Ronaldo

• Velká Británie Ronaldo (více)
Velká Británie / Španělsko, 2015, 92 min

14 měsíců pod drobnohledem kamer v soukromí i na fotbalovém trávníku v prvním oficiálním autorizovaném filmu o jedné z nejslavnějších postav fotbalu. Úplně poprvé fanoušci získávají jedinečnou příležitost v působivém a fascinujícím dokumentu nahlédnout do soukromí výjimečného fotbalisty, otce a přítele. Prostřednictvím rozhovorů, ukázek fotbalového mistrovství a dosud neuvedených archivních materiálů se seznámíte se sportovním i osobním životem trojnásobného držitele Zlatého míče Cristiana Ronalda na vrcholu jeho kariéry. Vydejte se s autory filmů 'Senna' a 'Amy' na výjimečnou a objevnou výpravu a poznejte, co všechno obnáší být sportovní hvězdou, která je pod stálou kontrolou veřejnosti. (Bontonfilm)

ghatos

Přeslazený, jižanskou teatrálnosti nasáklý rodinný medailonek o druhém nejlepším fotbalistovi dekády na světě (fakta mluví jasně - vítězství v LM, Zlatý míč, reprezentace atd.). O fotbale to moc není. Spíše se řeší jeho vnitřní vztahy a pocity. Nejzajímavější je rovnice mezi ním, jeho synem a otcem alkoholikem. Za vším tím pozlátkem, komercí, narcismem a metrosexualismem se skrývá absolutní sportovní profesionál. To je třeba ocenit. Ronaldo ve srovnání s Messim nebyl tak talentovaný, o to více si musel vydřít svůj úspěch. Dokument byl jeho osobní zpovědí. Ví, že mu čas rychle utíká a chtěl po sobě zanechat věčný filmový odkaz. 60%. ()

Jaro.Krafcik

Cristiano Ronaldo mi ako hráč velmi sympatický nieje. Ale treba podotknúť, že to čo dokázal je obdivuhodné. Aj tento film mi prišiel pozeratelný aj napriek tomu že je spracovaný formou dokumentu. Ukazál tam vela zo svojho bohatého života. A dokonca sa tam ukázal aj jeho silný konkurent. Lionel Messi. Škoda, jeho vlastný film som nenašiel. 3* ()

BloodMax

Další povedený životopisný snímek, nyní o Ronaldovi, kterého není třeba více představovat. Nyní si může hodně lidí udělat nový obrázek o tomto talentovaném fotbalistovi... Je fajn vidět celebrity jak se chovají v zákulisí, že jsou to taky jen lidé :-))) ()

luksatka

Jako čekal jsem od toho daleko více. Ti, kteří se o fotbal tolik nezajímají, museli mít v tom strašný chaos, jelikož jednou tam bylo např. utkání z roku 2014, po němž následovala třeba krátká pasáž, kdy v roce 2003 Ronaldo přestupoval do United. No a myslel jsem si, že mi třeba tenhle dokument ukáže Ronalda v jiném světle, než v jakém jsem ho dosud viděl (namyšleného arroganta s žádnou sebezáchovou). Bohužel po zhlédnuti dokumentu nechuť k němu z mojí strany ještě vzrostla. To co tam kecal za nesmysly a scéna se ztraceným Lamborginim, to bylo už moc. Samozřejmě tam byly i hezké momenty, kdy jde vidět, že rodina a hlavně jeho syn jsou pro ním naprosto vším a jsou pro něj důležitější než fotbal. Dokument mě téměř nezaujal, dávám 40 %. ()

KoRner

Keďže Cristiano ešte neskončil kariéru, film sa nemá čoho chytiť, nemá jasnú štruktúru, či chce oslavovať koľko gólov dal, koľko aut si kúpil, alebo jeho neustály komplex z Messiho. Má to iba niekoľko nesúrodých scén zo života najlepšieho zakončovateľa našej doby, niečo je zaujímavé, niečo vôbec. Apropo scéna s autom v servise je neskutočne prvoplánová a podľa mňa to má len ukázať koľko tých áut vlastne má. Dokument iba ukázal, že je to neuveriteľný egomaniak s neskutočným talentom na strieľanie gólov. ()

Wally

Je to spíš Ronaldo a sebeprezentace...kolik mám aut, jak jsem skvělý a bohatý... O fotbalu to moc není a to je škoda... ()

klukluka

Neexistuje nic nudnějšího, než život aktivních sportovních hvězd. Udělat z něj zábavný dokument, to dá práci. Tady se to (z mého pohledu) podařilo. A oč méně to možná bylo zábavné, o to to bylo dojemnější- dojemné momenty tady nechyběly. Cristiano je pro mě nejlepší fotbalista na světě a nic na tom nezmění ani budoucí odhalení jeho skutečné sexuality. Vsadil bych se, že to přijde, a že to bude pikantní. Ale jeho fotbalovou genialitu mu neupírejte, prosím, i když usíná bez ženské a dům si zaplnil dětmi. ()

Hanys_

Skvělý hráč, to bezpochyby. Ale taky šílený egoista, který si tímhle dokumentem asi nové fans nezíská. Vidíme a slyšíme jen to, co cr7 chce, a jako bonus dostaneme šílené karaoke. No a ty kecy o rodině a jak chce být skvělý otec na mě působily dost nepřesvědčivě. ()

Honzeek95

Pro mě jako velkého fanouška Ronalda absolutně žádné novinky a překvapení. Čekal jsem barvitější popis jeho kariéry - od začátku až po současnost. Film (co se týče jeho kariéry) se věnuje defacto jen období květen 2014 - únor 2015, což je obrovská škoda. Důraz je zde kladen spíše na jeho rodinu a zázemí, které si vybudoval po více než desetileté superúspěšné kariéře. Speciálním prvkem tu je jeho vztah se synem, který je demonstrován prakticky po celý film.. Musím uznat, že jsem opravdu čekal něco víc. Dle mého názoru měl Ronaldo počkat na konec kariéry a pak zkusit natočit nějaký zajímavější dokument / film. Zde byly opravdu k vidění jen věci, které jsou neustále probírány v médiích anebo ty, které jsme mohli vidět již ve starším (a dle mého názoru povedenějším) dokumentu "Cristiano Ronaldo: chlapec, který měl sen" z roku 2007. ()

Marrty3

Ronaldo je, ať si řiká kdo chce co chce, jeden z nejlepších hráčů fotbalu na světě. Jeho občasné metrosexuální praktiky jsou hodně zvláštní. Přesto je evidetní, že je to často obyčejný a starostlivý chlap a otec. Bohužel tento dokument nemá tu správnou šťávu a náboj. Ovšem splní svou povinnost tím, že přiblíží a dost dobře zmapuje jeho život. Jsou tu místa, která ukazují, že je přesně ten "nagelovanec", kterého většina lidí nesnáší. ()

jarmik

Nejsem fanoušek Ronalda, ale rozhodně obdivuji většinu jeho fotbalových schopností (střelu a zakončení obecně, méně už většinou zbytečné kličkování a tancování kolem míče). Jeho fanoušek nejsem, protože mi vadí jeho sebestředné chování. A je mi jedno, jestli podporuje charitu, to dělá spousta bohatých a někdy je to i z části marketingový tah. To ale netvrdím o nikom konkrétním, ani o "CR7". Ty jeho věčná supergesta po vstřelených gólech a dojemné pohledy, když mu nevyjde střela, to je děs. Ale co je ještě větší děs je, když to dělá i v dokumentu a když jsou jednoznačně voleny jen ty záběry, které ho ukazují jako dokonalého otce a člena rodiny, citlivého a zranitelného a nevím co ještě. Když nám ve vlastním dokumentu o sobě říká, jak byl zrozen k tomu, aby byl nejlepší, a ukazuje nám, kolik aut a jakých značek má v garáži. To každý ví a nepotřebuje koukat na subjektivně laděný dokument. Takže: 1 hvězda za zajímavou práci s kamerami, 1 hvězda za sestřihy ze zápasů a 0 hvězdy za zbytek. Druhou polovinu jsem nedokoukal, ale jen ji proklikal na konec. Uf. ()

bobstock

Cristiano zde předvádí celou svoji rodinu, na které vidíte, že to jsou obyčejní lidé se stejnými bolestmi a radostmi jako ostatní. Jenže syn s budoucí sedmičkou na zádech si řekl, že bude nejlepší fotbalista světa, a co řekl, to taky splnil. Ve sportovním světě je to stále stejně nastavené. Jedni ho nenávidí, další ho zbožňují. Ať tak či onak, jemu to může být jedno. Zabezpečil celou svoji rodinu. K tomu dělá práci snů za pohádkové peníze. Prožívá a maká na fotbale, jen jako asi jeden člověk na světě. Osobnost Ronalda nám názorně ukazuje, kam se obyčejný kluk může dostat i když to může vypadat povrchně. Rivalita s Messim braná jako důvod se zlepšovat je důkaz, že je to super voják na trávníku, a tak to má být. Kéž by byly války vedený formou mezistátních utkání ve fotbale, hned by byl větší klid. Já jsem sportovní fanoušek a tohle všechno je součástí, včetně mých vlastních emocí, které můžu prožívat s nimi. Nagelovaný metrouš je ve fotbalovém světě na špičce planety a to je prostě fakt. Body dolů sráží bohužel dost důležitý prvek, který výsledný celek kazí. Je to prapodivně poskládaný dokument na objednávku. 65% ()

sedlo03

Poctivě udělaný dokument, který o všem vůbec nijak nevybočuje. Některé věci byly hodně klišé, ale bez toho se to asi nedá. ()

drozdy1

Jestli jste byli pořád na pochybách a říkali si : ,, Pořád nevím co si o tom Ronaldovi mám myslet " ,zkuste se podívat na tento dokument. V tomto dokumentu poznáte Ronalda takového jaký je doopravdy. Dokument ukazuje Ronalda po lidské stránce, jako milujícího otce i syna. Po celou dobu je přirozený a pro někoho až překvapivě pokorný. Tento dokument mi hodně pomohl nahlédnout do jeho soukromého života a ukázal, že i přes neuvěřitelné výkony a rekordy je to pořád jen člověk jako každý z nás - jednou nahoře a poté dole - a takto pořád dokola, jak to v životě ostatně chodí.Hodnocení: 79%. ()

Warlukyn

Konečně jsem to viděl! Krásný dokument o synu boha, kam se hrabe žiďák Ježíš...CR je symbol motivace pro lidi na celym světě, ať už se to týká sportu, morálky, cílevědomosti, zarputilosti a hlavně víry v sebe sama s tím, že není nic nemožné i když začínáte s fotbalem v 11 letech, máte tátu furt na plech a celkově vyrůstáte v chudé rodině. Jasně míra určité arogance se musí brát, každý jsme jiná povaha. ()

Evander

Více než 20 let jsem fanouškem Barcelony. Cristina Ronalda jsem nikdy rád neměl a nikdy mít nebudu. O to více mě překvapil jeho film, který považuji za nečekaně zdařilý. ()

Sady26

Nie som jeho veľky fanušik a dokonca ma celkom ma nezaujima ani jeho pribeh a ani Real Madrit, ale ma srdce ten ronaldo, jasne možno si všetci povedia ked vidia tento film, že všetko je tak natočene aby bol on super a možno to aj je pravda neviem. Ale ja si myslim že je to v pohode chlapik mimo kamery a to všetko čo je okolo neho. 3 hviezdy len preto lebo citim tam jeho srdce inak dokument na 2 ()

derek007

Chybí tomu hloubka, přebývá minimálně 40 minut stopáže. Ronaldo akorát dokázal, že je paňác ve své zlaté kleci, co se obklopuje dalšíma paňácama. ()

DEADMANincCZ

Na film o Ronaldovi jsem se těšil, ačkoliv koho nezajímá fotbal a vyloženě půjde jen o příběhu Cristiana, ten se podle mě moc bavit nebude, ale jinak film v podstatě ukázal všechno, co slíbil v trailerech. ()