Ronaldo

• Velká Británie Ronaldo (více)
Velká Británie / Španělsko, 2015, 92 min

14 měsíců pod drobnohledem kamer v soukromí i na fotbalovém trávníku v prvním oficiálním autorizovaném filmu o jedné z nejslavnějších postav fotbalu. Úplně poprvé fanoušci získávají jedinečnou příležitost v působivém a fascinujícím dokumentu nahlédnout do soukromí výjimečného fotbalisty, otce a přítele. Prostřednictvím rozhovorů, ukázek fotbalového mistrovství a dosud neuvedených archivních materiálů se seznámíte se sportovním i osobním životem trojnásobného držitele Zlatého míče Cristiana Ronalda na vrcholu jeho kariéry. Vydejte se s autory filmů 'Senna' a 'Amy' na výjimečnou a objevnou výpravu a poznejte, co všechno obnáší být sportovní hvězdou, která je pod stálou kontrolou veřejnosti. (Bontonfilm)

Blazis34

Hvězda jako je Ronaldo si zaslouží i svůj film. To nepochybně. Pro mě jsou s Messim dva nejlepší fotbalisté planety, jsou o parník jinde než ti ostatní výborní hráči. Cristiana obdivuji, i když je pravda, že nějaké hvězdné manýry v sobě má, ale nedivme se, dokázal toho za 30 let jako nikdo z nás. Každý ho zná a to se ani nemusí zaobírat fotbalem, potažmo sportem obecně. Ohledně dokumentu, tak se mi líbilo, že nechal nahlédnout do svého domu, garáže či soukromí. I když moc nového toho neprozradil. Dále se mi líbí jeho vztah s matkou, která ani nevypadá, že je máma jednoho z nejúspěšnějšího a nejbohatšího fotbalisty všech dob. A to se mi právě na tom líbí. Pořád zápasy svého syna prožívá emotivně a nestydí se za to. Film také ukazuje (jak asi Ronaldo chtěl), že CR7 umí být i dobrým tátou, který vede svého syna k cílevědomosti a sebedůvěře už od mala. Jsem zvědav, co z něj jednou vyroste. Jinak zpět k filmu, není tam moc co hodnotit. Já jakožto aktivní hráč a trenér fotbalu jsem cílová skupina a každá scénu jsem pozorně sledoval, ale budu-li hodnotit kvalitu díla, tak se zaseknu někde na 70% - třech hvězdách. ()

Domas88

HALA HALA Cristiano RONALDO!!! HAAAALAAAAA!!! Miluju ho a ikdyby tenhle dokument, příběh.. nebo jak to nazvem trval 3h bylo by to jen lepší! Musím se jen smát nazoru, nemám rád Ronalda a ani fotbal a dam tomu 1*.. Tak co se na to díváte? :D Jste asi vyjebaní!!! ()

DonBraso

Určitě se zdržím některých komentářů,co si zde spíše honí ego oni,ale sami mají doma leda auto na baterky.Nejsem ani fanouškem Ronalda či nějakýho hráče,jen fanoušek fotbalu.Dokument to nebyl špatný,ale nic vyjímečného.Nebylo by na škodu,trochu posloupnoust scén.Stále se vracet občas prostřihem někam na začátek kariéry.Cítil jsem tam docela nedostatek materiálu.Jinak tu máme především komplet celou rodinu a hodně scének táta se synem.Určitě nečekejte,že tu zde Ronaldo bude říkat,jak se učil kličky,proč zrovna s tímhle hráčem si rozumí nebo plno materiálu jak usínal s míčem v posteli.Na to jsou nejspíš jiný dokumenty,zde je doopravdy hlavně rodina.Pár pěkných prostřihů i přímo do dění na zápase či tam,kde kamera nemá možnost jen tak vidět.Jenom nejspíš CR7 není zas tak extra vypráveč,chvilkama i nuda,když slyšíte stále stejná moudra.Řešit jeho soukromý život nemá cenu,co chtěl to řekl a za to zas kloubouk,že se nebojí aspoň říct,že Zlatý míč je pro něj modla,že táta nebral,že matka chtěla potrat atd.Pěkná scéna s Messim,kdy za ním zajde a pozdraví syna od Ronalda.Bloumat nad tím,jaký je charakter,jak se chová nemá cenu,buď si to tady zjistíte a řeknete si,je to stejně vůl nebo je to někomu jedno.Je to pan fotbalista a to už mu nikdo neveme.70% ()

PetrKai

Od tohoto dokumentu jsem čekal mnohem víc.Ani jsem pořádně nepochopil, oč v tom filmu vlastně jde. V popisu se píše "14 měsíců pod drobnohledem kamer," na můj vkus moc stručné. Vždyť i MS 2014, kde Portugalci vypadli ve skupině, se tento film věnuje sotva pár zanedbatelných minut!!! ()

freddyreddy

Hezky udělaný dokument, ale všechny ty dialogy a řečičky jsou děsně přitažený za uši. Těžko říct co je výmysl scénáristů a co realita. Věřím však, že je Ronaldo skvělý a milující otec a člověk, který se snaží pomáhat, ale jako fotbalistu budu mít vždy radši Messiho. Nicméně klobouk dolů před oběma, protože oba jsou neskuteční... ()

Malarkyy

Pohodový dokument, určitě tam byly pasáže co si tvůrci mohli odpustit a na můj vkus to bylo docela dlouhé ale rozhodně to neurazilo a za mě pěkná podívaná. A upřímě ti kdo dali odpad a jednu hvězdu, by měli přestat závidět úspěchy jiným proto že z jejich hodnocení jde jasně vidět že Ronalda nemají rádi a proto již s předsudkem dali tak špatné hodnocení a myslím že spíše hodnotí Ronalda jako osobnost a člověka a né dokument jako takový. Tohle je csfd tady se hodnotí filmové počiny a né lidé, to že se vám Ronaldo nelíbí si běžte ventilovat na facebook!!! ()

JihadJoe

!!!SPOILER ALERT!!! Odpad se mi dávat nechce už jen kvůli tomu, že ten šampon fotbal hrát umí. Ale co to má bejt sakra za dokument? Utáhlá nuda. Namachrovanej frajírek to je, na to samozřejmě asi nárok má, ale co mě rozbilo je, když řekne, že kdyby na MS v Brazílii bylo v kádru Portugalska ještě třech Ronaldů, byl by v klidu. A o chvíli později tam mele něco o týmovém duchu:-) To že na tom MS byl totálně trapnej svede na na psychiku, zahádné zranění, na mimozemšťany a bůhví na co ještě. Vrchol je, když začne mlít sračky o tom, že nemáme fotbalistům závidět, že to mají tvrdě vydřené a tom, jaké oběti museli podstoupit v životě, když mají to co mají. Jeho posedlost vlastní osobou ho bohužel definitivně odstřihla od reality světa. Je ubíjející vidět co ho režie nutí mlít za sračky a ztělesňovat se jako mučedníka. Ronaldo je pro mě člověk, který dostal největší talent jaký fotbal neviděl, ale na víc se nedostalo. Už kvůli charakteru jsou pro mě větší fotbalisti Pelé, Dunga, Giggs, Scholes, Terry, Čech, Davids nebo Shearer. ()

oSiSko

Veľmi priemerný dokumentárny film, ktorý vôbec nemusel byť ponúkaný ako celovečerný film, lebo keby za toto zaplatím vstup do kina, tak to dosť ľutujem. Nič veľké, nové som sa nedozvedel, neviem či pre nedostatok "footage" alebo proste prečo, ale dosť ma ten film sklamal. Myslím, že pre človeka, ktorý futbal nesleduje to bude veľmi nezaujímavý film a pre tých, čo futbal milujú ako ja, to bude okay, ale to je asi tak všetko. 50% ()

PatrikP4

Nevím ani co k tomu pořádně dodat a nakolik tam jsou věci pravdivé a jestli to není jen trochu přetvářka před kamerou, ale to asi nemužeme vědět nikdo, Cristiana neznáme... CR7 byl pro mě vždy nejlepší fotbalista na světě... Vždy mi přišel o něco více fotbalovější než Messi... ()

Sharlis

Kopec patosu s dojemnou hudbou, ze ake to mal tazke a co vsetko musel obetovat... no neviem ved od 11 rokov ho dotoval Sporting celkom stedro, takze s realitou to moc nekoresponduje. O futbale to nie je takmer vobec s vynimkou par archivnych zaberov. Skor tam jeho matka rozprava, aka je dolezita rodina atp. Velmi slabucky dokument, pokial hladate dokumenty s tematikou futbal. ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

bonovox

Dosť prázdny a ničím výnimočný dokument o Ronaldovi. Chýba mi tu hlavne viacej informácii o jeho kariére či hlbší pohľad do jeho života. Všetko je tu až príliš povrchne podané a zobrazené. 50% ()

Nemezzis

Messi nebo Ronaldo? Leo dokáže na 3 metrech obejít x hráčů s lehkostí a pak nekompromisně zakončit.Ronaldo si předkopne míč po lajně, přes 1-2 hráče přesprintuje je, hodí zasekávačku do středu hřiště(a že se mu to daří) a dá gól. Messi je výborný do kombinace, kdežto CR7 jede hodně na sebe a pak je dlouho mimo hru, aby nabral síly na další sprinty a tím oslabí svůj tým, navíc je o 2-3 roky starší. Herní styl se mi líbí u obou, protože je jedinečný. Dokument ujde, škoda, že je tam jen 14 měsíců + náznaky jeho osobnosti a problémů. Lidé si myslí, že jsem arogantní(thats part of my success), to mi připadá jako true story a právě to se mi na něm vždy líbilo. Scény se synem, byli jak z filmu na dokonalost(v dobrém)3,5*. ()

chrisler

Som fanúšikom FCB ale Ronalda ako futbalisu absolútne rešpektujem. A preto som bol zvedavý, či tento dokument mi zlepší alebo zhorší pohľad na neho. Pravdupovediac ani jedno ani druhé. Skôr mi ho je trochu ľúto. Človek, kvôli individuálnej trofeji (okolo ktorej sa celý dokument točil najviac) v podstate žije život chudáka. Dieťa ktoré vyrastá samo vo vedľajšej spálni bez matky, najlepší priateľ je jeho agent (človek ktorý na ňom zarába peniaze) poprípade jeho brat. Ja viem, že v jeho kalibri si človek nenájde kamošov v bare, ale nevidel som jedinú zmienku o super kamošovi z kabíny. Keď som hrával futbal mojimi naj kamarátmi boli spoluhráči. Tento človej je škrupinka naháňajúca sa za Ballon d'Or a zbytok je len vata. Navyše 2015 Bd'Or určite nezíska tak snáď dobre, že to stihol natočiť pred ceremoniálom :) ()