontonfilm)

korok

Lehce nadprůměrný dokument, zaměřený více na soukromí jednoho ze dvou nejlepších fotbalistů současnosti. Odpůrcům Ronalda nesedne povaha dokumentu, ze kterého číší přehnané sebevědomí a žádná alespoň trocha pokory u Ronalda samého a jeho okolí, kdy prostě on je nejlepší, on musí být nejlepší a přes to "nejede vlak". Ronalda jsem nikdy příliš nemusel, i proto, že v začátcích své kariéry hrál za Manchester United a já jsem fanoušek liverpoolského FC. :-) Fotbalista je to parádní a jsem rád, že ho mohu spolu s Messim sledovat. Snad bude hrát co nejdéle. S jeho charakterem je to však horší ale kdo z nás má právo soudit? V mém hodnocení se to nijak nepromítá. Jsem rád, že jsem se o něm dozvěděl něco nového. Jsem vděčný za každý takový dokument, jelikož u většiny hráčů mám znalosti převážně pouze z jejich sportovního života. ()

Kadas97

Svinsky skreslené hodnotenie zaslepenými hejtermi a "skalnými" fanúšikmi barcelonskej desiatky, z ktorých polovica film nevideli a klikli na odpad lebo film je o človeku, ktorý je dnešnou obdobou najlepšieho z gladiatorov Rímskej ríše. Film ukazuje Ronalda z jeho ľudskej stránky, ukazuje ako jeho kariéru vníma jeho rodina, zaoberá sa tým čo obetoval svojej kariére a hlavne ukazuje najdôležitejšie okamihy z futbalových trávnikov. Som fanúšikom Juventusu, ale Ronalda uznávam a skláňam sa pred jeho schopnosťami. 10 z 10 ()

Dm1tr1j odpad!

Odpad. Zase som dal šancu futbalistom, zase sklamali, takže toto je zatvorené. Na vžždy je isté, že tú hru hrajú zženštilé deti, ktoré sú smiešne prehnane odmeňované za to hovno čo robia. Videli sme neuveriteľne zlé správanie jeho matky (a prečo dopiči má každý bastard v rodine iné priezvisko?), ktorá sa vychvaľuje synom. Bez neho by drela biedu takže sa nieto čomu čudovať. Žiadne pamätné momenty nevytvoril pretože ak je aj najlepší v hre zvanej futbal, tak túto hru vie hrať dobre každý piaty človek na tejto planéte plnej dementov (a každý šiesty to pozerá a berie ako náboženstvo...). Som znechutený a otrávený...a ten jeho kokot manažér. Vytelefonovať s niekým za super hráča 12 miliónov je ako dokázať zjesť fajný obed...strelene primitívne. Rozzúrilo ma ako sa mu pred celou rodinou najebaný strkal do piči, že je najlepší športovec sveta (nieje no). ()

vovarano

Jediny kto by si mal tento dokument pozriet je socialny pracovnik v Taliansku, a nasledne by mal ist skontrolovat Ronalodovho syna. Uplne prazdny dokument kde jedine co sa dozvieme je ze Christiano robi vsetko len pre vitazstvo a svoju slavu. Co sme uz akosi aj tusili... Verim vsak, ze sa este v mojom zivote dozijem naozajstneho dokumentu / filmu, o tychto najvacsich rivaloch futbalu aky doposial existovali (messi a ronaldo) a bude to nejaka naozajstna pecka, ... a nie toto co sme videli. ()

IrisHelenka

Nechápu, proč se na tento dokument vůbec dívají lidé, kteří Ronalda nemají rádi. To mi připadá kapku přitažené za vlasy. Pokud někoho nemám rád a nejsem fotbalový fanoušek, z jakého důvodu vůbec ztrácím 92 minut života? Je do dokument o jednom z nejlepších fotbalistů všech dob... Co vlastně všichni ti, kteří jej označují nízkým hodnocením, čekali? Obávám se, že to většina z nich nehodnotí ani trochu objektivně - hodnotí osobnost Christiana Ronalda a na dokument se jali dívat zaujatě. Z mého pohledu je tento film strhující - doják, hraje na city... Hm, a jak byste si to vlastně představovali jinak? A ano, CR7 opravdu je skvělým fotbalistou. Za arogantního pitomce by ho většina lidí považovala, i kdyby svoji roli nedohrál do konce. Na jeho místě bych ji taky dohrála do konce. ()

Likan7

Dokument, který ani zdaleka není hodný Ronaldova jména. Můžete si o něm myslet co chcete, můžete si myslet, že je namyšlený, egocentrická herečka, která upřednostňuje svoje výsledky před týmovými, ale nemůžete popřít, že to je jeden z největších hráčů historie (GOAT, top 3, top 5? To je na vás). Tenhle hodinu a půl dlouhý dokument ale celou dobu jen klouže po povrchu. Nezhodnocuje jeho současnou kariéru, nejde do hloubky jeho soukromí. Je to jen 90 minut dlouhý Ronaldovo filozofování nad samotou a vůlí vyhrávat. Nejsou zde jiní důležití lidé jeho kariéry, pouze maminka, a chvilku bratr a agent. Nejsou tu trenéři, přítelkyně, hráči, manažeři...prostě jen Ronaldo..a to je dost možná i nejlepší obrázek o jeho osobnosti. Hlavní je on... Pro jeho sportovní úspěchy rozhodně. A k tomu je blbost dělat dokument o hráči v roce 2015, když i v roce 2023 (!) je stále aktivní. ()

speedy7929

Porovnajte si tento film s filmom Sídliskový sen a pochopíte, že tomuto nemôžete dať odpad! Nie je to možno najlepší dokument, životopis, ale vôbec to nie je zlé. Ronaldo to je v mojom živote vlastne samostatná kapitola. Už ako malý chlapec som mal jeho plagáty v izbe a plakal som keď prestúpil z Manchestru do Realu, ale je vidno, že to je obyčajný človek, ktorý silno drel na svojom sne a nakoniec ho aj dosiahol. O tom potom, k filmu. Kvalitná kamera, produkcia taktiež. Vidno v tom aj iné dokumenty. Hudba a napätie v zápasoch kvalita! Rozhovory tiež neboli len tak BLA BLA BLA, malo to hlavu a pätu. /90%/ ()

DD

Strašně povrchní a prázdný "dokument"... A moc hezky mi jako fotbalovému fandovi připomíná současného Ronalda - naleštěný poacher, který už jenom čeká u vápna a jinak nepřidá skoro nic. :) ()

kyLuke

Velice dobře odvedená filmová práce. Přes skvělou režii, prostředí i docela dobrý nápad, který nemonitoruje Ronaldovo dětství, ale zaměřuje se na jeho nejdůležitější okamžiky v dospělé kariéře. To vše dělá z toho filmu celek, který drží pohromadě a pro mě i docela překvapivě takto výborně funguje. Pokud bych měl hodnotit srdcem, i vzhledem k oblibě tohoto hráče bych dal plný počet hvězdiček, ale vzhledem k tomu, že se našlo na filmu i pár hluchých míst, uděluji i tak skvělou nadprůměrnou známku! ()

syphoon

Cílem režiséra pravděpodobně bylo ukázat na jak vysoké noze si Ronaldo žije. Nepochopím o čem tenhle komernčí a absolutně neobjtektivní dokument má pojednávat! Máme snad Ronalda litovat, že za tím vším bohatstvím, je vlastně chudák? Máme litovat jeho matku, která je psychicky vyšinutá a po smrti notorického alkoholika v podání jejího manžela vlastně má pouze jen toho Ronalda, kterého ani mít neměla. Kam se poděli další sourozenci, o kterých není ani zmínka, nepočítám li vyléčeného alkoholika a správce muzea v jedné osobě. Fajn, oblíbenci CR7 budou jistě nadšeni a ve finále ho budou ještě litovat. Pro mě to zůstává namistrovaný metrosexuál, který se chce líbit nejvíce hlavně sobě a následně to dobře umí mediím prodat. Z dokumentu si tedy pouze odnáším možná naivní přesvědčení, že je to snad i dobrý táta. O tom, že je vynikající fotbalista jsem byl přesvědčen již před tím, ale tento dokument o tom bohužel není 50%. ()

elimS

55% - komentář 20ti slovy: Fotbal mě nezajímá, ale rád se kouknu do soukromí slavných. Bohužel se většinou řešil fotbal, zápasy a pusinkování synáčka, než život. ()

celticek

Nejsem jeho fanoušek, ale musí se respektovat, co dokázal a jak za tím šel. Jeho kvality na hřišti jsou nezpochybnitelné. Připadá mi, že se snažil spíše vyobrazit svou rodinu. Nedivím se, že od něho movité modelky utíkají - rodinu má totiž psycho! Matka, která ho nechtěla, otec ochlasta, bratr nämlich to samé. Až mi ho bylo líto. Jorge (jeho agent) mi paradoxně přišel nejlepší z celé té trapné enklávy. Jo a po jeho synovi neštěkne pes. Po fotbalové stránce. Mark my words. Ale jedno máme společné - když přijdu domů z práce, tak mám rád klid:) ()

bavs

CR7 není můj nejoblíbenější hráč, ale patřím mezi jeho příznivce, jsem fanoušek Realu Madrid a při otázce Messi/Ronaldo je moje odpověď jasná, toť pro úvod. Mám z toho takové smíšené pocity, dozvěděl jsem se zajmavé informace, které jsem neznal, nahlédl jsem do soukromí a způsobu života hráče, i do jeho historie a rodinných vztahů, ale přišlo mi to všechno takové "naškrobené". V některých momentech jsem si řikal, že tohle je prostě zahrané čistě pro ten film a neodpovídá to realitě a to mi trošku vadilo. Největší problém jsem měl asi s jeho agentem a občas i s jeho mámou, kteří to občas s tím neustálým vychvalováním přeháněli. Myslím, že stačí to, jak ho obdivují miliony lidí po celém světě a neni nutné, aby ve filmu jeho agent asi desetkrát zopakoval, že Cristiano je nejlepší sportovec světa, že nikdo jinej vyhrát nemůže (to všechno říct nejlépe pětkrát za sebou) a jeho máma, že má vše díky němu (chudák brácha a zbytek rodiny). Závěrem chci říct, že to, že pro něj jeho image a vzhled hodně znamená z něj nedělá ještě namyšlence a bůhvíco a bohužel spousta lidí neví o jeho dobročinnosti mimo fotbal...no haters tu budou furt, ale to je součást značky CR7. ()

PlysovyMacko

O Cristianovi som pocula, ze okrem toho ze je famozny futbalista, je aj arogantny playboy. V dokumente na mna vobec neposobil nesympaticky a tiez ma prekvapilo, ze sa sam rozhodol starat o syna. Ale okrem toho som sa nic necakane nedozvedela. Cristiano je ambiciozny vrcholovy sportovec, ktory cely zivot tvrdo maka a miluje svoju rodinu. Moj dojem z neho dokument napravil. ()